Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
Aktuálně

Péče domácích sester se podle MZd dostává desetině potřebných,…

  • 11 dubna, 2025
  • by budskap

Péče doma je přitom podle odborníků pro veřejné zdravotnictví levnější než opakované pobyty na akutních lůžkách nemocnic. Do roku 2040 se navíc počet seniorů na 85 let zdvojnásobí.

“Komunitní ošetřovatelská péče nemá dostatečné kapacity. Velké množství těchto pacientů umírá na akutních lůžkách nemocnic. V řadě regionů není dostatečně dobudován prstenec komunitních ošetřovatelských služeb,” řekl Dušek.

Senioři v současné době čerpají asi 40 procent nákladů na zdravotní péče. “Cílem je nasměrovat tu péči tak, aby se snížil počet hospitalizací, nebo aby nebyly příliš dlouhé. Aby se po hospitalizaci mohl pacient vrátit do vlastního sociálního prostředí, kde se o ně dokázal více postarat jejich praktický lékař,” řekla Hana Vaňková z České geriatrické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

V současnosti podle dat MZd žije s omezenou soběstačností asi 70.000 lidí nad 75 let. O třetinu z nich se starají jejich rodiny, pětina je v některém ze sociálních zařízeních. “Starý člověk, který si udrží co nejlepší funkční stav, tak je to ve výsledku i ekonomický přínos. I když náš první cíl je kvalita života,” dodala Vaňková.

Kapacit se nedostává ani v lůžkové péči nebo lékařů specializovaných na geriatrii, tedy oboru zaměřeném na starší nemocné s kombinací několika chorob, silnou medikací a omezenou soběstačností. Geriatrů je 138, skoro čtvrtina z nich v penzi či předdůchodovém věku. Podle Duška je jich třeba až trojnásobek. Loni atestovalo 15.

“Chceme, aby každý student, který opustí lékařskou fakultu, měl alespoň základní informace o geriatrii,” uvedla Eva Topinková z odborné společnosti. Potřeba jsou proto podle ní geriatrické kliniky u každé lékařské fakulty, kde by mohli mít studenti stáže.

Lůžek geriatrie je 439 na 18 pracovištích, podle odborných doporučení je vhodné 0,2 lůžka na 1000 obyvatel, tedy zhruba 2000. Ambulancí 57, doporučení je jedna v každém okrese, skoro třetina je ale v Praze. MZd na dotace na vznik nových lůžek a ambulancí vyčlenilo 2,5 miliardy korun, zatím se vyčerpala polovina. Žádosti přijímá do října, zmírní pro ně podmínky.

Základním prvkem národního plánu je podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) zlepšení kvality života a soběstačnosti pacientů. Lékaři se mají kromě kontroly předepsaných léků zaměřit také například na prevenci pádů a úrazů, řídnutí kostí nebo podvýživu. K tomu je podle Topinkové potřeba i speciálně zaměřený výzkum.

“Chceme třeba vědět, jestli očkování starých lidí je stejně bezpečné, stejně efektivní, kolik nás stojí a jestli je tak účinné,” uvedla jeden z příkladů. Vědci by se podle ní měli zaměřit i na efekt jednotlivých forem péče pro seniory nebo jejich výživu. “Ukazuje se, že starší organismus potřebuje více bílkovin než mladší,” dodala.

Prevence a léčba

Hodonín a Buchlovice budou nově oficiálními lázněmi podle zákona

  • 24 března, 2025
  • by budskap

“Město Hodonín je považováno historicky za lázeňské místo, ale dosud nebyl stanoven jeho statut ve smyslu zákona,” uvedlo MZd v důvodové zprávě k novému nařízení. Lázně byly v tomto jihomoravském městě založeny v roce 1979 a do roku 1992 byly součástí státního podniku Lázně Luhačovice.

Tamní zdroj minerální jodobromové vody byl objeven v 70. letech minulého století při naftovém průzkumu. “Zdroj má unikátní chemické složení. Jodobromová voda ze zdroje, užívaného v těchto lázních, je jedna z nejkvalitnějších v České republice,” doplnilo ministerstvo. Nařízení také vymezuje ochranné území, kde bude mít město větší nároky na výstavbu nebo životní prostředí.

Oblast Smraďavka-Leopoldov v katastru městyse Buchlovice na Zlínsku je historicky známá jako lázeňská lokalita. “Zdrojem minerální vody byly přirozené vývěry sirných minerálních vod v těsné blízkosti budov spojených s poskytováním lázeňských služeb,” píše se v materiálu. Sirné minerální vody se v lázních Buchlovice využívají od roku 2012 a provoz tak navazuje na lázně založené Leopoldem Berchtoldem v roce 1805.

V Česku existuje 93 registrovaných poskytovatelů lázeňské léčebně rehabilitační péče, dohromady mají 25.000 lůžek a zaměstnávají 11.000 lidí. Podle údajů společnosti CzechTourism v roce 2023 zamířilo do některého z lázeňských ubytovacích zařízení 926.000 hostů. Z nich 60 procent tvořili domácí návštěvníci, kteří nejčastěji směřovali do Karlovarského kraje, ale i Zlínského, Olomouckého a Jihočeského kraje. Cizinci pak preferovali převážně Karlovarsko, lázně jich navštívilo 384.000.

České zdravotnictví

Písecká nemocnice připravuje vznik týmu se zaměřením na dětskou…

  • 11 března, 202511 března, 2025
  • by budskap

“O potřebě paliativní péče dnes hodně mluvíme v kontextu starých a umírajících osob. Závažné nemoci a utrpení se ale netýkají výhradně seniorů, setkáváme se s nimi také u dětí. Podle mezinárodních standardů by měla být dětská a perinatální paliativní péče dostupná v každém zdravotnickém zařízení, v němž může dojít k hospitalizaci dítěte s nevyléčitelným onemocněním nebo ke ztrátě dítěte během těhotenství či po porodu. V České republice se s ní však setkáváme jen výjimečně a téměř výhradně ve velkých fakultních nebo krajských nemocnicích. V menších nemocnicích okresního typu, kde se nevyléčitelně nemocné děti nevyskytují tak často, nebývá standardně dostupná,” uvedla paliatrička písecké nemocnice Monika Váňová.

V Písku nyní chtějí v následujících dvou letech dělat školení pro zdravotníky, kterých se dětská a perinatální paliativní péče týká. Jde především o zaměstnance dětského nebo neonatologického oddělení. Na financování školení se bude podílet Nadace rodiny Vlčkových. “Kromě léčby fyzických symptomů se budoucí paliativní a podpůrný tým, složený z lékařů, sester, psycholožky, sociální pracovnice a duchovního, zaměří také na řešení psychosociálních a spirituálních problémů, se kterými se rodiny nemocných potýkají. Tento tým bude v budoucnu k dispozici dětským i dospělým pacientům,” uvedla sociální pracovnice připravovaného píseckého paliativního týmu Dana Lauerová.

Nadace rodiny Vlčkových má aktiva v hodnotě 1,5 miliardy korun, z jejich výnosů může financovat své projekty. Ondřej Vlček je generálním ředitelem globální softwarové společnosti Avast, jeho žena Katarína je lékařka působící v mobilním hospici Cesta domů. Zdevastovanou památku Cibulka v pražských Košířích přestavují na dětský hospic. Kromě toho je cílem nadace také zvyšovat povědomí o dětské paliativní péči a potřebách rodin s nevyléčitelně nemocnými dětmi.

České zdravotnictví

Zlínský kraj bude příští rok pokračovat v podpoře zaučování mladých…

  • 3 prosince, 2024
  • by budskap

“Naše nemocnice díky tomu mohou lépe ocenit ty, kdo se věnují vzdělávání a zaučování mladých kolegů, ať už z řad absolventů, nebo stážistů. Je to důležitá součást naší dlouhodobé snahy o stabilizaci personálu v nemocnicích, stejně jako stipendia, která už několik let proplácíme studentům lékařských i nelékařských zdravotnických oborů,” uvedl hejtman Radim Holiš (ANO).

Kraj dá dále ve stipendijním programu pro zdravotnické obory svým čtyřem nemocnicím 1,6 milionu korun. “Z těchto peněz poskytnou stipendia devíti lékařům, čtyřem nelékařským zdravotnickým pracovníkům, jednomu radiologickému asistentovi a 17 sestrám v distanční formě studia. Zlínský kraj tímto způsobem podporuje a motivuje studenty už v době studií, následně nastupují do nemocnic Zlínského kraje, kde zůstávají pracovat po dobu danou podmínkami stipendijního programu,” uvedla mluvčí.

Kraj podporuje také praktické lékaře a ambulantní specialisty v regionu. Z dotačního programu na zachování dostupnosti primární péče radní podpořili půl milionem korun vybavení nové ambulance zubního lékaře ve Vsetíně. Celkově tak kraj poskytnul dotace už 12 žadatelům v celkové výši 4,2 milionu korun, uvedla mluvčí.

Pro zachování dostupnosti primární péče kraj finančně podporuje také takzvaná rezidenční místa, kde zkušení lékaři zaučují své mladé kolegy. “Radní nyní schválili podporu dalšímu z nich. Dohromady kraj už podpořil 20 rezidenčních míst celkovou částkou 4,910 milionu korun,” uveda mluvčí.

Aktuálně

Zubní pohotovost ve Spálené zůstane o tomto víkendu uzavřena

  • 26 listopadu, 2024
  • by budskap

“Veškeré pražské nemocnice byly o uzavření informovány, a to včetně zubní lékařské pohotovostní služby ve Fakultní Thomayerově nemocnici a Nemocnici Na Františku, které by měly mít navýšenou kapacitu pro pacienty,” uvedl Hofman.

Zubní pohotovost ve Spálené bude v pátek fungovat od 16:00 do 19:00. Obvykle ošetřuje pacienty do 23:30. Znovu otevře v pondělí 2. prosince v 18:00, tedy podle obvyklé povozní doby.

V Praze se na provozu ordinací lékařské a zubní pohotovosti podílí Všeobecná fakultní nemocnice, Thomayerova nemocnice, Fakultní nemocnice (FN) Bulovka, FN Motol, FN Královské Vinohrady, Ústřední vojenská nemocnice a Nemocnice Na Františku. Praha na provoz přispívá ročně zhruba 42 milionů korun.

V druhé polovině prosince bude otevřena nová ordinace zubní pohotovosti v Nemocnici Na Františku, která bude určena primárně dětským pacientům. Problém s nedostatkem zubních pohotovostí pro děti řeší město od loňska. Po uzavření ordinace v motolské nemocnici nyní děti společně s dospělými obsluhuje jenom Městská poliklinika ve Spálené.

Všeobecná fakultní nemocnice na Karlově náměstí má sice rovněž zubní pohotovost, ovšem ta se nezaměřuje na běžnou péči, ale na stomatochirurgické zákroky, jako je ošetřování úrazů, zánětů nebo komplikací po chirurgických výkonech. Další pohotovosti provozují soukromé kliniky.

České zdravotnictví

ÚZIS: V r. 2050 bude v ČR půl milionu lidí nad…

  • 14 listopadu, 2024
  • by budskap

Podle demografických predikcí bude v ČR v roce 2040 pětaosmdesátníků a starších více než 470.000 a o deset let později 505.000. “Během následujících 15 až 20 let se více než zdvojnásobí počet žijících seniorů starších 85 let. Zhruba 1,7krát větší bude populace sedmdesátníků. A ta nebude zdravá,” uvedl Dušek.

Očekává, že v příštích deseti letech bude o pětinu více nemocných s cukrovkou a o čtvrtinu přibude nemocných s některým druhem rakoviny. O téměř 60 procent naroste podle odhadů i počet nemocných se srdečním selháním, tedy nemocí, kdy srdce pacienta postupně přestává zvládat čerpat dostatečné množství krve. Na víc než dvojnásobek vzroste za deset let také počet lidí, kteří budou trpět Alzheimerovou chorobou.

Data ukazují, že počet ošetřovacích dní v nemocnicích akutní péče dlouhodobě klesá. Roste ale podíl péče, kterou v nich potřebují senioři. Mezi roky 2010 a 2023 podle Duška vzrostl o pětinu počet hospitalizovaných nad 85 let bez akutní operace a o čtvrtinu u těch, kteří takový akutní zákrok potřebovali.

“Už dnes akutní lůžková péče saturuje potřeby dlouhodobé ošetřovatelské péče,” doplnil Dušek. Podle něj chybí 2000 až 3000 lůžek dlouhodobé a následné péče, která jsou pro takové pacienty vhodnější než akutní lůžka. Zároveň jsou i levnější pro zdravotnictví a vyžadují méně personálu. V roce 2040 jich ale při očekávaném stárnutí populace může chybět až 5000. “Ale může to saturovat komunitní, domácí nebo jiné formy péče,” dodal.

Zdravotní pojišťovny uzavírají s nemocnicemi akutní péče rámcové smlouvy, v nichž definují, jakou péči si u nich budou pro své pojištěnce platit. Podle informací z konce října se největší pojišťovna VZP dohodla o zrušení řádově stovek akutních lůžek, nemocnice je mohou převádět na denní stacionáře či jinou formu péče, například právě následnou a dlouhodobou, kterou převážně čerpají senioři.

Ve druhém čtení ve Sněmovně je podle náměstka ministra Václava Pláteníka (KDU-ČSL) návrh zákona, který dává podmínky pro vznik takzvaně sociálně-zdravotních lůžek. Ta by byla určená pro nemocné, kterým nestačí běžná ošetřovatelská péče v zařízení sociálních služeb, například domovech pro seniory, ale jejich zdravotní stav nevyžaduje ani akutní péči.

Úhradová vyhláška na příští rok počítá s tím, že zařízení by dostávala od zdravotních pojišťoven zhruba 1500 až 2200 korun denně podle náročnosti pacienta, další peníze by zařízení dostávala z rozpočtu na sociální služby nebo vlastních plateb pacienta. Novela by měla vejít v platnost v roce 2025, nebude to podle Pláteníka ale nejspíš od ledna.

Aktuálně

Zlínská krajská nemocnice chystá přístavbu pro neurochirurgii, přibude lůžek

  • 4 listopadu, 2024
  • by budskap

Na neurochirurgickém oddělení KNTB je velká poptávka po spondylochirurgické péči, tedy chirurgické léčbě úrazů a onemocnění páteře. “Projekt takzvané severní přístavby přinese především rozšíření lůžkové kapacity a tím také nárůst celkového počtu operací i zkrácení čekacích dob,” uvedla mluvčí.

Loni udělali lékaři 607 spondylochirurgických operací. “Je to nejvyšší počet v historii našeho oddělení. Severní přístavba přinese řešení dosud nejpalčivějšího problému neurochirurgického oddělení, a to omezenou lůžkovou kapacitu. Její rozšíření bude znamenat větší flexibilitu v příjmu pacientů a usnadnění organizace práce z hlediska poskytování centrové péče. Významné bude také další zlepšení komfortu pacientů v pooperačním období a pracovních podmínek pro personál,” uvedl primář neurochirurgického oddělení Petr Linzer.

Stavba začne koncem příštího roku a podle plánu má být hotová za rok. “V prvním patře se počítá s rozšířením stávajícího pracoviště radiodiagnostiky o nový angiosál, v dalších dvou patrech vzniknou navazující lůžkové stanice chirurgie a neurochirurgie,” uvedla mluvčí.

Zlínská nemocnice letos získala statut vysoce specializované spondylochirurgické péče. “Kromě odborné prestiže a podpory rozvoje centrové péče to především znamená, že pacienti s úrazy, degenerativními, nádorovými a zánětlivými onemocněními páteře mají ve Zlíně jistotu v pokračování kvalitní léčby. Statut centra je nyní udělen KNTB na tři roky, poté o něj musí nemocnice znovu zažádat,” uvedla mluvčí.

Výzkumy a studie

Průzkum: Dvě třetiny lidí vnímají postupné zpoplatňování zdravotnictví

  • 1 listopadu, 2024
  • by budskap

“Zvyšující se věk Čechů a více let strávených v nemoci jsou cítit nejen na rostoucích nákladech na péči, ale také na odhadech o celkové udržitelnosti zdravotnictví, pokud nedojde k úpravám stávajícího systému,” uvedl v tiskové zprávě viceprezident Hospodářské komory Tomáš Prouza.

Téměř tři čtvrtiny respondentů se setkaly s dlouhými čekacími lhůtami, každý druhý pocítil nedostupnost zdravotní péče kvůli nedostatku lékařů a skoro čtvrtina zaznamenala omezení péče z finančních důvodů.

“Finanční situace ve zdravotnictví, především nespokojenost lékařů s platy, vede k tomu, že jsou už dnes běžné různé příplatky. Nebezpečím je jejich neregulovanost a také riziko, že se řada lékařů přesune mimo systém zdravotního pojištění a bezplatná péče se stane iluzí,” doplnil výkonný ředitel ČAP Jan Matoušek. U lékaře už dnes platí například za registraci asi 30 procent Čechů, kteří odpovídali v průzkumu.

S nutností zdravotnictví nějakým způsobem reformovat souhlasí podle průzkumu 69 procent Čechů. Ve schopnost státu zajistit potřebné financování i do budoucna podle průzkumu nevěří 56 procent lidí. Jen necelá pětina lidí by ale souhlasila s návratem povinných poplatků, kteří byly dříve zavedené za předepsání léku na recept nebo za návštěvu lékaře. Zůstaly jen poplatky na pohotovosti.

Více než 40 procent lidí by podle průzkumu naopak souhlasilo s možností si připlatit dobrovolně nad rámec péče garantované státem. Největší ochota lidí je připlatit si za lepší kvalitu služeb v nemocnici (59 procent) a vyšší kvalitu léčby (55 procent) a vyšetření (54 procent).

Průzkum Budoucnost českého zdravotnictví realizovala nezávislá výzkumná agentura Ipsos. Dotazovala se on-line dvou vzorků populace, každého s více než tisícovkou respondentů.

České zdravotnictví

Zlínská nemocnice otevřela Centrum pro jednodenní chirurgii a gynekologii

  • 31 října, 2024
  • by budskap

“Jednodenní péče v chirurgii je moderním trendem, chceme jít soudobou medicínou,” uvedl Hrdý. V centru se budou provádět malé výkony, které je možné dělat v režimu jednodenní péče. “Umožní nám to zvýšit počet výkonů, aby se zkrátily čekací doby. Také nám to uvolní ruce na centrálních operačních sálech, které jsou primárně pro velké výkony za dlouhodobé hospitalizace,” řekl Hrdý.

Původní zákrokový sálek se přestavěl na plnohodnotný aseptický operační sál se zázemím. V centru je dospávací pokoj se sesternou, denní místnost pro zdravotníky i ambulance pro přijímání pacientů. Kapacita stacionáře je sedm lůžek, celková kapacita centra je až 12 pacientů za den.

Při jednodenní chirurgii pacient přichází do nemocnice k plánované operaci v den výkonu a odchází nejpozději 24 hodin po zákroku. “Jednodenní chirurgie se týká miniinvazivních a operačních zákroků menšího rozsahu. Největší výhodou je minimalizace stresu z delšího pobytu v nemocničním prostředí, snížení rizika nozokomiální nákazy, urychlení rekonvalescence i zkrácení doby pracovní neschopnosti. Je třeba zdůraznit, že léčebné výsledky jsou při jednodenní chirurgii zcela srovnatelné, jako když pacient standardně pobývá v nemocnici,” uvedl člen představenstva KNTB Marcel Guřan.

Centrum bude zpočátku využívat oddělení gynekologie, traumatologie a neurochirurgie. “V příštím roce bychom chtěli přidružit výkony oddělení ortopedického a chirurgického,” řekl Hrdý.

Gynekologové tam budou provádět řadu výkonů v celkové anestezii i bez anestezie. “Například odstranění přednádorových změn na děložním čípku, hysteroskopii, což je diagnostika patologií sliznice děložní, nebo kyretáže dutiny děložní za léčebným i diagnostickým účelem,” uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení KNTB Vladimír Kalist. Traumatologové využijí centrum například pro artroskopie ramena či kolena, neurochirurgové pro operace karpálního tunelu.

České zdravotnictví

Strategie má zajistit lepší péči v porodnicích, schválila ji vláda

  • 12 září, 2024
  • by budskap

Strategii připravily MZd a úřad vlády ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Dětským fondem OSN (UNICEF). Instituce ji podle ministerstva konzultovaly se širokým okruhem expertů a expertek. “Program je zaměřen na posílení vazby mezi matkou a dítětem, zajištění minimální kvality péče ve všech českých nemocnicích a podporu kojení u žen, které kojit chtějí,” uvedlo ministerstvo.

Opatření mají nastavit lepší podmínky pro ženy a novorozence v Česku. Usilují například o přívětivější porodnice s důrazem na minimalizaci separace matky a dítěte a komerčních tlaků. “Aby poporodní péče byla co nejvíce podporující, respektující a v souladu s aktuálním vědeckým poznáním,” uvedl úřad. Klíčovými body dokumentu jsou také nepřerušovaný kontakt matky a dítěte po porodu, podpora kojení jako biologické normy a rozvoj sítě sběren a bank mateřského mléka.

Program se má zaměřit i na rozšíření vzdělávání zdravotnického personálu, lepší sběr a analýzu dat z nemocnic ke kvalitnějšímu rozhodování státní správy i podpoře informované a svobodné volby žen. “V neposlední řadě strategie směřuje k lepšímu propojení nemocnic a komunitních služeb, aby každá rodina měla při odchodu z porodnice kontakty na odborné laktační poradenství a další formy podpory,” uvedlo MZd.

“Vytváření vstřícného prostředí a podmínek pro podporu kojení na všech úrovních je nedílnou součástí podpory reprodukčního zdraví a práv žen. Ze strategie budou těžit i ženy, které své děti kojit nemohou nebo nechtějí. Postupy programu BfHI totiž podporují mateřské kompetence všech žen, tedy i těch po komplikovaném porodu nebo císařském řezu. Vztahují se i na případy nedonošených či nemocných dětí,” řekla zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.

Na realizaci strategie mají spolupracovat státní instituce s poskytovateli zdravotních služeb, dohlížet na ni má Komise pro výživu kojenců a malých dětí na MZd.

Navigace pro příspěvky

1 2 3 4

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
28
29
30
1
2
3
4
Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
5
6
7
8
9
10
11
Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
12
13
14
15
16
17
18
Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
19
20
21
22
23
24
25
Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
26
27
28
29
30
31
1
Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS