Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
České zdravotnictví

Trutnovská nemocnice od 16. prosince zavře lůžkovou část neurologického oddělení

  • 9 prosince, 2024
  • by budskap

“Z důvodu nedostatku lékařského personálu jsme nuceni uzavřít lůžkovou část neurologického oddělení. Vynasnažíme se, aby tento stav nebyl definitivní, a děláme vše pro to, abychom mohli oddělení za nějaký čas znovu otevřít,” uvedl předseda správní rady Oblastní nemocnice Trutnov Miroslav Procházka. Další informace jsou na webu nemocnice.

K rozhodnutí uzavřít část oddělení vedl nemocnici podle Prouzové odchod několika lékařů v předchozích měsících. “Kapacita oddělení je nyní 19 lůžek, část této kapacity včetně nelékařského zdravotnického personálu bude nadále využívána interním oddělením,” řekla Prouzová.

Krajské nemocnice zastřešuje Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, dohromady mají 1800 lůžek. Pracuje v nich asi 3300 lidí. Kraj má nemocnice v Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem a Náchodě. Pod náchodskou nemocnici spadá i rychnovská. Největším zdravotnickým zařízením v kraji je státní Fakultní nemocnice Hradec Králové (FN HK), která má téměř 1400 lůžek a pracuje v ní 5000 lidí.

“Pacienti, kteří budou potřebovat hospitalizaci na neurologickém oddělní, budou svými ambulantními lékaři směřováni na okolní neurologická pracoviště, tedy do jičínské, jilemnické a náchodské nemocnice, či FN HK, obdobně, jako tomu v uplynulých měsících bylo v případě pacientů s cévní mozkovou příhodou,” uvedla Prouzová. Iktové centrum trutnovské nemocnice je podle ní zavřené déle než rok.

Spádová oblast trutnovské nemocnice, která zaměstnává 850 lidí, z nichž je 644 zdravotníků, je 160.000 obyvatel. K dispozici je pro pacienty 300 lůžek akutní péče. Oblastní nemocnice Trutnov poskytuje akutní lůžkovou péči v oborech vnitřního lékařství, pediatrie, chirurgie, ortopedie, gynekologie, onkologie s radioterapií a rehabilitace. Zajišťuje řadu odborných poraden a ambulancí a disponuje škálou diagnostických možností včetně nejmodernější magnetické rezonance. Intenzivní péči zajišťuje oddělení ARO a jednotky intenzivní péče na oddělení interním, chirurgickém a neurologickém. V nemocnici se postupně rekonstruují jednotlivá oddělení, ve výstavbě je nový pavilon laboratoří a hematologie a připravuje se výstavba urgentního příjmu.

Výzkumy a studie

Skeny mozku odhalily hluboký vliv psychotropního nápoje ayahuasca na…

  • 27 března, 202327 března, 2023
  • by budskap

“V dávce, kterou používáme, je to neuvěřitelně silné,” uvedl neurolog a psychiatr Robin Carhart-Harris z Kalifornské univerzity v San Franscisku. “Lidé popisují, že opouštějí tento svět a pronikají do jiného, který je neuvěřitelně pohlcující a bohatě složitý, někdy obývaný jinými bytostmi, o nichž mají pocit, že by nad nimi mohli mít zvláštní moc, jako bohové,” řekl vědec.

“Zjistili jsme, že DMT rozbíjí základní mozkové sítě a způsobuje, že se od sebe méně odlišují. Vidíme také, že se rozpadají hlavní rytmy mozku – které plní převážně inhibiční, omezující funkci – a ve shodě s tím se mozková aktivita stává neuspořádanější neboli informačně bohatší,” vysvětlil Carhart-Harris.

Lidé vyhledávají změněné stavy, které přináší ayahuasca, již nejméně 1000 let. V roce 2019 byl při archeologických vykopávkách v jedné bolivijské jeskyni objeven kožený váček vyrobený ze tří liščích čumáků. Analýza vnitřku váčku odhalila stopy DMT, kokainu, pravděpodobně z listů koky, a dalších psychoaktivních látek. Váček, datovaný roky 900 až 1170, byl zabalen do svazku s malými špachtličkami z lamí kosti, dřevěnými šňupacími tabletami a pestrobarevnou čelenkou.

Nápoj se obvykle připravuje vařením obří liány Banisteriopsis caapi s listy keře Psychotria viridis. Jeho název pochází z kečuánštiny, kterou v Andách mluví mnoho původních obyvatel, přičemž aya znamená duše a wasca znamená liána. Překlady se pak liší od duchovně záhadného “liána duše” až po poněkud méně lákavé “provaz smrti”.

Do nejnovější studie Chris Timmermann, vedoucí skupiny zkoumající DMT na Imperial College London, naverboval 20 zdravých dobrovolníků, kteří při oddělených návštěvách laboratoře dostali 20miligramovou injekci DMT a placeba. Všichni byli prověřeni, aby se zajistilo, že jsou pro studii fyzicky i psychicky vhodní.

Vědci pomocí elektroencefalografie (EEG) a funkční magnetické rezonance (fMRI) zaznamenali mozkovou aktivitu před injekcí, pod vlivem psychotropní látky či placeba i poté. Dobrovolníci po celou dobu podávali aktuální informace o tom, jak intenzivní zážitek pociťovali.

Záznamy ukázaly, jak se normální hierarchické uspořádání mozku rozpadá, elektrická aktivita se stává anarchickou a propojení mezi oblastmi prudce stoupá. Zejména mezi těmi, které zvládají funkce “vyšší úrovně” jako je představivost, která se u lidí vyvinula naposledy. “Čím to byl intenzivnější zážitek, tím víc byly propojené,” řekl Timmerman.

Předpokládá se, že schopnost učinit mozkovou aktivitu plynulejší a pružnější je základem nejen hlubokého psychedelického zážitku, ale podle slibných klinických průzkumů i možnosti léčby deprese.

Ale přestože skeny a EEG poskytují bezprecedentní pohled na mozek při užití DMT, vědci se domnívají, že je třeba se dozvědět ještě více.

Prevence a léčba

Neurolog: Léky na bolest hlavy v nadměrném množství ji mohou…

  • 6 června, 2022
  • by andrlovak1

“Přílišná konzumace akutních léků, jako jsou analgetika nebo triptany, paradoxně vede ke vzniku bolesti hlavy, a lidé se tak ocitají v začarovaném kruhu, kdy na bolest hlavy berou léčiva, která ji při nadměrném užívání způsobují,” vysvětlil.

 

Právě záchvatovitá pulzující bolest hlavy je hlavním příznakem tohoto neurologického onemocnění. Dále se projevuje nevolností, citlivostí na světlo či zvuky, únavou a zvracením. Podle odhadů lékařů žije v Česku s migrénou až milion lidí, třetina z nich má čtyři záchvaty do měsíce. Zhruba 40 procent z nich netuší, že jejich problémy jsou důsledkem právě migrény. “Záchvat migrény přitom dokáže jedince zcela zneschopnit. Není s to pracovat, studovat, starat se o běžné denní věci, a to někdy i několik dnů v kuse,” doplnil.

 

Řada lidí svou nemoc před okolím tají, obávají se zlehčování nebo posměchu. “Je velmi obtížné poslouchat, že své onemocnění přeháníte nebo dokonce simulujete. A to se lidem s migrénou ještě stále děje,” vysvětlila v tiskové zprávě pacientské organizace Migréna-help psycholožka Tereza Blažejovská z Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ).

 

Kromě léků na bolest hlavy, které ale mohou způsobovat i další problémy včetně například jaterních, jsou pacientům k dispozici i specializované léky na migrénu, případně i biologická léčba, kterou hradí zdravotní pojišťovny. Podle dat registru od zhruba 200 pacientů se díky ní snížil průměrný počet dní s migrénou za měsíc z 10,9 za devět měsíců nové léčby na 3,1. Po šesti měsících na této léčbě pak také pacienti dál neužívali právě akutní léky na bolest hlavy.

 

Zmírnění příznaků migrény

“Data ukazují, že tato léčba umí snížit počet atak o polovinu a více, kromě toho zkracuje dobu trvání záchvatu a zmírňuje jeho intenzitu,” uvedl lékař. Pacientům, kteří mají více než čtyři záchvaty migrény měsíčně a běžné léky jim nezabírají, ji mohou předepsat ve 31 specializovaných centrech.

 

“Odborníci ze specializovaných center mají zkušenosti s nejkomplikovanějšími případy migrény. Dnes už dokážeme řešit i případy, které se v minulosti zdály neléčitelné,” uvedla neuroložka z centra pro diagnostiku a léčbu bolestí halvy FN Motol Zuzana Matoušová.

 

Migréna je podle Světové zdravotnické organizace třetí nejčastější nemocí na světě. Týká se především lidí v produktivním věku. Poprvé se zpravidla projeví v pubertě a odezní kolem šedesátin. Někteří se s ní ale potýkají až do konce života.

 

České zdravotnictví

Ve Vsetíně se změní neurologická stanice na covidovou, omezí…

  • 26 října, 2021
  • by andrlovak1

Neurologická stanice by se na covidovou měla změnit ve středu. “Pro neurologické pacienty bude obnoven spojený lůžkový fond na ortopedickém oddělení, ale víme, že kapacita bude nedostatečná,” uvedl náměstek. Pro ortopedii to znamená významné omezení plánovaných endoprotetických výkonů. Omezí se také některé chirurgické operace. “Onkochirurgická operativa zůstane zachována,” uvedl náměstek pro léčebnou péči Martin Metelka.

V nemocnici roste zájem o testování a v posledním týdnu také o očkování. “V pondělí jsme otestovali metodou PCR celkem 327 zájemců. Naprostá většina pacientů byla k odběru odeslána praktickým lékařem či hygienikem, preventivních odběrů byla necelá stovka. Takový počet odběrů jsme měli naposledy před rokem,” uvedl náměstek pro ošetřovatelskou péči Pavel Šupka.

Na maximální kapacitě očkovaných je v posledních dnech tamní očkovací centrum. V pátek i pondělí tam počet zájemců překročil dvě stovky. “Ze čtyř u nás aktuálně hospitalizovaných covidových pacientů nebyl ani jeden očkovaný,” uvedl primář ARO Marek Proksa. Na standardních lůžkách jsou nenaočkovaných zhruba dvě třetiny, nejde jen o pacienty v seniorském věku. “V minulých dnech s covidem bojovala celá nenaočkovaná rodina. Dcera již byla propuštěna do domácí péče, její matka však nemoci podlehla a otec stále bojuje o život na ARO,” uvedla mluvčí nemocnice.

Nemocnice v Zlíně a Kroměříži

Ve zlínské krajské nemocnici je 20 covidových pacientů, jeden je na jednotce intenzivní péče. “Počítáme s nárůstem covidových pacientů a přistoupili jsme k předběžným opatřením. Zatím máme dostatečnou kapacitu, ale pokud by pacientů s onemocněním covid-19 přibylo, vyčleníme jim samostatný pavilon, a to pavilon 17, kde se nachází LDN. Postupně budeme přesouvat pacienty z LDN do zařízení ve Vizovicích, Uherském Brodě a Slavičíně,” řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Renáta Večerková. Omezení péče zatím zlínská nemocnice neplánuje. Také tam se zvyšuje zájem o očkování. “Počátkem měsíce se očkovalo od 50 do 100 pacientů, minulý týden, například ve čtvrtek, bylo naočkováno více než 330 lidí. V úterý tento týden pak více než 260,” uvedla Večerková.

V Kroměřížské nemocnici je 24 pacientů s covidem, tři z nich vyžadují péči na oddělení JIP či ARO. Nemocnice má pro ně vyčleněna dvě oddělení. Přibývá zájemců o očkování.

“Zatímco na celý měsíc říjen bylo k očkování registrováno 1170 lidí, jen v prvním týdnu v listopadu je již nyní registrováno k očkování přes 800 lidí. Pokud bude zájem přibývat tímto tempem, bude podán více než trojnásobný počet očkovacích dávek. V tuto chvíli proto žádáme zájemce, aby do ambulance nechodili bez předchozí rezervace, jelikož není kapacitně možné neregistrované zájemce naočkovat, denně přichází okolo 250 lidí,” řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Veronika Slaměnová. Od 1. listopadu bude prodloužena provozní doba očkovací ambulance do 19:00.

Aktuálně

Příbramská nemocnice opravila oddělení neurologie

  • 31 srpna, 2021
  • by andrlovak1

“Pro personál i pacienty se jedná o obrovský posun v komfortu. Neurologie byla ještě před několika měsíci covidová jednotka a bylo pro nás velmi těžké, rozhodnout se pro uzavření a rekonstrukci,” uvedl ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Na moderně vybaveném lůžkovém oddělení je 11 pokojů, z nichž dva mohou fungovat jako nadstandardní. Celková kapacita je 20 lůžek. Zlepšilo se hlavně zázemí pro pacienty. Díky dispozičním úpravám má oddělení nově také vyšetřovnu sono, denní místnost propojenou se sesternou nebo plnohodnotnou čisticí místnost. Komfort na oddělení zvyšuje i nová vzduchotechnická jednotka.

Výzkumy a studie

Nová studie vědců má pomoci zmapovat neurologické a spánkové problémy…

  • 20 července, 202121 července, 2021
  • by andrlovak1

O dopadech onemocnění covid-19 na jednotlivce i celou společnost zatím podle vědců není dostatek informací. “U více než poloviny pacientů se objevují poruchy spánku. Mezi ty nejčastější patří nespavost, typicky spojená s nočním pocením, nebo naopak zvýšená potřeba spánku. Vysoké procento pacientů si rovněž stěžuje na výskyt nočních můr a velmi živých snů, které jsou někdy doprovázeny i výraznými motorickými nebo hlasovými projevy,” popsala lékařka Tereza Dvořáková z Národního ústavu duševního zdraví. Uvedla, že jde o faktory, které mohou mít podstatný dopad na fungování jedince v pracovním i osobním životě. Výskyt poruch spánku potvrzují i data ze zahraničí.

Souvislost mezi spánkovými obtížemi a závažností průběhu onemocnění dosud nebyla zjištěna. Problémy mají mnohdy i lidé po bezpříznakovém nebo lehkém akutním průběhu covidu. Nastupují pozvolna, často až za několik dnů či týdnů po prodělané nemoci, proto nemusí být vždy souvislost s nákazou covid-19 na první pohled patrná. “Zatím není jasné, jak dlouho mohou spánkové (a neurologické příznaky typu “mozkové mlhy”) přetrvávat.

Typy poruch

Část pacientů pozoruje pouze krátkou epizodu insomnie či nadměrné denní spavosti během nebo krátce po akutním onemocnění. U jiných trvají spánkové obtíže v řádu měsíců a s postupem času se zhoršují,” doplnila Dvořáková. Podle ní je otázkou, zda stále jde o přímý důsledek onemocnění covid-19 nebo spíše o přechod do chronicity ovlivněný stresem, pokusy o samoléčbu např. alkoholem a vytvořením nesprávných návyků.

Podle odborníků je důležité vyhledat odbornou pomoc včas, a předejít tak dalším chronickým zdravotním problémům, které se s poruchami spánku pojí. “Některé spánkové příznaky, jako jsou noční můry či živé sny doprovázené pohyby končetin nebo křikem, navíc mohou být první známkou závažnějšího neurologického onemocnění,“ upozornila lékařka. Studie má pomoci i s poznáním příčin poruch spánku, které mohly vzniknout vlivem pandemie, třeba psychickou zátěží spojenou se sociální izolací, nejistotou a obavami o zdraví či živobytí.

Výzkumy a studie

Vycházejí nové postupy pro léčbu mozkové mrtvice

  • 4 května, 20216 května, 2021
  • by andrlovak1

Ta v Česku ročně postihne 25 000 lidí

Praha, 4. 5. 2021 – Náhle vzniklý pokles koutku úst, porucha řeči, oslabení nohy nebo rukou, poruchy vidění – to všechno jsou příznaky cévní mozkové příhody (CMP), která v Česku ročně postihne přibližně 25 tisíc lidí. Asi 30 % z nich na nemoc umírá, dalších 30 % končí s trvalými následky a doživotně potřebuje pomoc. Tato čísla by mohla pomoci snížit nová doporučení evropských a českých neurologů. Prodlužují dobu, kdy může pacient po mozkovém infarktu dostat tzv. trombolýzu – léčbu, která rozpouští krevní sraženiny, jež infarkt způsobují.

„U tohoto typu onemocnění se počítá každá minuta, čím dříve pacient dorazí, tím větší je šance, že odejde bez následků. Většina pacientů s akutní ischemickou cévní mozkovou příhodou – mrtvicí – může trombolýzu dostat maximálně do 4,5 hodin od prvních příznaků. Nová evropská a česká doporučení teď pro vybrané pacienty posouvají tuto dobu až na 9 hodin, nicméně stále je to boj o každou minutu,“ vysvětluje doc. MUDr. Aleš Tomek, Ph.D., předseda Cerebrovaskulární sekce České neurologické společnosti ČLS JEP. Nová doporučení vydává jak Evropská organizace pro cévní mozkové příhody (ESO), tak Cerebrovaskulární sekce České neurologické společnosti. Docent Tomek připomíná, že mozkové příhody postihují stále častěji mladší ročníky, a neurologové se tak setkávají i s 30–40letými pacienty.

Proč spěchat co nejdříve do nemocnice

Pokud se člověk nedostane s mozkovým infarktem do nemocnice včas, hrozí mu invalidita, například v podobě zhoršení pohybu, řeči, zraku, sluchu, paměti, v horším případě i smrt. „Naopak včasná léčba znamená, že člověk má větší šanci odejít z nemocnice „po svých“ nebo jen s mírným postižením. Obecně lze říci, že u vybraných pacientů je lepší nedělat nadbytečná doplňující vyšetření a nezdržovat provedení trombolytické léčby – čas je zásadní,“ připomíná neurolog.

Jak uvádí prof. MUDr. Daniel Šaňák, Ph.D., vedoucí lékař Komplexního cerebrovaskulárního centra Neurologické kliniky FN Olomouc, trombolýzu je možné podat i vybraným pacientům s nádorem nebo nedávným srdečním infarktem. „Výsledky velkých analýz klinických dat pacientů z mezinárodních registrů ukazují, že trombolýza je bezpečná i u těch, kde není zpočátku zcela jasné, zda je příčinou neurologického postižení mrtvice, nebo jiná, méně závažná diagnóza jako např. záchvat migrény či epileptický záchvat, anebo potíže psychického rázu imitující mrtvici,“ vysvětluje prof. Šaňák. Stejně tak by neurologové neměli otálet s podáním léků při „malých neurologických nálezech“. Podle primáře Neurologického oddělení a iktového centra Nemocnice Chomutov MUDr. Jiřího Neumanna přichází s „malým“ nálezem do nemocnic 30–40 % pacientů. „Dříve tito lidé na trombolýzu nedosáhli, přitom zde existuje větší riziko pozdějších handicapujících následků, a to dokonce u jedné třetiny z nich. I u těchto pacientů je bezpečné a přínosné trombolýzu provést,“ říká primář.

Nová doporučení upravují i způsob léčby těch, kteří dostali mozkovou mrtvici před probuzením (tzv. wake up stroke). „Protože není možné určit čas vzniku, nemohla být trombolýza u pacientů, kterých je mezi 20 a 25 %, provedena. Analýzy však ukazují, že tito lidé z léčby jednoznačně profitují a u více než 60 % z nich dosahujeme velmi dobrého léčebného výsledku,“ doplňuje prim. MUDr. Jiří Neumann.

Neurologové v nových doporučeních také řeší situace, kdy pacienti utrpí mrtvici na protisrážlivé (antikoagulační) léčbě a v případě trombolýzy u těchto pacientů existuje riziko závažného krvácení. „Počet lidí na antikoagulanciích včetně II. generace (NOAC) se řádově zvyšuje. V poslední době také například kvůli infekci covid-19 a s ní spojenému zvýšenému riziku trombotických komplikací. U většiny pacientů nemůže být trombolýza provedena. Výjimkou je jeden z preparátů NOAC, který má dostupné specifické antidotum – látku s opačným účinkem, která umožnuje okamžité vyrušení protisrážlivého účinku,“ doplňuje prof. Šaňák.

Cévní mozková příhoda je druhou nejčastější příčinou úmrtnosti ve světě. Ročně toto onemocnění celosvětově postihne více než 17 milionů lidí. Liší se dle typu – ischemická, u níž je příčina podobná jako u srdečního infarktu s tím rozdílem, že k uzávěru cévy dochází v mozku, a ne v srdci. Ischemická CMP tvoří přibližně 90 % všech mozkových příhod. Hemoragická, při které dochází ke krvácení do mozku, tvoří přibližně 10 %.

Kalendář akcí

Květen

Červen 2025

Červenec
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
30
1
2
3
4
5
6
Červen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
7
8
9
10
11
12
13
Červenec

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
14
15
16
17
18
19
20
Červenec

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
21
22
23
24
25
26
27
Červenec

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
28
29
30
31
1
2
3
Červenec

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Srpen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Srpen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS