Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
Aktuálně

Fakultní nemocnice Ostrava má novou angiolinku za 70 milionů…

  • 5 února, 2025
  • by budskap

“Díky novému přístroji jsou bezpečnější i samotné výkony. Zdravotnický tým na angiolince často řeší akutní stavy, při kterých se lékaři musí velice rychle rozhodovat. Záchrana života je mnohdy otázkou minut,” uvedla Petlachová. Díky novému softwarovému vybavení mohou lékaři vidět všechny potřebné detaily.

“Nový přístroj zpracovává obrovské množství dat. U pacienta díky tomu velmi rychle získáme rekonstrukce obrazových dat včetně virtuální navigace. Jedná se o nesmírný pokrok oproti minulému přístroji,” uvedl přednosta Ústavu radiodiagnostického a náměstek ředitele pro strategii Václav Procházka.

Důležitou součástí angiografického kompletu je i velká obrazovka, na níž lékaři mohou vidět nejmenší detaily. “Dá se rozdělit na několik polí, které je možné dle potřeby měnit. Můžeme tam dostat obrázky různých rekonstrukcí anebo zobrazení virtuální reality, vitálních funkcí pacienta, ultrazvuku. Pracoviště je zkrátka propojeno s různými obrazovými zdroji, které potřebujeme k samotným výkonům,“ doplnil Procházka.

Nová angiolinka je ve zrekonstruovaných prostorách. Zvětšil se i samotný sál s přístrojem. “To je důležité zejména u složitých výkonů, při nichž tam v jednu chvíli může být i 15 členů zdravotnického personálu,” uvedla Petlachová.

Lékaři vyžívají angiolinku u pacientů s cévními chorobami. Zastavují tam třeba masivní krvácení žen po porodu, řeší akutní onemocnění hrudní a břišní aorty, nejvíce je ale zaměstnávají neurointervenční výkony, které tvoří asi 60 procent všech zákroků. Jde zejména o cévní mozkové příhody, mozková aneurysmata a cévní malformace a sklerotické postižení přívodných mozkových tepen.

Aktuálně

Krevní centrum FN Ostrava akutně potřebuje krev, vyzývá dárce…

  • 14 února, 2024
  • by budskap

Enormní spotřeba krve podle mluvčí souvisí zejména s náročnými operacemi a kontinuálními požadavky lůžkových oddělení, jako jsou především Kardiochirurgické centrum, Klinika hematoonkologie a Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Svoji roli v tomto zimním období sehrává i zvýšený výskyt infekčních onemocnění v populaci, a tedy i mezi dárci.

“K dispozici máme 450 vaků s krví. Potřebujeme jich ale ideálně o 200 více. V pohotovostních lednicích jsou aktuálně jen čtyři vaky s krví 0 RhD negativní, kterou mohou lékaři použít pro kteréhokoliv pacienta. Běžně jich mají osm,“ uvedl zástupce primáře Krevního centra Martin Kořístka.

Dodal, že centrum denně vydá v průměru 70 jednotek krve, ale například v úterý jich z něj odešlo 110. Primářka Krevního centra Zuzana Čermáková připomněla, že ostravské krevní centrum patří mezi sedm krizových center České republiky. “To znamená, že je vlastně povinno stále držet dostatečné zásoby krve pro případ hromadných neštěstí nebo závažných nehod v regionu. Bohužel v současné době je situace ve stavu krevních zásob a transfuzních přípravků obecně velmi špatná. Přibývají vážné autonehody, srážky s chodci, přibývá vážná a náročná operativa,” řekla Čermáková.

Prvodárci mohou přijít bez objednání. Ti, kteří už registrovanými dárci jsou, si mohou konkrétní den a čas odběru zarezervovat na bezplatné lince 800 260 004, na e-mailové adrese krevni.centrum@fno.cz nebo prostřednictvím on-line systému na https://kceobj.fno.cz. Nově centrum poskytuje dárcům krve i desetiprocentní slevu na veškerý sortiment volně prodejného zboží v nemocniční lékárně.

Bezpříspěvkovými dárci krve se mohou stát lidé ve věku od 18 do 65 let. Den před odběrem by měl dárce hodně pít, nejíst tučná jídla, nepít alkohol a ráno může lehce posnídat. Podrobnosti k dárcovství krve najdou zájemci většinou také na webových stránkách jednotlivých krevních center.

 

 

 

Zpravodaj

Městská nemocnice Ostrava má novou protialkoholní záchytnou stanici

  • 4 září, 2023
  • by budskap

“Kapacita je navýšena o dvě lůžka, ale je to daleko komfortnější. Máme sedm jednolůžkových a jeden třílůžkový pokoj,” uvedl Uhlig. Připomněl, že objekt byl původně určen k demolici, ale nakonec se ho podařilo přestavět. Kromě protialkoholní záchytné stanice, která bude v přízemí, by další patra mělo obsadit Centrum pro rodinu a sociální péči.

Nezisková organizace na Ostravsku funguje už 30 let a pomáhá rodinám, ale třeba i lidem se zdravotním postižením. V současnosti centrum sídlí v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity, kde má nájem do konce roku 2024. “Centrum pro rodinu a sociální péči by mělo na naši dokončenou rekonstrukci navázat realizací svého projektu ještě letos na podzim,” dodal Uhlig.

Nově vybudovaná protialkoholní záchytná stanice má elektronicky zabezpečené pokoje, které jsou vybavené vzduchotechnikou, lůžkem a toaletou. Zaměstnanci v novém zázemí budou mít také prostory, které jim v původní stanici chyběly. Například pracovnu lékaře, vyšetřovnu, inspekční pokoj nebo samostatnou sesternu. Součástí nové stanice je také kuchyňka, jednací místnost či šatna pro personál.

“Modernizace byla financována ze tří zdrojů – město přispělo 13 miliony, zhruba stejným dílem se na rekonstrukci objektu podílel kraj a nemocnice,” uvedl ostravský radní pro zdravotnictví Michal Mariánek (Ostravak).

V roce 2021 zaznamenala ostravská protialkoholní záchytná stanice 1377 případů, loni to bylo 1251. Roční náklady na její provoz byly loni 14,75 milionu korun. Poplatek klienta je nyní 2000 korun, reálné náklady na lůžko jsou přitom téměř 12.000 korun. Nemocnice zatím o zdražení poplatku neuvažuje, protože i v současné době ho uhradí zhruba jen pětina klientů.

Ve všední dny funguje ostravská stanice v omezeném provozu od 16:00 do 07:00 a o víkendech a ve státní svátky nepřetržitě. Od ledna by nově měla začít fungovat v non-stop provozu. Kromě ostravské stanice jsou v regionu ještě další tři taková zařízení, a to v Karviné, Frýdku-Místku či Opavě.

O klienty se v Ostravě stará devět zaměstnanců. Podle vrchní sestry Kristýny Vašťákové bude nové pracoviště bezpečnější i pro zaměstnance. “Náš typický klient je hlučný, agresivní a je u něj při příjmu nutná asistence policie. Sledujeme mírný nárůst počtu žen, ale pořád vedou muži. Rekordmanů tady máme spoustu a někteří mají za rok i několik desítek pobytů. Je to i tak, že ráno sestry dotyčného propustí a odpoledne ho tady mají zase zpátky,” řekla Vašťáková.

České zdravotnictví

Fakultní nemocnice Ostrava má novou Lékařskou knihovnu

  • 12 ledna, 2022
  • by andrlovak1

Lékařská knihovna byla v nemocnici otevřena už v roce 1959, fungovala ještě v původním nemocničním areálu v Zábřehu. Po přestěhování nemocnice v roce 1994 do stávajícího areálu byla umístěna v budově, kde nyní sídlí Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství. Podle Havrlanta chtěla nemocnice knihovnu přestěhovat nejen proto, že potřebuje rozšířit zázemí kliniky, ale i s ohledem na to, že dosavadní prostory už byly nevyhovující.

 

Knihovna se tak přesunula do prostor, které původně využívali zaměstnanci havarijní služby nemocnice. “Součástí knihovny jsou také dvě učebny, z nichž jedna bude sloužit pro Lékařskou fakultu, aby tady mohla mít cvičení či semináře,” uvedl Havrlant. Součástí knihovny je i odpočinková zóna, zázemí pro její zaměstnance nebo třeba archiv. “Knihovna je určena pro všechny zaměstnance naší nemocnice, ale například i pro studenty, kteří se připravují na svoji kariéru,” uvedl Havrlant.

 

Fond knihovny se každoročně doplňuje a rozšiřuje o nové tituly. Zájemci si mohou vypůjčit nejen odbornou literaturu a periodika z vlastního fondu knihovny, ale také z jiných knihoven a informačních středisek. Knihovna podle její vedoucí Ludmily Stuchlé nabízí například i rešeršní služby z domácích i zahraničních databází nebo překladatelské služby. “Samozřejmě elektronizace postupuje a je možné si řadu věcí najít, ale to základní studium je pořád ještě z literatury a z knih. Studenti i lékaři připravující se na atestace pořád ještě leží v knihách,” řekl náměstek ředitele pro vědu a výzkum Petr Vávra.

 

K vůbec nejstarším výtiskům patří v knihovně Časopis lékařů českých a jeho první číslo z roku 1862. První číslo odborného časopisu vydal Jan Evangelista Purkyně, jehož busta rovněž zdobí Lékařskou knihovnu. Časopis vychází dodnes. K nejžádanějším titulům v knihovně patří publikace Intenzivní medicína od Pavla Ševčíka a pak také Anatomie.

 

České zdravotnictví

Zdravotní ústav v Ostravě má nový elektronový mikroskop za 18…

  • 15 července, 2021
  • by andrlovak1

“Jedinečnost přístroje je v tom, že má větší rozlišení než ten původní. Je schopen zpracovávat i kryogenní vzorky, to znamená řezy zmrazených lidských tkání. Je schopen dělat analýzy v různých matricích. To znamená v odpadních vodách či potravinách, takže v tom je unikátní. Je unikátní také v tom, že je schopen udělat čtyři vzorky najednou. Snímky jsou samozřejmě kvalitnější. Využitelnost je hlavně v tom, že v případě, že nemáme diagnostický test na určení nějakého viru, tak podle morfologie poznáme, o jaký vir se jedná,” uvedl Ježo.

Mluvčí ústavu Michal Pistolas řekl, že transmisní elektronová mikroskopie je nenahraditelnou metodou přímé diagnostiky v mikrobiologii, která umožňuje rychlé odhalení infekce na základě velikosti, tvarů a povrchové struktury. “Tím je tato metoda unikátní, protože s jejím využitím lze detekovat a zobrazit jakékoliv viry přítomné ve vyšetřovaném vzorku, včetně těch, jejichž přítomnost nebyla předpokládána, nebo které nejsou dosud známy. Elektronový mikroskop je důležitou doplňkovou metodu k ostatním způsobům přímé diagnostiky a nachází využití i v diagnostice koronaviru,” uvedl Pistolas.

Na oddělení virologie Zdravotního ústavu v Ostravě je využíván transmisní elektronový mikroskop od roku 2005, nyní ho nahradil nový model. Ročně je s pomocí tohoto přístroje vyšetřeno 400 až 500 vzorků. Nově pořízený elektronový mikroskop umožňuje rychlejší prohlížení vzorků a má i rychlejší kameru s vyšším rozlišením. Přístroj dokáže odhalit i chemické složení vzorků.

Aktuálně

Městská nemocnice Ostrava má nové přístroje pro dialýzu

  • 13 července, 202115 července, 2021
  • by andrlovak1

Před dvěma lety ministerstvo pro místní rozvoj schválilo nemocnici 87 milionů korun na nákup 54 přístrojů. Do provozu jich už bylo uvedeno 52 včetně deseti přístrojů pro dialýzu. Celý projekt skončí letos na podzim. K dodání zbývají poslední dva dialyzační přístroje pro oddělení ARO.

“Postupně jsme ve veřejných zakázkách nakoupili například vybavení pro operační sály, přístroje pro endoskopii, pro včasnou diagnostiku i ultrazvuky a k dokončení projektu teď zbývá dodávka posledních dvou přístrojů. V modernizaci ale budeme pokračovat i po jeho skončení. Připravili jsme žádosti z výzev ministerstva pro místní rozvoj, a to za více než 300 milionů korun, které směřují do oblasti akutní i následné péče. A průběžně samozřejmě nakupujeme i z vlastních zdrojů tak, aby personál nemocnice pracoval s adekvátním přístrojovým vybavením,” uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Nefrologie

Nefrologické a dialyzační centrum má nyní k dispozici 20 přístrojů. Deset nových monitorů nahradí zařízení starší 12 let. “Přístroje budou šetrnější k pacientům, jedná se o nejnovější modely, které umožňují i různá měření. Zdravotníci ocení jejich komfortnější a intuitivnější ovládání,” uvedla Vojkovská.

Nefrologické a hemodialyzační centrum nemocnice zajišťuje specializovanou a komplexní péči o pacienty s onemocněním ledvin. Diagnostické a terapeutické pracoviště je v provozu nepřetržitě 24 hodin denně mimo nedělí. Jeho součástí je 16 lůžek.

Prevence a léčba

Onkologická klinika FN Ostrava je zapojena do výzkumu léčby…

  • 7 července, 202115 července, 2021
  • by andrlovak1

“Zapojení Kliniky onkologické do tohoto mezinárodního projektu je pro Fakultní nemocnici Ostrava významné nejenom z pohledu vědeckého přínosu, ale také z pohledu rozvoje léčebné péče v oblasti kardiologie a onkologie. FN Ostrava jako jediný člen mezinárodního konsorcia disponuje kybernetickým nožem a významně přispěje při řešení projektu svými získanými zkušenostmi z klinické praxe v této rozvíjející se oblasti léčby,” uvedla mluvčí.

Podle přednosty kliniky Jakuba Cveka budou do studie zařazeni pacienti, jejichž zdravotní problémy nebylo možné vyřešit zavedenými léčebnými postupy. “Tedy léčba pomocí defibrilátoru ani katetrová ablace, kterou mnozí podstoupí i opakovaně,“ uvedl Cvek, který ozáření srdce pomocí kybernetického nože CyberKnife provedl už 36 pacientům. Poprvé to bylo v roce 2014. Letos v lednu výkon podstoupil také osmasedmdesátiletý Josef Hlaváč, u kterého se nemoc objevila před deseti lety a katetrovou ablaci podstoupil už třikrát. “Dneska se cítím úměrně ke svému věku. Dělám prakticky všechno. Jezdím na kole, pracuju na zahradě. Lékaři mi říkali, že si můžu dovolit to, co organizmus snese. Od toho lednového ozáření jsem neměl jediný výboj,” uvedl Hlaváč.

Spolu s Cvekem budou na projektu pracovat další čtyři odborníci FN Ostrava z onkologie a kardiologie. “Je skvělé mít tak úzkou vazbu na Evropu, být propojen s pracovišti napříč západní Evropou. Věřím, že studie prokáže, že i srdeční problémy lze úspěšně léčit formou radioterapie,“ míní Cvek. Projekt je financován z grantu Evropské unie Horizont 2020 ve výši 7,1 milionu eur (téměř 182 milionů korun) a jeho garantem je Utrechtská univerzita v Nizozemsku.

České zdravotnictví

Porodnice Městské nemocnice Ostrava bude mít další rodinné pokoje

  • 21 června, 2021
  • by andrlovak1

Na nové rodinné pokoje se přemění dosud nevyužité prostory na lůžkové stanici šestinedělí v prvním patře pavilonu H1. Prostory je nutné dispozičně upravit, nové mají být rozvody zdravotní techniky a elektroinstalace, pokoje budou mít nové podlahy, výmalbu i osvětlení. S úpravami už nemocnice začala. Pokoje budou po modernizaci vybaveny kuchyňskou linkou s lednicí, mikrovlnnou troubou i varnou konvicí nebo vysoušečem vlasů. Nebude chybět úložný prostor, jídelní stůl s židlemi, křeslo i pohovka ke spaní pro rodinné příslušníky či přebalovací pult s vaničkou. V pokojích bude také televize a wi-fi.

“Vybudováním nových rodinných pokojů dojde k navýšení lůžek na stanici šestinedělí, získáme tak nový prostor pro ženy po císařském řezu, které dříve končívaly na JIP. Nově maminky s novorozencem bez komplikací budou moci zůstat i s doprovodem společně po celou dobu pobytu v porodnici na nadstandardních pokojích vybavených monitorovacím systémem a pomůckami pro zajištění péče o ženu po operaci. Jsme rádi, že opět můžeme zkvalitnit péči o naše klientky a jejich rodiny,” řekl primář oddělení Marek Ožana.

Náklady na přestavbu pokojů jsou necelých 1,4 milionu korun s DPH. Částka bude uhrazena z Fondu pro rozvoj nemocnice. Cena rodinného pokoje je 1250 korun na den. Porodnice na dobu po porodu nabízí dosud šest nadstandardních a dva rodinné pokoje. Nemocnice je otevřela loni v polovině června. “Naším prvním klientem byl před rokem kajakář Vavřinec Hradílek s partnerkou Lucií a novorozenou dcerou Sárou. Od té doby jsou pokoje nonstop obsazeny. Na základě obrovského zájmu navýšíme jejich počet o další dva,“ doplnil primář Ožana.

Aktuálně

Urologie Městské nemocnice Ostrava má novou jednotku intenzivní péče

  • 5 května, 2021
  • by andrlovak1

“V Městské nemocnici Ostrava narostl počet intenzivních lůžek z 82 na 88. Dohromady má v současné době MNO devět jednotek intenzivní péče a další dvě dětské JIP,” uvedla mluvčí. Nové pracoviště urologického oddělení je určeno pro pacienty po operacích. Součástí jednotky je také nové pracoviště sester, sklad a čisticí místnost.

“Potřeba vybudování urologické JIP souvisí s nutností adekvátní intenzivní péče po některých typech operací. V posledních letech se navýšil nejen počet pacientů, ale také složitých zákroků s nutnou pooperační péčí. Dočkali jsme se tolik potřebné jednotky intenzivní péče, kterou můžeme začít okamžitě využívat,” uvedl primář oddělení Rostislav Kuldan. Na urologickém oddělení nemocnice v posledních letech vzrostl počet složitých, převážně laparoskopických, výkonů vyžadujících intenzivní pooperační péči. Ta byla dosud poskytována na chirurgické jednotce intenzivní péče.

čísla

Oddělení vloni provedlo 2880 operací a hospitalizovalo 1375 pacientů. V roce 2019, který nebyl ovlivněn pandemií covidu-19, mělo oddělení 2951 operací a 1576 hospitalizovaných pacientů. Provádí zejména miniinvazivní laparoskopické a endoskopické výkony. Oddělení má dohromady 25 lůžek a dva nadstandardní pokoje. Jeho součástí jsou také dva operační sály a ambulantní zákrokový sál. Má osm kmenových lékařů, další čtyři na částečné úvazky, až 21 sester a pět zaměstnanců pomocného personálu.

Výstavba jednotky intenzivní péče trvala čtyři měsíce. Stála 7,3 milionu korun. Hrazena byla plně z rozpočtu města, které je zřizovatelem zdravotnického zařízení. Přestavbu město hradilo z Fondu pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava, do něhož už několik let odkládá peníze na potřebné investice. Aktuálně má ve fondu téměř 717 milionů korun.

Zpravodaj

Nová ostravská ambulance nabízí vyšetření sportovcům

  • 10 března, 2021
  • by andrlovak1

Ostrava 10. března (ČTK) – Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice Ostrava rozšířila spektrum svých odborných ambulancí. Začala nabízet vyšetření i preventivní prohlídky v ambulanci tělovýchovného lékařství, která se zaměřuje nejen na vrcholové sportovce, ale také na veřejnost. Novinářům to dnes sdělila mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

“Služby naší nové ambulance mohou využívat i laici, kteří rádi sportují a chtějí znát svůj zdravotní stav. Přijít mohou i lidé, kteří se snaží změnit svůj životní styl a chtějí začít intenzivně sportovat, ale neví si rady, jaký typ sportovní aktivity je pro ně vhodný,” uvedl přednosta kliniky Dalibor Pastucha.

Ambulance tělovýchovného lékařství, která je zatím v provozu každý čtvrtek, mimo jiné rovněž potvrzuje přihlášky ke studiu na vysoké školy se zaměřením na sport. K preventivní prohlídce sportovce není nutná žádanka, ale tyto prohlídky nehradí zdravotní pojišťovny. “Pouze k potvrzení o zdravotní způsobilosti je u dětí do 18 let, které jsou výkonnostními či vrcholovými sportovci, potřeba předložit výpis ze zdravotní dokumentace od praktického lékaře,” upřesnila mluvčí.

Podle přednosty v současnosti už téměř neexistují diagnózy, kvůli kterým by lékaři svým pacientům zcela zakázali sportovat. “Naopak se snažíme najít vhodnou pohybovou aktivitu i pro pacienty, kteří mají nějaké omezení. Například pro pacienty s astmatem, obezitou nebo hypertenzí je dobře zvolený typ sportovní aktivity automatickou součástí jejich léčby a podílí se na zlepšení jejich zdravotního stavu,” doplnil Pastucha.

 

Navigace pro příspěvky

1 2

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
28
29
30
1
2
3
4
Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
5
6
7
8
9
10
11
Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
12
13
14
15
16
17
18
Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
19
20
21
22
23
24
25
Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
26
27
28
29
30
31
1
Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS