Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
Zpravodaj

Německý ministr chce omezit reklamu na nezdravé jídlo cílenou…

  • 1 března, 2023
  • by budskap

Reklama na potraviny, které jsou považovány za škodlivé, by na nich mohla být vysílána jen od 23 hodin do šesti hodin. “Musíme se postarat o to, aby děti mohly vyrůstat zdravěji,” řekl Özdemir, politik za Zelené. Zdůraznil, že nechce zavést plošný zákaz reklamy na potraviny, jako jsou cukrovinky nebo slané pochutiny, chce jen omezit tu cílící na děti. Podle jeho návrhu by se nesměla objevovat ani v časopisech určených pro děti nebo na billboardech stojících v okolí škol nebo třeba plaveckých bazénů. Při určování toho, co je nezdravá potravina, se chce řídit doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO).

Zeit Online připomíná, že k omezení reklamy na potraviny s vysokým obsahem cukru, soli a tuku mířící na děti se přihlásila současná německá vládní koalice už ve své koaliční smlouvě.

Özdemirův návrh podporují pediatři, spotřebitelská organizace Verbraucherzentrale Bundesverband nebo Německá obezitologická společnost, která připomíná, že obezita u dětí je rozšířený zdravotní problém a že reklama na nevhodné potraviny je jedním z faktorů, které k ní přispívají.

Özdemirovy plány se nelíbí liberální FDP, která je spolu se Zelenými a sociálními demokraty ve vládě, ani opoziční Křesťanskodemokratické unii (CDU). Podle Steffena Bilgera z CDU Özdemir “chystá cestu pro dirigismus, byrokracii a státní paternalismus”. Pochybnosti má i předsedkyně sociálních demokratů Saskia Eskenová. Říká sice, že reklama nesmí být co do působení propagovaných výrobků na zdraví zavádějící, děti by ale podle ní měli před nezdravými potravinami chránit hlavně rodiče.

Aktuálně

Kadaňská nemocnice chce postavit pro lékaře i sestry rodinné domy

  • 9 září, 202212 září, 2022
  • by andrlovak1

“My jako město Kadaň jsme vložili do majetku naší nemocnice, u které jsme stoprocentním vlastníkem, pozemky v Pokuticích, což je satelitní obec kousek za městem. Nemocnice zpracovává projektovou dokumentaci a chtěla by zde postavit asi 14 rodinných domů, které by sloužily pro potřebný personál nemocnice,” uvedl starosta.

 

Dosud nemocnice svým zaměstnancům nabízela městské byty. Novou výstavbou by se nabídka bydlení rozšířila. Vedle bytů nabízí také další benefity, jako jsou příspěvky na dopravu či náborové příspěvky pro studenty. Kadaňská nemocnice má stejně jako další zdravotnická zařízení v regionu nedostatek lékařů. Aktuálně vedení shání například lékaře i všeobecné sestry do neurologické ambulance ale i další zdravotníky.

 

Výstavbu chce nemocnice hradit z úvěru, počítá s několikamilionovou investicí. Součástí by byla stavba silnice i inženýrských sítí. Aktuálně se pracuje na projektové dokumentaci, která ukáže přesné náklady. Hotová by měla být v příštím roce, následně by začaly stavební práce. První domy by zde mohly stát za dva až tři roky.

 

Nemocnice v Kadani disponuje celkem 230 lůžky. Z toho je 30 lůžek následné péče v léčebně dlouhodobě nemocných a 12 lůžek intenzivní péče na oddělení interny a chirurgie. Poliklinika zajišťuje zdravotnické služby pro spádovou oblast Kadaně, Klášterce nad Ohří, Vejprt, Radonicka a částečně Žatecka a Podbořanska. V Kadani žije téměř 18.000 obyvatel.

 

 

 

 

Aktuálně

V Londýně se po téměř 40 letech objevil virus obrny,…

  • 10 srpna, 2022
  • by andrlovak1

Britský zdravotní úřad HSA zachytil 116 poliovirů, které jsou původcem obávané choroby, v 19 vzorcích odebraných letos v odpadních vodách v Londýně. Poprvé úřad na nález virů upozornil v červnu. Množství polioviru, které bylo od té doby zjištěno, a genetická rozmanitost naznačují, že k přenosu dochází v řadě londýnských čtvrtí, uvedl dnes HSA.

 

V Londýně se zatím žádný případ tohoto virového onemocnění nevyskytl a tak je očkovací kampaň preventivní. Rodiče dětí v příslušném věku začnou v září oslovovat praktičtí lékaři jejich potomků. Posilující dávka očkování proti obrně se bude týkat asi 900.000 dětí v Londýně a okolí, píše server stanice BBC.

 

“Nebyl hlášen žádný případ dětské obrny a u většiny obyvatel, kteří jsou plně očkováni, je riziko nízké. Víme však, že oblasti v Londýně, kde se poliovirus přenáší, mají jednu z nejnižších proočkovaností. Proto se virus v těchto komunitách šíří a vystavuje obyvatele, kteří nejsou plně očkováni, většímu riziku,” uvedla Vanessa Salibaová, epidemioložka pracující pro HSA.

 

Míra proočkovanosti se v různých částech Londýna liší. V průměru ale nedosahuje 95 procent, které jsou podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nutné k udržení dětské obrny pod kontrolou. V Evropě se dětskou virovou obrnu podařilo vymýtit v roce 2003.

 

Dětská obrna, která se šíří především prostřednictvím fekálií, dříve každoročně zabíjela a paralyzovala tisíce dětí na celém světě. Neexistuje žádný lék, ale díky očkování se svět přiblížil k vymýcení divoké neboli přirozeně se vyskytující formy nemoci, která způsobuje ochrnutí. Dnes ochrne méně než jedno procento nakažených, píše Reuters.

 

Virus nalezený v londýnských odpadních vodách je převážně virus podobný vakcíně, který se objevuje, když děti očkované určitým druhem živé vakcíny vylučují virus ve svých výkalech. Tento typ vakcín se používá mimo Evropu. Tento neškodný virus se může přenášet mezi neočkovanými dětmi a přitom může zmutovat zpět do nebezpečnější verze viru a způsobit onemocnění.

 

Londýn chce v budoucnu testovat odpadní vodu na virus obrny i mimo metropoli, aby zjistil, zda se virus dále nerozšířil.

 

Aktuálně

USA čeká první referendum o potratech od přelomového rozhodnutí nejvyššího…

  • 1 srpna, 2022
  • by andrlovak1

Kansas na rozdíl od jiných bašt Republikánské strany ihned po verdiktu nezavedl přísné potratové restrikce. Místní nejvyšší soud totiž v roce 2019 rozhodl, že možnost ukončit těhotenství je chráněna státní ústavou. Aktuálně jsou umělé potraty ve státě povolené do 22. týdne těhotenství.

 

Navrhovaný dodatek by specifikoval, že ústava právo na potrat negarantuje, a tím by podle zastánců umožnil nové omezení procedur nebo jejich úplný zákaz. Odpůrci dodatku se obávají, že Kansas by v případě jeho schválení mohl následovat sousední státy Missouri a Oklahoma, kde republikánští zákonodárci po rozhodnutí nejvyššího soudu potraty zakázali, v případě Missouri bez výjimky pro oběti znásilnění. V Kansasu republikáni dominují v obou komorách parlamentu a jeden zákonodárce už předložil návrh zákona, který by zakázal interrupce bez výjimky pro těhotenství vzešlá ze znásilnění či incestu a také pro záchranu života matky.

 

Úterní hlasování přinese první významnější signál ohledně toho, jak moc otázka přístupu k potratům ovlivňuje nepříliš vyhraněné voliče. Deník The New York Times (NYT) se pokusil náladu před referendem zmapovat v předměstích Kansas City, kde podle nedělní reportáže panovalo citelné napětí. Oblast se proměnila v “ohnisko aktivismu” a rozhovory s desítkami voličů odhalily silné vášně na straně podporovatelů práva na potrat, byť se nejednalo nutně o stálé stoupence Demokratické strany, píše NYT.

 

Výsledek referenda však lze jen těžko odhadovat. Promítat se do něj bude několik faktorů v čele se skutečností, že hlasování bylo připojeno k primárkám, v nichž hlasují pouze voliči registrovaní u té či oné politické strany. Kansas má při tom výrazně více republikánů než demokratů. Ačkoli stát má aktuálně demokratickou guvernérku, zdejším volbám dlouhodobě dominují republikáni: demokrat zde v prezidentských volbách nevyhrál skoro 60 let.

 

Zároveň není k dispozici mnoho průzkumů veřejného mínění. To málo dat, které je k dispozici, podle NYT nasvědčuje tomu, že by výsledek mohl být těsný. “Rozhodující bude, které straně se podaří přesvědčit voliče, aby se zúčastnili letního hlasování s otázkou, jejíž formulace podle kritiků může být těžko srozumitelná,” napsal deník. Obě strany podle něj varují před vyvozováním plošných závěrů, ať už bude vyústění jakékoli.

Prevence a léčba

Britští lékaři tvrdí, že zaznamenali průlom v léčbě hemofilie B

  • 21 července, 2022
  • by andrlovak1

Jedním z účastníků studie, při níž se testovala účinnost léčby byl i Elliott Mason, který tvrdí, že jeho život je nyní “zcela normální”. Mason si od narození nedokázal vytvořit dostatek takzvaného faktoru srážlivosti IX, který je jednou z bílkovin, jež zastavuje krvácení. Pro Masona to znamenalo, že vyrůstal “s úzkostí, že se zraní”. Například ragby, které chtěl hrát, pro něj bylo zcela zakázané. Musel si pak dokonce i každý druhý den píchat injekce s faktorem IX, aby zabránil smrtelnému krvácení.

 

“Máme spoustu mladých pacientů, kteří prožívají nesnesitelná muka a poškození kloubů nemůžeme nijak zvrátit,” uvedla lékařka Pratima Chowdaryová z nemocnice Royal Free Hospital, která působí také na University College London (UCL).

 

Lékaři Masonovi vpravili upravený virus, který obsahoval návod na vytvoření chybějícího faktoru IX. Virus funguje jako “mikroskopický pošťák” – doručí instrukce do jater, která pak začnou vyrábět srážecí protein. Jednalo se o jednorázovou kapačku, která trvala asi hodinu.

 

Mason vzpomíná, že byl ohromen, když viděl, jak se množství faktoru IX v jeho krvi zvýšilo z pouhého jedna procenta na normální hladinu. “Od té doby, co jsem léčbu podstoupil, jsem nepotřeboval žádnou jinou, je to celé opravdu zázrak, tedy je to věda, ale připadá mi to docela zázračné,” říká Mason, který nyní žije v Londýně. “Můj život je úplně normální, není nic, u čeho bych se musel zastavit a přemýšlet, jak by to mohla ovlivnit moje hemofilie,” dodává. Může i jezdit motorce či lyžovat.

 

Výsledky výzkumu zveřejněné v časopise New England Journal of Medicine ukázaly, že devět z deseti pacientů, kterým byla tato terapie podána, již nepotřebuje injekce faktoru srážlivosti IX.

 

Chowdaryová uvedla, že si nyní “hledá další práci”, protože vyléčení hemofilie podle ní “bude pro většinu dospělých realitou v příštím jednom až třech letech”.

 

Stále však existují otázky, na které chybí odpovědi. Jednou z nich je i cena genové terapie. Injekce faktoru srážlivosti IX nyní stojí 150.000 až 200.000 liber (4,3 až 5,7 milionu korun) na jednoho pacienta. Není také jasné, jak dlouho nová léčba vydrží. Studie naznačují, že bude fungovat nejméně deset let. Stejně tak není zřejmé, v kolika letech mohou lékaři pacientům injekce aplikovat. Játra se před dvanáctým rokem života stále vyvíjejí, ale vědci doufají, že poté to již bude možné.

 

“Tyto první údaje jsou slibné, ale stejně jako u všech nových léčebných postupů budeme i nadále pečlivě a obezřetně sledovat pokusy s genovou terapií,” uvedl Clive Smith, který předsedá britské společnosti pro hemofilii.

 

Aktuálně

Zákazy potratů v USA budí obavy o kvalitu péče při komplikacích v těhotenství

  • 21 července, 2022
  • by andrlovak1

Ve druhém nejlidnatějším americkém státě už několik měsíců před zrušením ústavního práva na potrat začala platit norma zakazující přerušení těhotenství zhruba od jeho šestého týdne. Lékaři teď musí zvažovat, zda pacienti, jejichž těhotenství provázejí problémy, jsou “dostatečně nemocní”, aby bylo možné interrupci provést, řekl agentuře AP gynekolog Jessian Munoz, který se ve městě San Antonio specializuje na riziková těhotenství.

 

Problém ilustroval na případu své pacientky, jejíž těhotenství začalo selhávat, načež se jí v děloze rozvíjela infekce. U plodu ovšem stále byly známky srdečního tepu, takže standardní postup v podobě okamžitého potratu byl podle nového zákona zakázaný. Munoz uvedl, že s kolegy sledoval, jak byla žena “nemocnější a nemocnější a nemocnější”, až do dalšího dne, kdy se tep plodu vytratil “a pak jsme mohli zasáhnout”.

 

Deník The New York Times (NYT) zase ve středu přinesl příběh Texasanky Amandy, která se delší dobu snažila zplodit dítě se svým manželem. Loni otěhotněla, ovšem embryo v jisté fázi přestalo jevit známky života a žena absolvovala v nemocnici poměrně rutinní zákrok, při kterém je z dělohy odstraněna tkáň vzniklá při těhotenství. Amanda pak otěhotněla znovu, krátce nato se ale ocitla ve stejné nemocnici se silnými bolestmi a krvácením z rozkroku. Plod byl opět bez šance na přežití, ovšem když se žena zeptala na stejný zákrok, který podstoupila loni, lékaři jí řekli, že jej není možné provést.

 

Amanda vylíčila, že dostala léky na bolest a vrátila se domů, kde se její zdravotní stav nezlepšoval. Krvácení pokračovalo asi týden a Amanda nakonec svůj druhý samovolný potrat i za pomoci silnějších léků přestála, zkušenost ale hodnotila jako mnohem horší než v prvním případě. “Bylo to jako den a noc,” řekla. Domnívá se, že přístup nemocnice se změnil kvůli protipotratovému zákonu, jakkoli to zdravotnické zařízení nepotvrdilo.

 

Podle AP mají restriktivní opatření dramatické důsledky pro reprodukční péči nejen v Texasu. Zákazy nebo omezení mířící proti potratům aktuálně platí v 15 státech USA, v několika dalších je vymáhání takových zákonů zablokované kvůli soudním sporům nebo se očekává přijetí nových restrikcí.

 

Tyto normy často obsahují výjimky pro případy, kdy hrozí smrt matky nebo závažné zdravotní problémy, v praxi ovšem může být velmi těžké vyhodnotit, kdy jsou tyto podmínky splněny. Panují při tom obavy, že zdravotníci nyní budou váhat s poskytováním potřebné péče kvůli strachu z možných právních následků. Vše komplikuje skutečnost, že příznaky a standardní zdravotnické postupy mohou být u umělých a samovolných potratů totožné.

 

Ve státech s přísnými restrikcemi tak hrozí odmítání nebo přinejmenším odkládání péče při problémových těhotenstvích, která přitom nejsou vzácným úkazem. Varování už přišlo i od profesní komory Texas Medical Association, která údajně v tomto směru obdržela vícero stížností. V dopise, o němž informoval list The Dallas Morning News, sdružení uvádí několik příkladů, kdy byla péče odkládána.

 

Spojené státy už před novou vlnou protipotratových restrikcí měly ve srovnání s jinými vyspělými zeměmi vyšší výskyt těhotenství, které končí smrtí matky. V roce 2020 mateřská mortalita v USA činila 23,8 úmrtí na 100.000 živě narozených dětí. Například v ČR se ukazatel dlouhodobě pohybuje kolem tří případů na 100.000 porodů.

 

Některé Američanky zjevně nečekají na odpověď, zda se úroveň péče spojené s těhotenstvím ještě zhorší. Julie Ann Nitschová z texaského Austinu, která byla v minulosti sexuálně napadena, si ve svých 36 letech zvolila sterilizaci v obavě, že by v případě znásilnění mohla být nucena porodit dítě pachatele. Podle AP drastická opatření přijímají i mnohé další ženy ve státech zakazujících potraty.

 

Výše zmíněná Amanda listu NYT sdělila, že po letošní traumatické zkušenosti se už s manželem nesnaží počít. “Zkoušeli jsme to dva roky, zažili jsme dvě ztráty a teď máme pocit, že to v Texasu není bezpečné zkoušet dál,” řekla.

 

Aktuálně

Ghana má dvě podezření na nákazu virem marburg, oba…

  • 8 července, 2022
  • by andrlovak1

Zástupce ghanské pobočky WHO Francis Kasolohe uvedl, že oba pacienti pocházeli z jižní části Ašantské oblasti, ale nebyli příbuzní. Dodal, že pociťovali příznaky, jako je průjem, horečka, nevolnost a zvracení, a byli převezeni do nemocnice. Pak ale zemřeli.

 

Pokud by se nákaza marburským virem definitivně prokázala, šlo by o první případy v Ghaně a druhé v západní Africe, píše BBC. Loni se jeden případ potvrdil v Guineji. WHO do Ghany vyslala tým odborníků, který má pomoci zdravotnickému systému připravit se na možné rozšíření nákazy.

 

Stejně jako ebola patří marburský virus k takzvaným filovirům. Dosud se ale nikdy nerozšířil v takovém rozsahu jako jeho příbuzný. Ani proti němu však dosud neexistuje účinná vakcína či lék. Virus se mezi lidmi šíří tělesnými tekutinami. Lékaři většinou pacientům doporučují, aby pili hodně vody, a léčí konkrétní příznaky.

 

Virus byl objeven v roce 1967 v laboratoři farmaceutické firmy v Marburgu v německé spolkové zemi Hesensko. Dostal se tam v krvi nakažených pokusných opic z Afriky. Z Marburgu se posléze rozšířil i do Frankfurtu nad Mohanem a srbské metropole Bělehradu. Z 31 nakažených tehdy zemřelo sedm lidí.

 

Aktuálně

Slovensko hlásí první potvrzený případ opičích neštovic, které se…

  • 7 července, 20228 července, 2022
  • by andrlovak1

“Osoba při podezření na onemocnění postupovala korektně a v souladu s doporučeními projevy nepodcenila a iniciativně vyhledala lékaře, který s ohledem na klinické příznaky stanovil další vyšetření,” uvedl úřad hlavního hygienika Slovenska v tiskové zprávě.´Bližší informace o nakažené osobě úřad nesdělil, uvedl pouze, že je ve věku od 20 do 59 let. Její blízké kontakty hygienici poučili ohledně sledování zdravotního stavu a nutnosti izolace pro případ, že se u nich vyskytnou příznaky opičích neštovic.

 

Evropská pobočka Světové zdravotnické organizace (WHO) minulý týden vyzvala evropské státy k naléhavému a koordinovanému postupu proti opičím neštovicím, když poukázala na silný nárůst výskytu této nemoci v Evropě v posledních týdnech. Nejvíce případů vykázala Británie. V Česku Státní zdravotní ústav v pondělí potvrdil devátý případ opičích neštovic.

 

Nemoc byla poprvé zaznamenána v Kongu v 70. letech 20. století a donedávna se vyskytovala hlavně v částech střední a západní Afriky. Letos se však začala šířit i v Evropě a USA. Podle agentury Reuters ohlásilo výskyt tohoto onemocnění přes 50 zemí, kde se choroba nevyskytuje endemicky. WHO eviduje přes 6000 potvrzených případů. Od začátku roku také registruje tři úmrtí v souvislosti s opičími neštovicemi, všechny v Africe, píše Reuters.

 

Mezi příznaky onemocnění patří horečka, bolesti hlavy a kožní vyrážka, která se obvykle objeví nejprve na obličeji a pak se šíří po zbytku těla.

 

Aktuálně

První vážně nemocný pacient vykonal v Itálii asistovanou sebevraždu

  • 16 června, 2022
  • by andrlovak1

Muž, který vystupoval pod jménem Mario, několikrát uvedl, že je pro něj jeho stávající zdravotní stav nesnesitelný. “Jsem vystaven zvůli událostí, zcela závisím na ostatních, jsem jako loď bez kormidla uprostřed oceánu,” prohlásil muž. “Jsem si plně vědom svého fyzického stavu i vyhlídek, a proto jsem zcela klidný ohledně toho, co se chystám udělat,” dodal.

 

Cestu k provedení asistované sebevraždy otevřel v roce 2019 ústavní soud, když rozhodl, že pomoc pacientovi, který jasně vyjádřil svou vůli zemřít, nelze vždy považovat za napomáhání k sebevraždě, což je v Itálii trestný čin. Muž, který byl po dopravní nehodě ochrnutý a upoutaný na lůžko, získal v listopadu loňského roku souhlas k provedení asistované sebevraždy od zdravotnických úřadů v regionu Marche, kde bydlel.

 

Problémy vznikly ohledně konkrétního provedení sebevraždy. Veřejné zdravotnictví totiž odmítlo muži poskytnout lék a stroj nezbytný k provedení zákroku. “Protože k tomu chybí zákon, tak se italský stát nepodílel na nákladech pro provedení asistované sebevraždy,” uvedlo sdružení Associazione Luca Coscioni, které dlouhodobě usiluje o schválení zákona o eutanazii. Sdružení tak vyhlásilo veřejnou sbírku, ze které pak uhradilo nákup přístroje i léků.

 

Podle informací italského tisku Mario kolem jedenácté spustil přístroj, který mu vpíchl smrticí lék. V jeho posledních okamžicích s ním byli jeho blízcí i aktivisté, kteří celou proceduru nafilmovali, aby bylo zřejmé, že se jednalo o sebevraždu.

 

Italský parlament v posledních týdnech diskutuje o návrhu zákona “o konci života”. Text obsahuje beztrestnost pro lékaře a zdravotníky, kteří se účastní asistované sebevraždy. Téma v Itálii stále vyvolává kontroverzi. Proti asistované sebevraždě se staví katolická církev. Její hodnostáři, ačkoliv počet věřících i praktikujících neustále klesá, mají stále velký vliv na italské politiky.

 

Asistovaná sebevražda je sebevražda vykonaná s pomocí jiné osoby. Může se jednat o laika nebo o lékaře. Rozdíl mezi asistovanou sebevraždou a eutanazií spočívá v tom, že při eutanazii vykonává akt usmrcení napomáhající osoba, zatímco při asistované sebevraždě pacient sám.

 

 

 

 

Aktuálně

Pákistán registruje letos již tři případy obrny, zahájil další…

  • 23 května, 2022
  • by andrlovak1

Pákistán a sousední Afghánistán jsou jediné dvě země na světě, kde se dětská obrna ještě šíří. Letos se obrnou nakazila také tříletá holčička v Malawi a další dívenka v Mosambiku. Ze sekvenování vzorků vyplývá, že případy v Africe jsou spojeny s kmenem z Pákistánu.

 

Nejnovější případ v Pákistánu je z oblasti na severozápadě země, která hraničí s Afghánistánem. Očkovací kampaň – která je v letošním roce v Pákistánu již třetí – potrvá pět dní a jejím cílem je naočkovat 40 milionů dětí mladších pěti let. Onemocnění napadá nervový systém a může způsobit ochrnutí.

 

Mluvčí vakcinačního programu vyzval rodiče, aby se zdravotníky, kteří budou obcházet domy, spolupracovali. Týmy zdravotníků doprovázené příslušníky bezpečnostních složek v Pákistánu často napadají islámští radikálové, kteří tvrdí, že kampaň kryje západní špiony nebo má za cíl obyvatelstvo sterilizovat.

 

Navigace pro příspěvky

1 2 3 4

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
28
29
30
1
2
3
4
Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
5
6
7
8
9
10
11
Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
12
13
14
15
16
17
18
Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
19
20
21
22
23
24
25
Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
26
27
28
29
30
31
1
Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS