Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
České zdravotnictví

Českobudějovická nemocnice dělá roboticky asistované náhrady kolenního kloubu

  • 17 března, 2025
  • by budskap

“Ortopedické oddělení Nemocnice České Budějovice se tímto zařadilo mezi špičková centra nabízející tuto inovativní metodu. Po dvou soukromých zařízeních se stáváme teprve třetím pracovištěm v České republice, kde mohou pacienti podstoupit totální náhradu kolenního kloubu s využitím robotické asistence,” uvedl generální ředitel nemocnice Michal Šnorek.

Robotický systém podle něj umožňuje vyšší přesnost, což přispívá k lepšímu usazení implantátu a delší životnosti náhrady. Šetrnější zákrok také zkracuje dobu hojení a pro pacienta méně bolestivá. Šnorek uvedl, že zákrok také zajistí lepší funkčnost kloubu.

“Zavedení systému do naší praxe je významným krokem v oblasti ortopedické péče. Jsme hrdí na to, že můžeme našim pacientům nabídnout nejmodernější metody léčby, které jim přinesou nejen rychlejší zotavení, ale i dlouhodobě lepší výsledky,” uvedl primář ortopedického oddělení David Musil.

Jihočeské nemocnice předloni zvýšily počet výměn kolenních a kyčelních kloubů na 2530. Je to o 445 více než o rok dříve. Ortopedické zákroky se nejčastěji týkají totálních endoprotéz kyčlí a kolen. Jediným akcionářem českobudějovické nemocnice je Jihočeský kraj. V nemocnici pracuje více než 3500 lidí a je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu.

České zdravotnictví

Nemocnice v Karviné má novou chirurgii a ortopedii

  • 28 července, 2022
  • by andrlovak1

“Přínosem je to, že na pokojích se vybudovala sociální zařízení tak, aby pacienti měli větší komfort a samozřejmě i personál se bude cítit lépe, protože přeci jen to už bylo zastaralé. Je to v jiných barvách, více prosvětlené a pohodlnější, takže pacienti jsou spokojenější,” uvedl Žolnerčík. Oddělení podle něj nebyla modernizována od výstavby nemocnice. V současné době nemocnice upravuje ještě další část chirurgického a ortopedického oddělení, která by mohla být hotová na začátku příštího roku a měla by stát dalších zhruba 21 milionů korun.

 

Na chirurgii je k dispozici 25 lůžek a na ortopedickém oddělení je 21 lůžek včetně nadstandardního pokoje. Počet lůžek se při renovaci nezměnil. Do Karviné se téměř před třemi lety přesunula ortopedie, která do té doby měla své zázemí v Orlové. Stěhovat se musela kvůli převedení akutní lůžkové péče z tamní nemocnice do dalších krajských zdravotnických zařízení. Stěhování lékařů a zdravotníků z Orlové tehdy v regionu vyvolalo značné protesty.

 

Podle primáře ortopedie Martina Holinky mají nyní zdravotníci v Karviné plnohodnotné zázemí. “Když jsem tady přišel před třemi roky, tak tady nebylo vytvořené žádné zázemí pro ortopedii. Během těch téměř tří let se tady vytváří, určitě ještě nejsme u konce, ale mám radost, že v dnešní době tady máme dva nové ortopedické sály, které jsou velmi moderní a na nejlepší možné úrovni. Máme tady teď krásně zrekonstruované ortopedické oddělení a v plánu je v nejbližší době i ortopedická JIP,” uvedl Holinka.

 

Vedení nemocnice by do budoucna chtělo proměnit i bývalý infekční pavilon. Budovu chce zrekonstruovat a ponechat v něm jednu stanici LDN a nově do objektu přesunout oční centrum, které teď není zcela navázáno na operační sály. V opraveném objektu by vznikl operační sál a lůžka vybavená kyslíkem. Během pandemie by tak bylo možné tento pavilon uzavřít a využívat ho jako infekční se zvýšeným hygienickým režimem. “Odsouhlasíme studii, pak budeme dělat projekt a bude záležet na tom, zda nám kraj dá finanční prostředky. Pokud by se to povedlo, měla by rekonstrukce trvat nějakých devět měsíců, takže příští rok bychom mohli mít hotovo,” uvedl Žolnerčík. Podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví Martina Gebauera (ANO) je v plánu v nemocnici vybudovat také magnetickou rezonanci, projekt už se nyní připravuje.

 

Prevence a léčba

Nemocnice Šternberk kvůli vysoké poptávce otevřela nové ortopedické oddělení

  • 19 května, 2022
  • by andrlovak1

Ortopedické oddělení funguje v chirurgickém pavilonu šternberské nemocnice, kde je zároveň anesteziologické a resuscitační oddělení a radiodiagnostické oddělení. Ortopedická část má kapacitu 20 lůžek s vlastním sociálním zařízením. Součástí oddělení jsou také monitorovaná lůžka pro pacienty vyžadující zvýšený dohled po operacích. Lékaři mají k dispozici moderní vyšetřovny, superaseptický sál a kvalitní zázemí pro pacienty i zdravotnický personál.

 

“Ortopedické oddělení se zaměřuje na poskytování plánované péče pacientům trpícím zejména artrózou kyčle a kolena s nutností implantace totální endoprotézy. Na novém oddělení probíhá i standardní běžná akutní ortopedická péče pro pacienty z našeho města i širokého okolí. Prakticky máme pacienty od Polska po Rakousko. Poptávka po endoprotézách je obrovská. Odhadujeme, že ročně zvládneme ošetřit velké portfolio pacientů a provést několik set plánovaných operací,” uvedl Kubica.

 

Důvodem zřízení ortopedického oddělení bylo podle Kubici především rozšíření poskytované péče v Nemocnici AGEL Šternberk, a to kvůli vysoké poptávce po ortopedické péči i dlouhým čekacím dobám zejména na kloubní náhrady. Čekací lhůty se prodloužily v souvislosti s omezením plánované péče v posledních dvou letech, kde se nemocnice soustředily na léčbu pacientů nakažených koronavirem. Vznik nového oddělení byl součástí strategického plánu rozvoje šternberské nemocnice.

 

Podle Kubici se nejedná o první ortopedické oddělení v AGEL Středomoravské nemocniční, která provozuje krajské nemocnice. Stejnou péči poskytují pacientům s poškozenými klouby také zdravotníci v Nemocnici AGEL Prostějov a Nemocnici AGEL Přerov. “Jsem moc rád, že jsme mohli tento pomyslný ortopedický trojúhelník uzavřít a nabídnout všem pacientům stejně kvalitní služby jako naší kolegové,” dodal Kubica.

 

České zdravotnictví

Epidemie covidu prodloužila čekání na ortopedické operace někde až…

  • 18 ledna, 202219 ledna, 2022
  • by andrlovak1

Čekání se podle primáře ortopedie jablonecké nemocnice Filipa Fridricha u pacientů neblaze projevuje nejen na jejich psychice a fyzické kondici, ale i na stavu poškozeného kloubu. “Větší destrukce kloubů pak často vyžadují delší a složitější operační výkon a postižení měkkých tkání v okolí artrotického kloubu pak pravidelně také delší a intenzivnější rehabilitaci v pooperačním období,” podotkl.

Lékaři také upozorňují na to, že odkládáním operací trpěl i personál. Primář ortopedie Městské nemocnice Ostrava (MNO) Michal Mačák se domnívá, že právě ortopedie patří k oborům, na které měl covid největší negativní dopady. Nejde jen o pacienty, jejichž zdravotní problémy se odklady operací výrazně zhoršily, ale i o samotný personál oddělení. “Máme mladé kolegy, kteří potřebují k atestacím splnit určité počty operací a oni neoperují,” uvedl. Dodal, že pro zdravotníky z ortopedie bylo také velmi náročné vypomáhat na covidových jednotkách, protože jde o zcela odlišné obory. “Nikdo si také neuvědomuje, že na ortopedii nám třeba zemře jeden člověk za rok a na covidových lůžkách nám tady pak umírali dva až čtyři denně. Pro personál to byla neuvěřitelná psychická zátěž.”

Ortopedie Městské nemocnice Ostrava musela kvůli pandemii covidu-19 odložit stovky operací. Například operací endoprotéz provedli na ortopedii v necovidovém roce 2019 zhruba 600, o rok později už jich bylo 460 a loni ještě o stovku méně. Nyní se oddělení začíná vracet k plánovaným operacím. Zatímco před covidem pacienti na endoprotézu čekali méně než rok, nyní se tato doba prodloužila zhruba na dva roky. “To už je opravdu neúnosné. Ono se řekne, že ortopedie je plánovaný obor, ale když lidé mají velké bolesti a čekají na operace měsíce, a teď už i roky, tak ono to zase tak neakutní obor není. Jenže my nejsme teď schopni těch lidí ošetřit dvakrát tolik, není to jako výrobní linka v automobilce, která může jet na třísměnný provoz,” uvedl lékař.

Tisíce pacientů čekají na ortopedické operace v jižních Čechách, čekací doby se tam prodloužily průměrně na dva až tři roky, nejvážnější stavy se operují přednostně, a to maximálně do roka, řekla ČTK ředitelka holdingu Jihočeské nemocnice Zuzana Roithová. Podle ní nastal skluz hlavně kvůli pandemii koronaviru, ale i proto, že se prodlužuje délka života, přibývá pacientů a mnohdy se operují i devadesátiletí.

Na dva a půl až tři roky se prodloužila čekací doba na totální endoprotézu kyčle a kolena v Krajské nemocnici T. Bati. Nemocnice byla loni nucena plánované operace zastavit na pět měsíců, odložila tak asi 60 větších operací typu totální endoprotéza kyčlí a kolen měsíčně, řekla ČTK mluvčí nemocnice Renáta Večerková. Obdobná situace byla i v roce 2020.

Skluz v ortopedických operacích, který vznikl při vrcholech pandemie, kdy se nemocniční oddělení i personál přeorientovaly na péči o covidové pacienty, se v době mezi vlnami pandemie nepodařilo dohnat ani v plzeňské fakultní nemocnici. V běžném roce na své Klinice ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí standardně provede denně kolem 15 operací. “V době covidové jsou to asi jen tři plánované operace denně, jedná se o akutní zákroky,” řekla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. Jen na endoprotézy tak podle ní ve FN Plzeň nyní čeká více než 1000 lidí a průměrná čekací doba na ně je do dvou let.

Na dvojnásobek, z roku na dva, prodloužila pandemie covidu čekací lhůty na náhradu především kolenního nebo kyčelního kloubu také ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně.

Ve středočeských nemocnicích se průměrné čekací doby na ortopedické operace pohybují v rozpětí od šesti do 16 měsíců. Skluz vzniklý plošným pozastavením plánovaných operací se nepodařilo zcela dohnat v žádné z nich. Například v Mladé Boleslavi se ještě v roce 2019 čekalo pouze šest měsíců, nyní 16. “Od obnovení operativy v loňském roce jede ortopedická operativa na maximální kapacitu, přesto víme, že skluz budeme dohánět velmi těžko. Navíc epidemiologická situace komplikuje situaci nadále, a to i přes to, že v naší nemocnici není v tuto chvíli zrušena neakutní operativa. Vliv na výkonnost má samozřejmě i nemocnost personálu,” řekla ČTK mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Na Vysočině se k plánovaným ortopedickým operacím ještě nevrátily všechny krajské nemocnice. Nemocnice Jihlava o tom bude rozhodovat dnes. “Totální endoprotézy a další operace ještě spuštěny nebyly, má se rozhodnout zítra (ve středu) na schůzce operačních oborů. Operativa jako taková spuštěna je, ale spíš jsou to jen menší výkony urologické, gynekologické, ORL a oční. Ortopedie zatím nejede,” řekla v úterý ČTK mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová. Nemocnice podle ní ročně dělá asi 1000 ortopedických výkonů, čekací lhůty operací se kvůli omezení péče posunuly až ke 12 měsícům.

Od začátku pandemie v březnu 2020 vydalo ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření k omezení anebo úplnému pozastavení plánovaných operačních zákroků čtyřikrát. Nejdelší zákaz platil na začátku roku 2021, trval déle než čtvrt roku. Od té doby se nemocnice snaží vzniklý skluz dohnat, řízený zákaz již nenastal, ale v některých nemocnicích omezují i na základě vlastních důvodů, například kvůli nemocnosti personálu.

red fsl hj

Prevence a léčba

VZP chce motivovat poskytovatele, aby dohnali propad v plánované péči

  • 27 prosince, 202127 prosince, 2021
  • by andrlovak1

Z dat největší tuzemské pojišťovny vyplývá, že během epidemie covidu poklesla plánovaná péče především v ortopedii. Nemocnice v době velkého náporu pacientů s covidem mnohé plánované operace odkládaly. “Máme ambici, abychom pro příští rok vytvořili prostor pro to, aby tento propad byl eliminován. Chceme ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví vytvořit motivační programy, které by poskytovatelům umožnily, aby té péče, která byla odsunuta, aby jí udělali co nejvíc v co nejkratší době,” řekl ČTK Kabátek. Pokud například zdravotnické zařízení dožene propad v plánované péči za rok, mohlo by získat finanční bonifikaci.

 

Kromě ortopedických výkonů by se to mohlo dotknout například operací kýl, urologických či gynekologických zákroků, které byly odloženy. Podmínkou je samozřejmě odeznění současné vlny covidu, která nemocnice zatěžuje.

 

V příštích letech se chce pojišťovna zaměřit více na prevenci. “Pojďme se o klienta starat v celém průběhu jeho života a ne jenom, když přijde k lékaři a už je nemocný,” uvedl Kabátek a dodal: “Je to obrovský dluh, který tady máme.” Náklady celého systému veřejného zdravotního pojištění jsou podle Kabátka vyšší, pokud má populace nízkou zdravotní gramotnost a nevyužívá možností, jak zamezit nebo alespoň oddálit propuknutí nemoci. S prevencí se dá podle Kabátka pracovat třeba u předcházení kardiovaskulárních onemocnění či cukrovky. VZP uvažuje mimo jiné o edukační kampani zaměřené na rodiče či podpoře zdravého stravování ve školách.

 

Odměny

Nyní pojišťovna bonifikuje ambulantní lékaře, pokud správně pečují a pravidelně kontrolují například pacienty s cukrovkou. Od příštího roku chce nabídnout příspěvek na lázeňský pobyt i pacientům diabetikům, kteří chodí na pravidelné kontroly, dodržují léčbu a doporučení lékaře.

 

Epidemie covidu pojišťovnu, která má 5,9 milionu klientů, posunula podle Kabátka k větší elektronizaci. Klienti si nyní mohou o všechny příspěvky z fondu prevence, tedy na očkování, pohybové aktivity či některá preventivní vyšetření, žádat elektronicky. Nemusí také pojišťovně doručit originály dokladů o zaplacení. To dříve nebylo možné. “Přišli jsme na to, že asi není třeba, aby všude pobočky byly pět dní v týdnu osm hodin otevřené. Na druhou stranu se nechceme vzdávat toho, že jsme rozkročeni na široko po celé republice, spíše chceme efektivizovat fungování a už to děláme,” konstatoval Kabátek.

 

Šárka Stříhavková

České zdravotnictví

Nemocnice Znojmo zakáže návštěvy, omezí plánované operace na ortopedii

  • 2 listopadu, 2021
  • by andrlovak1

Na zákaz návštěv upozornila Česká televize. “Snažili jsme se návštěvy zachovat co nejdéle to šlo, ovšem počet nemocných s respiračními onemocněními v celém Jihomoravském kraji dosáhl již hranice epidemie,” zdůvodnil Pavlík. Poslední návštěvy se uskuteční ve středu. “Apelujeme na všechny, kdo mají příznaky respiračních onemocnění, aby do nemocnice nechodili a svoje vyšetření si telefonicky přeložili,“ dodal Pavlík.

Kvůli nárůstu pacientů s covidem-19 nemá nemocnice dostatek personálu. “V říjnu byla infekční lůžka posílena částí lůžkového fondu a personálem rehabilitačního oddělení. V tuto chvíli, kdy nemocnice poskytuje plně veškerou péči, nelze přeřadit jiný personál ke covid pacientům,” uvedla Veselá.

Proto nemocnice podle Pavlíka musela přistoupit k omezení plánovaných výkonů na ortopedii. Od čtvrtka tak budou pozastaveny plánované příjmy na ortopedii a personál bude postupně přecházet na covidovou jednotku. Ortopedie řeší například náhrady kyčlí nebo kolenních kloubů.

Návštěvy už v minulosti zakázaly jiné nemocnice v kraji, například Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, Vojenská nemocnice Brno, ale také krajské nemocnice například v Kyjově, Hodoníně nebo Břeclavi.

Doporučené články

„Největší odměnou je pro nás spokojený pacient,“ říká o své…

  • 17 února, 2021
  • by andrlovak1

Zdravotní sestry na oddělení ortopedie pečují o pacienty od A do Z a patří k těm, kdo u pacientů často vidí zlepšení jejich zdravotního stavu jako první, a to někdy i v relativně krátké době. I to je vedle přátelského kolektivu a příjemného pracovního prostředí důvodem, proč se na ortopedickém oddělení Rehabilitační kliniky Malvazinky dlouhodobě udržuje stabilní pracovní kolektiv lékařů i sester. Oddělení ortopedie nově hledá posily do týmu zdravotních sester, pro které je spokojený pacient, spolupráce s vynikajícími odborníky a uvolněná atmosféra radostí. Tým zkušených operatérů vede primář MUDr. Vladislav Hospodár a tým zdravotních sester Bc. Jana Ryšavá, které jsme se zeptali na to, co obnáší práce zdravotní sestry na oddělení ortopedie, jaký mají kolektiv nebo jak náladu oddělení ovlivnila pandemie onemocnění Covid-19.

 

Co obnáší práce sestřičky na oddělení ortopedie?

Práce sestřičky na ortopedii zahrnuje komplexní péči o pacienty přicházející k operačnímu zákroku, která obsahuje předoperační přípravu, edukaci, pooperační péči, včasnou rehabilitaci a další péči až do propuštění pacienta domů či předání k následné rehabilitaci.

 

Jaké předpoklady a vzdělání musí mít potenciální zájemkyně o práci sestry na oddělení ortopedie?

Důležitá je spolehlivost, pečlivost, empatie, profesionální přístup k pacientům a samozřejmě v neposlední řadě praxe, která však není podmínkou.

 

Jaká součást vaší práce vás nejvíc těší nebo z ní máte nejlepší pocit? Co vnímáte jako „to nej“ na vašem oddělení?

Největší odměnou je pro nás spokojený pacient, který se na nás s důvěrou opakovaně obrací. Vůbec nejlepší je na našem oddělení uvolněná a přátelská atmosféra v týmu, kterou vnímají i naši pacienti.

 

Rehabilitační klinika Malvazinky je vyhlášenou rehabilitační klinikou, jaké je to pracovat v renomované klinice? Jaké největší výhody podle vás má?

Samozřejmě mne těší, že mohu být součástí tohoto zařízení s dlouholetou tradicí, které se pyšní lékařskými kapacitami v oboru ortopedie a neurologie, od kterých se mimo jiné mohu učit stále něco nového.

 

Jak byste popsala váš pracovní kolektiv sestřiček na oddělení ortopedie? Mění se u vás sestřičky často, nebo jde o stabilní kolektiv? Jak utužujete kolektiv?

Na stabilním týmu si zakládáme, díky dobrým vztahům a náladě v týmu u nás nedochází často k personálním změnám. Důležitá je vzájemná komunikace, díky které se předchází nedorozumění a vyvarujeme se tak případným konfliktům.

 

Jak si v práci udržujete dobrou náladu? Pracujete na oddělení už 7 let, dáte nám recept na to, jak mít stále z práce radost?

Jelikož v práci mezi kolegy trávíme více času než doma, snažíme se si tuto dobu maximálně zpříjemnit ať už vtípky nebo třeba dobrou kávou.

 

Změnila se nějak nálada na oddělení během pandemie Covid-19? Ať už jde o pacienty nebo personál?

Tato doba zasáhla všechny, jak personál, tak i pacienty. Nicméně snažíme se se situací poprat a zamezit propadání negativní náladě. Ale asi není třeba zmiňovat, že je to někdy náročné.

 

Některé vystudované zdravotní sestry nakonec zvolí zaměstnání v jiném oboru, to ale není váš případ. Jak byste motivovala vystudované zdravotní sestry, ať už čerstvé absolventky nebo třeba ty, které uvažují nad tím se k této profesi po nějaké době vrátit? Co je podle vás na práci sestry ortopedického oddělení výjimečné?

Povolání zdravotní sestry není jen prací, jedná se spíše o poslání pomáhat lidem. Mě osobně na práci zdravotní sestry těší a motivuje to, že já mohu být tím, kdo pacientovi pomůže, ať už od bolesti nebo se strachem před nepříjemným zákrokem.

 

Čím si po práci zpříjemníte den? Jak nejraději relaxujete?

Jelikož mne po práci čeká druhá směna v domácnosti, času na můj relax moc nezbývá. Ale když se zadaří, popadnu knihu a utíkám do jiné reality. Pokud je času více, ráda vyrazím na kole do přírody.

 

Máte dvě dcery, je náročné skloubit rodinu a práci staniční sestry? Jak vnímají vaši práci dcery? Uvědomují si, že pomáháte lidem vrátit se do aktivního života? 

Protože mám dcery v pubertálním věku, oceňují spíše nepřítomnost rodičů a jsou to soběstačné jednotky. A jak vnímají mou práci? Jejich slovy – „hustý“. Ale občas si i všimnou, že jsem unavená a samy od sebe přiloží ruku k dílu, což je fajn.

 

 

O skupině VAMED MEDITERRA 

Skupina VAMED MEDITERRA je členem nadnárodního holdingu VAMED, který je vedoucím globálním poskytovatelem celé řady služeb pro nemocnice a další zdravotnická a lázeňská zařízení ve světě. Od výstavby nemocnic až po celkové provozní řízení takových zařízení. Historie holdingu VAMED sahá až do roku 1982 a v současnosti působí ve více než 80 zemích světa.

 

VAMED MEDITERRA provozuje v České republice celkem devět zdravotnických zařízení a nově také střední zdravotnickou školu na Mělnicku. V minulém roce oslavila 10 let na českém trhu. Za tu dobu získaly její jednotlivé nemocnice a kliniky řadu prestižních ocenění a certifikací, ať už za finanční stabilitu či za pozitivní hodnocení pacientů.

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
28
29
30
1
2
3
4
Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
5
6
7
8
9
10
11
Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
12
13
14
15
16
17
18
Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
19
20
21
22
23
24
25
Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
26
27
28
29
30
31
1
Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS