Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
Prevence a léčba

Praha nechá vypracovat projekt na Centrum duševního zdraví v Říčanské…

  • 7 dubna, 20257 dubna, 2025
  • by budskap

Z vily na Vinohradech, kterou město získalo od státu, město vybuduje Centrum duševního zdraví, které bude pod záštitou příspěvkové organizace hlavního města na podporu psychického zdraví Zahrada pro duši.

Důvodem přestavby je podle schváleného dokumentu potřeba rozšíření dostupných zdravotnických služeb, které se týkají duševního zdraví. “Po rekonstrukci bude v budově provozováno Centrum duševního zdraví, které bude zahrnovat Centrum duševního zdraví v těhotenství a časném rodičovství a Centrum duševního zdraví pro děti a adolescenty. Centrum poskytne komplexní péči zaměřenou na těhotné ženy, rodiče, děti a adolescenty s psychickými obtížemi,” píše se v dokumentu.

“Budujeme komplexní síť duševního zdraví pro Pražany pro všechny věkové kategorie,” řekla náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS). V roce 2026 by podle ní mohlo město vybrat ve veřejné soutěži dodavatele, který udělá kompletní rekonstrukci. V provozu by centrum mohlo být nejdříve v roce 2027. Budova bude mít čtyři nadzemní podlaží a nabídne i stacionář, pobytovou službu nebo výukové a školící centrum a venku zahradu.

Město plánuje podle Udženije i do budoucna rozšiřovat kapacity v duševní péči. V červenci se má například po rekonstrukci otevřít Azylový dům Přemysla Pittra v Praze 6.

Aktuálně

Pacientů s respiračními nemocemi v minulém týdnu v Praze opět ubylo

  • 3 března, 202513 března, 2025
  • by budskap

“Ve skupině onemocnění s klinickým obrazem chřipky byla nahlášena nemocnost 53 onemocnění na 100.000 obyvatel,” uvedli hygienici.

Závažný průběh onemocnění minulý týden zaznamenali lékaři u tří lidí starších 60 let, přičemž ani jeden z nich nebyl očkovaný proti chřipce. Případů, kdy pacienti s chřipkou potřebovali pobyt na nemocniční jednotce intenzivní péče, tak od počátku roku bylo v Praze zhruba 40.

Praha ale dlouhodobě patří mezi regiony, kde bývá nemocnost v době chřipkové epidemie nejnižší. Nejvyšší nemocnost v současné době zůstává v kraji Vysočina, kde připadá na 100.000 obyvatel 2440 nemocných s respiračními infekcemi.

Většina pražských nemocnic v lednu stanovila přísnější pravidla pro návštěvy, podrobnosti uvádí na svých webech nebo sociálních sítích.

Aktuálně

Zubní pohotovost ve Spálené zůstane o tomto víkendu uzavřena

  • 26 listopadu, 2024
  • by budskap

“Veškeré pražské nemocnice byly o uzavření informovány, a to včetně zubní lékařské pohotovostní služby ve Fakultní Thomayerově nemocnici a Nemocnici Na Františku, které by měly mít navýšenou kapacitu pro pacienty,” uvedl Hofman.

Zubní pohotovost ve Spálené bude v pátek fungovat od 16:00 do 19:00. Obvykle ošetřuje pacienty do 23:30. Znovu otevře v pondělí 2. prosince v 18:00, tedy podle obvyklé povozní doby.

V Praze se na provozu ordinací lékařské a zubní pohotovosti podílí Všeobecná fakultní nemocnice, Thomayerova nemocnice, Fakultní nemocnice (FN) Bulovka, FN Motol, FN Královské Vinohrady, Ústřední vojenská nemocnice a Nemocnice Na Františku. Praha na provoz přispívá ročně zhruba 42 milionů korun.

V druhé polovině prosince bude otevřena nová ordinace zubní pohotovosti v Nemocnici Na Františku, která bude určena primárně dětským pacientům. Problém s nedostatkem zubních pohotovostí pro děti řeší město od loňska. Po uzavření ordinace v motolské nemocnici nyní děti společně s dospělými obsluhuje jenom Městská poliklinika ve Spálené.

Všeobecná fakultní nemocnice na Karlově náměstí má sice rovněž zubní pohotovost, ovšem ta se nezaměřuje na běžnou péči, ale na stomatochirurgické zákroky, jako je ošetřování úrazů, zánětů nebo komplikací po chirurgických výkonech. Další pohotovosti provozují soukromé kliniky.

České zdravotnictví

Novorozence v Praze přepravuje z porodnic na vyšetření speciální sanitka

  • 2 srpna, 2024
  • by budskap

“V Praze sídlí řada špičkových center a speciálně vybavený sanitní vůz poskytuje novorozencům bezpečný a komfortní transport do těchto zařízení, kdy je při převozu postaráno o všechny jejich bezprostřední potřeby,” uvedla primátorova náměstkyně Alexandra Udženija (ODS).

Posádku novorozenecké sanitky tvoří řidiči záchranných služeb hlavního města a Středočeského kraje a lékaři i zdravotní sestry se specializací v neonatologii z pražských nemocnic. Provoz koordinuje VFN spolu s dispečinkem pražských záchranářů. Domovskou základnou vozu je pražská Kundratka, kde sídlí i další specializovaná technika pražské záchranné služby. V budoucnu záchranáři počítají s tím, že bude vyjíždět ze základny v Argentinské ulici v Holešovicích.

Vůz Volkswagen Crafter má jak zásobu stlačeného kyslíku, tak i stlačeného vzduchu, které slouží k udržování specifického prostředí v inkubátoru. Sanitka má vzduchové pérování, které zajistí hladší jízdu. Nástroje i přístroje, kterými je vybavena, jsou uzpůsobeny k poskytování péče novorozencům. Mezi nimi je například inkubátor, plicní ventilátor, monitor srdeční činnosti nebo lineární dávkovače léků.

České zdravotnictví

Pražské nemocnice budou dál využívat 24hodinové služby, chystají smlouvy

  • 2 ledna, 20243 ledna, 2024
  • by budskap

Legalizace 24hodinového pobytu na pracovišti byla spolu se snížením počtu přesčasů a zvýšením základní mzdy požadavkem protestujících lékařů, kterých na podzim více než 6000 vypovědělo práci přesčas. Zákoník práce sice tuto možnost nikdy dříve neobsahoval, jeho novela platná od října ji ale výslovně zakazovala.

Proto její zakotvení do legislativy uvítaly i nemocnice. “Pro práci lékaře na akutním lůžkovém oddělení je to nejefektivnější rozvržení práce,” sdělila ČTK mluvčí Fakultní nemocnice Bulovka Eva Stolejda Libigerová. Nemocnice má tuto možnost podle ní dojednanou s odbory a ukotvenou v kolektivní smlouvě.

To je spolu s uzavřením speciální smlouvy s konkrétním pracovníkem a nahlášení na inspektorát práce další podmínkou novely zákoníku. “Na části pracovišť s nepřetržitým provozem již byli lékaři převedeni do nepřetržitého pracovního režimu. Na zbylých pracovištích s lékaři jednáme,” doplnila mluvčí Bulovky.

Využívat dál 24hodinové směny budou také ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN). “V souladu se zákoníkem práce v tuto chvíli připravujeme novou kolektivní smlouvu, ve které jsou již zakotveny. Vše jsme také projednali s odborovou organizací,” uvedla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková. “V tuto chvíli se organizuje provoz na jednotlivých klinikách podle potřeby zabezpečit péči o pacienty a podle počtu lékařů,” doplnila.

Podobně postupují i nemocnice jiných zřizovatelů, než je ministerstvo zdravotnictví, které řídí fakultní nemocnice. “Dohody pro lékaře jsou aktuálně připraveny, k podpisu budou dotčeným lékařům předloženy v prvních lednových dnech,” sdělila před koncem roku mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Jitka Zinke.

Provoz podle nových pravidel podle ní musela nemocnice upravit. “Na některých pracovištích je nastaven směnný provoz, na některých pracovištích je upraven systém nočních služeb co do kvalifikační skladby lékařů. Počítáme rovněž s navýšením počtu lékařů,” uvedla.

V Nemocnici Na Františku, kterou zřizuje Městská část Praha 1, podle mluvčí Lucie Krausové mají lékaři osmihodinovou směnu, poté jim může být nařízený přesčas. V počtu hodin podle mluvčí nemocnice dodržuje zákonem daný limit. “Pokud je potřeba, směny doplňujeme externisty z jiných nemocnic, kteří pracují na dohodu o pracovní činnosti nebo na zkrácený úvazek,” sdělila ČTK.

Na nastavení fungování nemocnic, aby stačil zákonný limit přesčasů, se ministerstvo, zdravotní pojišťovny a Česká lékařská komora (ČLK) dívají různě. Podle dřívějších slov ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) je v nemocnicích akutní péčí ideální směnný provoz. Do služeb by se podle něj také měli zapojit všichni lékaři v nemocnicích. Podle ČLK jich do nich nastupuje asi 13.000 z celkového počtu 23.000.

Podle zástupců Sekce mladých lékařů ČLK by se měly nemocnice zaměřit na efektivitu. Část práce lékařů by podle nich mohly vykonávat zdravotní sestry nebo administrativní pracovníci. Podle ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeňka Kabátka je třeba se podívat i na síť nemocnic, zda je všude nutná akutní péče a není možné některá zařízení transformovat na následnou či dlouhodobou péči, kterou využívají hlavně senioři.

Zpravodaj

Nemocnicím v Praze chybí klimatizace na pokojích, pacienti dostávají víc…

  • 11 července, 2023
  • by budskap

Pacienti s potížemi způsobenými horkem nemocnice, které na dotazy ČTK odpověděly, zatím více nevyhledávají. Některá zařízení ale mají více pacientů na pohotovostech z jiných důvodů. “Mají mírný nárůst pacientů, ale ne v souvislosti s vysokými venkovními teplotami jako spíše v souvislosti s dovolenými praktických lékařů a ambulantních specialistů, turistickou sezonou a sportovními aktivitami,” uvedla mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Jitka Zinke. Podle ní je tomu podobně každoročně v letních měsících.

Finančně náročnými klimatizačními systémy nemocnice vybavují své prostory postupně, například při rekonstrukci pavilonů. Standardem jsou podle mluvčích na jednotkách intenzivní péče. “Nově je po rekonstrukci vybaven klimatizací pavilon dlouhodobé péče a Domov Vlčí mák. Na pokojích standardních lůžkových stanic je sledována teplota a v případě potřeby je snižována přenosnými klimatizacemi,” popsala mluvčí ÚVN Zinke.

Také v Nemocnici Na Homolce mají klimatizované JIP. “Na standardních lůžkových pokojích, kde klimatizace chybí, postupně chlazení doplňujeme. Chlazení lůžkové části je jedním z projektů, který v Nemocnici Na Homolce aktuálně probíhá,” sdělila mluvčí nemocnice Martina Dostálová. Pomoci by podle ní měly do budoucna i externí žaluzie, které jsou součástí projektu na zateplení nemocnice.

V Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) mají podle mluvčí Markéty Šenkýřové pacientské pokoje chlazené centrálně. “Problémy vznikají, pokud personál nebo pacienti otvírají okna, tím rozhodí tlakové poměry a v místnosti tak nelze udržet požadavek chladu,” popsala.

Vysoké teploty podle odborníků ohrožují hlavně chronicky nemocné osoby, především s nemocemi srdce a cév, nebo seniory. “V jejich případě dochází často při vysokých teplotách ke zhoršení jejich zdravotního stavu, a proto v posledních dnech přichází víc pacientů s dýchacími obtížemi, zhoršením chronických onemocnění a s významnou dehydratací,” popsala Martina Voráčková z oddělení PR a marketingu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

“Horké období se obvykle projevuje zvýšeným výskytem závažných forem infekcí močových cest a zvýšenými počty starších pacientů, u nichž v horkém počasí dochází k celkovému vyčerpání projevujícímu se kolapsem nebo zhoršením činnosti mozku,” uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Tereza Romanová.

Také vinohradská nemocnice podle ní postupně doplňuje klimatizace do prostor, kde zatím chybí. Například na interní klinice má klimatizaci urgentní příjem a metabolická jednotka. “Tam, kde klimatizace zatím nemáme, používáme ventilátory ke zvýšení cirkulace vzduchu. Personál dbá na větrání a zajištění dostatečného příjmu tekutin,” dodala.

Podobně více tekutin, ovoce a zeleniny přidávají do stravy pacientů také v dalších nemocnicích, které na dotazy ČTK odpověděly. “U pacientů, kterým to dietní režim umožňuje, doplňujeme tekutiny i o ovocná smoothie. V letních měsících jsou do jídelníčku zařazovány častěji lehce stravitelné pokrmy a saláty,” dodala mluvčí Homolky Dostálová.

Doporučené články

RunCzech má podporu ministerstva zdravotnictví, které běhání vnímá jako…

  • 25 dubna, 202325 dubna, 2023
  • by budskap

Jeho součástí jsou nejen velké městské běhy v čele s pražskými závody od deseti kilometrů po maraton, ale také aktivity pro rodiny s dětmi a mládež. “Máme projekt rodinná míle, který začínáme místo rodinných běhů. Je to pro celé rodiny. Je to naše snaha si nejenom vybudovat další závodníky na dlouhých tratích, ale přispět k prevenci pohybem. Máme certifikované pětikilometrové trati po celé republice,” uvedl koordinátor závodů RunCzech Tomáš Mirovský.

Připomněl rovněž Juniorský maraton, při němž desetičlenné středoškolské štafety absolvují maratonskou trať. Nejlepších dvacet jich poběží 7. května při Pražském maratonu. Dnes se v Praze koná semifinálové kolo pro Prahu a Středočeský kraj. “Na startu jsme měli 96 týmů středoškoláků. To znamená, že skoro tisíc středoškoláků s námi dnes vyběhlo na více než čtyřkilometrový okruh. Bylo i sedm učitelských štafet,” uvedl.

Válek sám rekreačně běhá a je velkým zastáncem tohoto typu pohybu. “Je to nejlevnější, nejlepší, nejúčinnější, nejrychlejší cesta, jak zvýšit zdraví populace. Jak zasáhnout do toho cyklu, který vede k tomu, že se sice zvyšuje průměrný věk občanů, ale nezvyšuje se ve zdraví, zvyšuje se v nemoci,” řekl.

Považuje za důležité, aby se začínalo už u dětí. “Po covidu se obrovsky zvýšila obezita dětí a snížila se chuť těchto dětí sportovat. Proto hledáme cesty, jak to maximálně posílit. Pokud pojišťovny budou podporovat sportování dětí včetně těch neobratných, tak pak budou mít zdravé pojištěnce a bude je to méně stát,” uvedl.

Preventivní programy a další způsoby podpory by chtěl vyjednat pro novelu zákona o zdravotních pojišťovnách, kterou chce předložit poslancům příští rok. Rekreační pohyb podporuje také Národní sportovní agentura. Vedle dotačního programu Můj klub, který je zaměřený především na výkonnostní sport v klubech, vypsala pro tento účel program Můj klub – Pohyb a zdraví.

 

Aktuálně

Bakterie svědčící o špatné hygieně byly ve zmrzlině z 12 provozoven…

  • 30 září, 202230 září, 2022
  • by CRS Webmaster

“Hygienická stanice Hlavního města Prahy se letos při odběru zmrzlin zaměřila nejen na bakterie, ale sledovala také syntetická barviva a lepek,” uvedla ředitelka hygienické stanice Zdeňka Shumová. Kontrolovali také teplotu prodávané zmrzliny nebo dodržování hygieny ze strany prodávajících.

Zatímco listerie nebo salmonelu ve vzorcích nenašli, bakterie rodu Enterobacteriaceae, které žijí ve střevě a výkaly se dostávají do vnějšího prostředí, byly poměrně časté. “Plných 44 procent vzorků zmrzlin tak obsahovalo nadlimitní hodnoty těchto bakterií. Toto zjištění pražských hygieniků svědčí o nedostatečné provozní hygieně, především nedostatečné sanitaci výrobníků zmrzlin, nádobí a náčiní používaného k výrobě zmrzlin,” uvedli hygienici.

Dvanácti provozovnám nařídili hygienici sanitaci všech pracovních ploch, zařízení pro výrobu zmrzlin, nádobí a náčiní používaného k výrobě zmrzlin. Poté znovu odebrali vzorky, které již požadavkům na hygienu vyhověly. “V šesti provozovnách byla uložena finanční sankci přímo na místě v celkové výši 16.000 korun. V dalších šesti případech bylo zahájeno správní řízení,” doplnili hygienici.

U zmrzlináren, které nabízí bezlepkové produkty, hygienici odebrali šest vzorků, které obstály bez problémů. Stejně uspěly tři vzorky ledové tříště kontrolované na obsah chemických barviv.

Prodejce zmrzliny kontroluje také Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Do poloviny srpna podmínkám nevyhovělo 56 procent procent vzorků zmrzlin a 75 procent vzorků ledů do nápojů, výsledky kontrol jsou tak nejhorší za posledních šest let. Výsledky ale podle ní nevypovídají o situaci na celém trhu, protože se kontrolují hlavně problematické provozovny. Minulý rok nevyhovělo při kontrolách inspekce 48,3 procenta vzorků zmrzlin, předloni 51 procent. Ze vzorků ledů loni nevyhovělo 68,6 procenta, v roce 2020 pak 51 procent.

Aktuálně

Hasiči kvůli výpadku vyprošťovali lidi uvízlé ve výtazích

  • 2 června, 2022
  • by andrlovak1

“Od začátku výpadku elektrické energie evidujeme asi dvě desítky případů vyproštění osob z výtahů. Hlavně v jižní a jihovýchodní části Prahy,” uvedli hasiči.

 

Záchranáři podle své mluvčí Jany Poštové v souvislosti s výpadkem pomohli pacientovi, který byl v domácím léčení připojen na kyslíkový přístroj. Mluvčí to řekla na dotaz ČTK. Dispečink záchranky, který přijímal volání na tísňovou linku 155, fungoval po celou dobu bez problémů.

 

Masivní výpadek, který Prahu postihl kolem deváté hodiny, také na několik minut zastavil provoz metra a tramvají v centru metropole.

 

Děti a mateřství

Po 3 letech provozu centra porodní asistence se na…

  • 23 února, 202223 února, 2022
  • by andrlovak1

V loňském roce se na Gynekologicko-porodnické klinice FNB a 1. LF UK narodilo 2 713 dětí. Za nárůst počtu porodů vděčí Fakultní nemocnice Bulovka mimo jiné také Centru porodní asistence (CPA), které zde bylo otevřeno přesně před třemi roky. Počet budoucích maminek, které chtějí rodit na Bulovce značně převyšuje stávající kapacitu porodnice. Ve srovnání s rokem 2018, tedy s dobou před CPA, zde letos přišlo na svět o 850 dětí více.

 

„V roce 2019 jsme v rámci Gynekologicko-porodnické kliniky začali prosazovat koncept Centra porodní asistence. Jde o komplexní změnu přístupu k porodům. Hlavní myšlenka spočívá v tom, že se o tzv. nízkorizikovou rodící ženu, jejíž průběh těhotenství nebyl v ničem nestandardní, stará výhradně porodní asistentka, což běžně v porodnicích nebývá zvykem,“ popisuje prof. MUDr. Michal Zikán, Ph.D., přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FNB a 1. LF UK. „Pokud bychom se zaměřili na vyspělé státy, jako jsou Německo, Rakousko nebo například skandinávské země, zjistili bychom, že princip porodů vedených jen porodními asistentkami je tam zcela normální a není pokládán za něco nadstandardního. Bohužel české porodnictví se v tomto ohledu stále drží poněkud zpátky,“ dodává přednosta Zikán.

 

Centrum porodní asistence FNB

 

CPA bylo založeno v únoru 2019 s podporou Ministerstva zdravotnictví ČR. Za tři roky jeho existence se Gynekologicko-porodnická klinika FNB stala velmi vyhledávanou porodnicí. Počet porodů zde vzrostl o více než 45 % v porovnání s rokem 2018, tedy před zahájením činnosti CPA. Nárůst zájmu o porod na Bulovce byl dokonce tak velký, že v roce 2021 musela porodnice z kapacitních důvodů odmítnout zhruba 400 rodiček.

 

 

Výsledky Centra porodní asistence

 

Z dat za uplynulý rok 2021 vyplývá, že téměř polovinu všech porodů vedly pouze porodní asistentky bez nutnosti jakéhokoliv zásahu lékaře. Lékař je přivoláván pouze k akutním případům nebo k porodům, kde s ohledem na anamnézu rodičky lze předpokládat porodní komplikace. Mezi nejčastější situace, kdy je nutné akutně přivolat lékaře patří nepostupující porod či možné ohrožení novorozence nedostatkem kyslíku, tzv. hypoxie. Takové stavy pak mohou vyžadovat změnu ve vedení porodu a nezřídka dochází k akutním císařským řezům.

V roce 2021 se podařilo počet císařských řezů snížit na pouhých 16,9 %. Celorepublikový průměr se přitom pohybuje kolem 24 %. Ve skupině tzv. nízkorizikových rodiček je podíl císařských řezů ještě výrazně nižší – 4,1 %, což je naprosto výjimečná hodnota.

Individuální péče o nastávající maminky je základ

 

CPA nabízí možnost individuální péče, která je maminkám poskytována porodními asistentkami. S těmi ženy konzultují své porodní plány a přání. Porodní asistentky zajišťují nastávajícím maminkám předporodní péči a v rámci těhotenských poraden s nimi řeší jejich zdravotní stav. „Nejčastější přání maminek je mít detailní informace o všech nutných procedurách během porodu. Z velké většiny si nepřejí medikaci – a když už jim musí být poskytnuta, chtějí znát podrobnosti o konkrétních lécích, které jsou jim podávány,“ říká Bc. Lucie Velíková, porodní asistentka. „Téměř žádné přání nás nemůže vyvést z míry. Žádosti maminek se často opakují. Nicméně vzpomínám si na jednu mladou rodinu, kde byl budoucí tatínek rybář, který se dožadoval přeříznutí pupeční šňůry svým speciálním rybářským nožem děděným z generace na generaci. Vyšli jsme mu tehdy vstříc. Samozřejmě tak, aby maminka i novorozenec nebyli žádným způsobem ohroženi na životě,“ dodává s úsměvem porodní asistentka Lucie.

 

 

Specializované porodní apartmány

 

Centrum porodní asistence disponuje dvěma specializovanými porodními apartmány, které byly uvedeny do provozu v červnu 2020. Jejich kapacita bývá vytížena zpravidla na 100 %. Cena za pobyt činí 4 500 Kč za započatých 24 hodin. Součástí plánovaného rozvoje centra je výstavba dalších porodních pokojů, které budou stejně jako ty stávající disponovat vlastním sociálním zařízením, komfortním vybavením a domácí atmosférou. V plánu je také rekonstrukce výukového zázemí a prostor pro předporodní kurzy.

 

Model Centra porodní asistence využijí další porodnice v ČR

 

Myšlenka vybudovat ve FNB Centrum porodní asistence fungující podle standardních modelů moderních západních států vznikla spolu s touhou vytvořit model aplikovatelný i na ostatní velké porodnice v ČR. Podobný přístup začínají do své praxe zavádět také další porodnice, které se na Bulovce přímo inspirovaly. Koncept adaptují na své podmínky a dále jej rozvíjejí. V květnu 2022 se v Brně uskuteční společná konference spolupracujících porodnic o centrech porodní asistence. Zainteresovaní lékaři si zde budou moci předat své poznatky a zkušenosti tak, aby byly přínosné i pro ostatní porodnická zařízení.

 

Kontakt:
Tisková mluvčí

Mgr. Eva Libigerová, telefon: +420 26608 4603, mobil: +420 739 354 811

e-mail: eva.libigerova@bulovka.cz

___________________________________________________________________________________

Fakultní nemocnice Bulovka, Budínova 67/2, 180 81 Praha 8, tel.: 26608 1111, e-mail: info@bulovka.cz,
IDDS: n9hiezm, IČO: 0006421, www.bulovka.cz

 

Navigace pro příspěvky

1 2 3 4

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
28
29
30
1
2
3
4
Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
5
6
7
8
9
10
11
Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
12
13
14
15
16
17
18
Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
19
20
21
22
23
24
25
Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
26
27
28
29
30
31
1
Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS