Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
Aktuálně

O půlnoci má být omezena doprava na hranicí se…

  • 26 března, 2025
  • by budskap

“Pokud se ohnisko potvrdí, je tam 3000 kusů dojného skotu, takže další obrovské místo nákazy,” uvedl Výborný. Vláda bude podle něho reagovat mimořádným veterinárním opatřením s účinností od dnešní půlnoci. Dezinfekční rohože mají sloužit pro nákladní vozidla. Jde o jedno z chystaných opatření. S veterinární správou a experty jedná ministerstvo o dalších.

Slovensko v úterý potvrdilo čtvrté ohnisko. O dalším byl Výborný informován krátce před zahájením dnešní schůze kabinetu.

Slintavka a kulhavka je jednou z nejnakažlivějších infekčních chorob. Virus slintavky a kulhavky se vylučuje slinami, močí, trusem a mlékem. Přenáší se kontaktem s nemocnými zvířaty, vzduchem i na povrchu člověka, nástrojů či dopravních prostředků.

Česko má podle dřívějšího vyjádření ministra připravené krizové scénáře. V úterý Výborný řekl, že požádal ředitele Státní veterinární správy Zbyňka Semeráda o to, aby mu předložil aktualizované pohotovostní scénáře pro případ, že se nákaza dostane do Česka.

Pokud by nákaza byla zavlečena do ČR, nejprve by podle veterinární správy bylo v zasaženém chovu vyhlášené ohnisko a všechna zvířata vnímavá k nemoci by musela být tam neprodleně utracena. Následně by veterinární správa okolo ohniska vymezila takzvaná uzavřená pásma a v nich přijala mimořádná veterinární opatření, spočívající zejména v omezení přesouvání zvířat nebo důsledných kontrolách chovů, včetně odběrů vzorků.

Jedním z dalších možných opatření při šíření nákazy je například vytvoření takzvaného dezinfekčního rámu pro vozidla vjíždějící na farmu nebo pro obyvatele, kteří se pohybují v blízkosti nákazy.

Česká veterinární správa kvůli výskytu nákazy na Slovensku už dříve zakázala dovoz zvířat i dalších živočišných produktů ze Slovenska a Maďarska. Nařízení kontrolují na hranicích i ve vnitrozemí ČR veterinární správa, policisté a celníci. Nejvíce kontrol zatím inspektoři uskutečnili na hraničním přechodu Lanžhot.

V Česku byla naposledy slintavka a kulhavka zjištěna v roce 1975. Mezi typické příznaky nákazy patří horečka, snížená produkce mléka, nechutenství či deprese. Následně se u zvířat vyskytují puchýře naplněné tekutinou, které praskají a vytvářejí se z nich otevřené léze.

Zpravodaj

Expert: Lidí, kteří mají v ČR po covidu vážné následky, jsou…

  • 27 listopadu, 2024
  • by budskap

První případy do té doby neznámé nákazy se začaly v Číně objevovat před pěti lety, v prosinci 2019. Od té doby podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) státy evidují celosvětově přes 700 milionů nakažených a sedm milionů úmrtí. V Česku se podle statistik ministerstva zdravotnictví nakazilo 4,8 milionu lidí a téměř 44.000 nemoci podlehlo.

“Covid je tedy už dnes hodně odlišná nemoc než na začátku pandemie,” uvedl Koblížek. Lidé, kteří se dosud potýkají s problémy po nákaze před několika lety, se podle něj špatně hýbou, nemohou pracovat, jsou velmi unavení, mají poruchu funkce svalů a vyčerpá je i minimální námaha. “Naštěstí se ale jedná jenom o zlomek pacientů,” dodal.

Spolu s virem se podle něj mění i četnost a závažnost následků. “Jinak to bylo na počátku, kdy lidé ještě nebyli očkovaní a měli těžší průběh nemoci, a nebyla dostupná žádná antivirová léčba. Zcela jinak je to dnes, kdy už je populace z větší části proočkovaná,” uvedl.

Virus má už několikátou variantu, která je podle něj sice více nakažlivá, nicméně nezpůsobuje tak těžké příznaky. “Počty pacientů, které se s postcovidovými problémy potýkaly po několika měsících od prodělání akutního covidu, byly velké na počátku pandemie,” dodal s tím, že každý třetí měl problémy více než 12 týdnů. “V současné době už se jedná pouze o marginální výskyt, odhadem méně než procento nakažených osob,” dodal.

Změnily se podle něj i jejich potíže. “V současné době se jedná spíše o mimorespirační potíže, jako je těžká únava po malé fyzické zátěži, bolesti svalů, bušení srdce při postavení nebo poškození centrálního nervového systému. Dříve, v době počátku pandemie, se jednalo zejména o dušnost, zadýchávání při zátěži, kašel a bolest na hrudi,” uvedl.

Kromě plicních lékařů se podle něj pacienti s postcovidovými potížemi obracejí také na neurology kvůli takzvanému chronickému únavovému syndromu nebo na své praktické lékaře. “Připravuje se jednotný doporučený postup péče o pacienty po prodělané covid nemoci,” doplnil Koblížek.

Aktuálně

S černým kašlem se letos léčilo téměř 29.400 lidí,…

  • 2 září, 2024
  • by budskap

“Nové případy onemocnění se stále vyskytují ve všech věkových skupinách a počty hlášených případů pertuse potvrzují, že v populaci je dostatečné množství vnímavých jedinců, mezi kterými může původce onemocnění, bakterie Bordetella pertussis, cirkulovat,” uvedl SZÚ.

Skutečný výskyt nákazy v populaci tak bude podle SZÚ vyšší než 29.399 případů nahlášených lékaři do Informačních systému infekčních nemocí (ISIN). “Vzhledem k tomu, že předpokládáme značnou podhlášenost onemocnění a že řada případů nákazy se do ISIN z nejrůznějších důvodů nedostane, bude skutečný výskyt nákazy v populaci pravděpodobně mnohem vyšší,” doplnil ústav.

Od posledního hlášení 28. července přibylo do statistik další úmrtí, šlo o tříměsíční dítě. “U holčičky ve věku tří měsíců spolu s pertusí byla přítomna infekce bakterií Streptococcus pneumoniae spojená se zánětem plic, potvrzen rodinný výskyt,” uvedl SZÚ. Celkem tak letos eviduje devět úmrtí, z toho dvě u nejmenších dětí a ostatní u dospělých ve věku 48 až 84 let.

Právě tyto skupiny nemoc, která se projevuje nejprve rýmou, teplotou, bolestí v krku a chrapotem, později záchvaty dusivého kašle, může ohrožovat nejvíc.

“Zejména osoby s chronickým onemocněním a senioři jsou křehčí a náchylnější k infekcím obecně, vzhledem k oslabení jejich imunitního systému, měly by zvážit očkování,” napsali odborníci ze SZÚ. Doporučení se podle nich týká zejména lidí, kteří dlouhodobě pobývají v nemocnici nebo v zařízení sociální péče. “S návratem z prázdnin a s nastupující podzimní sezónou respiračních nákaz lze předpokládat, že onemocnění se bude v populaci nadále udržovat,” dodali.

 

Počty případů černého kašle:

Rok/MěsícPočet případů
20191347
2020696
202151
202296
2023494
202429.399*
leden378
únor1256
březen3660
duben6448
květen6003
červen4539
červenec3934
srpen3181*

*do 1. září

zdroj: SZÚ – hlášení infekcí ISIN

 

Zpravodaj

Legionella má v Polsku už devět obětí, nákaza se objevila…

  • 28 srpna, 202330 srpna, 2023
  • by budskap

Úmrtí přibližně devadesátileté pacientky dnes ráno oznámil mluvčí rzeszówské nemocnice specializované na plicní nemoci, kde žena, místní obyvatelka, byla hospitalizovaná před několika dny. Současně o prvních případech nákazy v regionu Velkopolsko na západě země informovala nemocnice v městě Ostrów Wielkopolski. Jde o manželský pár ve věku 53 a 54 let.

“Do nemocnice byli přijati před několika dny s vysokou horečkou, bolestmi svalů a hlavy,”uvedl doktor Adam Stangret a dodal, že v moči pacientů byla zjištěna přítomnost bakterie legionella. Po léčbě se stav pacientů rychle zlepšil, dnes je čeká kontrolní vyšetření a nejspíše budou brzy propuštěni domů. Pacienti v poslední době nenavštívili podkarpatský region, jehož centrem je Rzeszów.

Pracovníci vodárenského podniku v tomto městě během víkendu vodovod preventivně dezinfikovali dvacetinásobně větší dávkou chlóru, než se přidává obvykle, a následně propláchli, aby se parametry vrátily do normálního stavu, dodala stanice.

První zprávu o nákaze legionelou dostali místní hygienici 17. srpna. Nákaza se podle údajů z neděle dosud potvrdila u 144 osob, z nichž 96 žije přímo ve městě.

Případ nákazy v Malopolsku byl hlášen ještě během neděle. Podle televize jde o pacientku z pečovatelského domova pro seniory.

Šíření nákazy začala vyšetřovat i kontrarozvědka ABW, která prověřila, zda nejde o úmyslný zásah do vodovodního systému. Rzeszów je klíčovým tranzitním uzlem pro mezinárodní vojenskou pomoc Ukrajině, čelící ruské agresi. Podle stanice Rádio RMF příslušníci ABW dosud nenašli nic, co by nasvědčovalo sabotáži.

Aktuálně

WHO:V Burundi se potvrdilo osm případů polioviru, nejvíce za…

  • 17 března, 2023
  • by budskap

Nákaza se podle WHO potvrdila u neočkovaného čtyřletého chlapce v okrese Isale na západě Burundi a u dvou dalších dětí, s nimiž chlapec přišel do kontaktu. “Kromě toho pět vzorků z environmentálního sledování odpadních vod potvrdilo přítomnost cirkulujícího polioviru typu 2,” dodala organizace.

Cirkulující poliovirus typu 2 je nejrozšířenější formou dětské obrny v Africe. Ohniska tohoto typu polioviru jsou v regionu hlášena nejčastěji; loni bylo ve 14 zemích hlášeno 400 případů.

Proti dětské obrně není lék, ale šíření je možné zabránit vakcínou. Díky ní se v posledních desetiletích ve většině světa podařilo případy zásadním způsobem zredukovat. V neočkované populaci se může poliovirus rychle šířit jídlem nebo vodou s lidskými fekáliemi.

 

Sex a intimní zdraví

Loni do statistik HIV přibylo víc cizinců, kteří už…

  • 22 listopadu, 202122 listopadu, 2021
  • by andrlovak1

Celkově je situace v ČR mezi evropskými zeměmi spíš dobrá, na 100.000 obyvatel jsou asi dva případy. Od začátku testování v roce 1985 statistiky evidují 4034 osob s HIV, u 763 z nich se nemoc dostala do stadia AIDS. Počty nových případů podle Vratislava Němečka, vedoucího Národní referenční laboratoře pro virové hepatitidy a Národní referenční laboratoře pro AIDS, počty nových případů do roku 2016 rostly až k 286. Další dva roky ukázaly statistiky pokles, v roce 2020 pak znovu nárůst na 251 případů.

 

Lidí, kteří o své pozitivitě vědí ve chvíli, kdy se dostanou do kontaktu s českým zdravotnickým systémem, bylo podle Němečka každý rok zhruba 20 až 30. Loni takových lidí, kteří do českých statistik přibyli, bylo 71. “Loňské zvýšení souviselo zejména s omezením přeshraničního pohybu převážně u rezidentů, kteří vyhledali zdravotnické zařízení kvůli potřebě získání léků, které si za běžné situace zajišťovali mimo území ČR. V letošním roce došlo k návratu počtů na původní úroveň,” vysvětlil.

 

Z 60 procent se na přenosu nákazy podílí sex mužů s muži, podle posledních dat ale přibývá i heterosexuálních nákaz. Zatímco v roce 2016 jich bylo 19 procent, loni už 30 procent. Pod pět procent je nákaz při injekčním užívání drog. Podle Němečka roste počet nakažených žen, zejména u cizinek.

 

Původ infekce

Cizinci s trvalými pobyty, kterých je mezi obyvateli ČR asi osm procent, tvoří 40 procent všech případů HIV. Na rozdíl od Čechů mezi nimi statistiky ukazují kontinuální nárůst. Asi 40 procent z nich pochází z východní Evropy, 30 procent z dalších států střední Evropy včetně asi 20 procent Slovenska. Liší se také způsobem nákazy, homosexuální a heterosexuální přenos je zhruba vyrovnaný.

 

“Cizinci si infekci zpravidla přináší už ze své země,” řekl na dotaz ČTK Němeček. Podle něj jsou u cizinců také častější záchyty nemoci v pozdních stadiích. “Mají už problémy, ale neřeší to, dokud jim není výrazně zle,” dodal. Podle odborníků bude velmi obtížné najít pro tento problém řešení.

 

Vir HIV napadá lymfocyty v krvi a ve střevě, které jsou nezbytné pro imunitu. Jejich množství po nakažení do zhruba šesti týdnů prudce klesne. Pak se propad zastaví a situace se zlepší. Postupně ale tento typ bílých krvinek znovu ubývá, což může trvat i osm let. Po nich obvykle nemoc AIDS propuká. Bez léčby nemocní do několika let umírají.

 

Aktuálně

Některé moravskoslezské nemocnice už kvůli covidu zakazují návštěvy

  • 19 října, 202120 října, 2021
  • by andrlovak1

“V souvislosti s aktuální zhoršenou epidemickou situací platí od úterý 19. října až do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových stanicích, v Léčebně dlouhodobě nemocných i v Domě sociálních služeb Městské nemocnice Ostrava,” uvedla mluvčí MNO Andrea Vojkovská. Dodala, že zákaz návštěv se netýká otců u porodu, pacientů v terminálním stadiu onemocnění a pacientů s omezenou svéprávností. “Návštěvy nezletilých pacientů na oddělení Dětského lékařství a na stanici šestinedělí budou povoleny po dohodě s ošetřujícím personálem,” řekla mluvčí.

Už od pondělí platí zákaz návštěv na Oddělení dlouhodobé následné péče nemocnice ve Frýdku-Místku, od středy pak budou návštěvy zakázány v celé nemocnici. Výjimku ze zákazu mají pouze otcové na novorozeneckém oddělení a zákonní zástupci na dětském oddělení. Od středy se zákazem návštěv počítá i havířovská nemocnice. “Naše nemocnice si nemůže opět dovolit uzavřít obory péče a lůžkové stanice zejména pro akutní pacienty, které slouží pro celý okres Karviná, některé specializované potom i pro okres Frýdek-Místek. Tímto opatřením riziko zavlečení nákazy na oddělení významně omezíme, v případě standardního režimu návštěv do nemocnice zavítá denně několik desítek návštěvníků,” řekl ředitel nemocnice Norbert Schellong. Výjimkou jsou podle něj návštěvy u nezletilých pacientů, pacientů v terminálním stadiu či blízký člověk u porodu.Tyto návštěvy ale musí mít testy. Podobné situace nastane od čtvrtku rovněž ve FNO.

Dodržovat hygienické opatření

Například krajská nemocnice v Krnově na Bruntálsku, kde je situace mezi moravskoslezskými okresy nejlepší, zatím zákaz návštěv neplánuje. Podle mluvčího Jiřího Krušiny ale nemocnice vyzývá všechny, kdo do nemocnice míří, aby dodržovali platná hygienická opatření. Stejná je situace i v další krajské nemocnici v Karviné. Podle mluvčí Věry Murínové ale nemocnice situaci monitoruje a není vyloučeno, že v následujících dnech k omezení návštěv rovněž přistoupí. Také Slezská nemocnice v Opavě zatím návštěvy nezakázala a spíše apeluje na dodržování hygienických opatření. Pokud by se ale situace dále zhoršovala, není vyloučeno, že od pondělí k zákazu rovněž přistoupí. Ani krajská nemocnice v Třinci zákaz návštěv aktuálně nařízený nemá.

Podobná je situace v nemocnicích ze skupiny Agel s výjimkou Českého Těšína na Karvinsku, kde zákaz návštěv začne platit ve středu. “V Nemocnici Agel Podhorská platí v současnosti omezení návštěv. Návštěvy pacientů a uživatelů sociální služby budou umožněny na základě individuální domluvy s přihlédnutím k aktuální situaci na oddělení a pouze za podmínky, že návštěvník nejeví žádné příznaky onemocnění covid-19,” řekl mluvčí Adam Knesl. Dodal, že bez omezení návštěvy fungují ve zdravotnických zařízeních v Novém Jičíně, Ostravě a Třinci-Podlesí.

Moravskoslezský kraj je na tom s nakaženými covidem-19 nejhůře v zemi. Za pondělí podle hejtmana Ivo Vondráka (ANO) přibylo v kraji 498 nově nakažených. Hodnota sedmidenní incidence vzrostla na 171,9 nakažených na 100.000 obyvatel.

Zpravodaj

V ČR loni vzrostl o 42 procent počet nakažených syfilisem

  • 24 února, 2021
  • by andrlovak1

Praha 24. února (ČTK) – V Česku loni o 42 procent stoupl počet lidí, kteří se nakazili sexuálně přenosnou nemocí syfilis. Zatímco v roce 2019 zaznamenal Státní zdravotní ústav (SZÚ) 612 nových případů tohoto onemocnění, loni jich bylo 870. Loňská hodnota nových případů je nejvyšší nejméně od roku 2000. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, na jejíž dermatovenerologické klinice se nakažení léčí.

Odborníci z Velké Británie podle ředitele nemocnice a přednosty dermatovenerologické kliniky Petra Arenbergera předpokládali, že během přísných opatřeních proti šíření pandemie koronaviru se budou lidé méně stýkat, a tudíž klesne, nebo se dokonce zastaví přenos pohlavních chorob. Situace je ale přesně opačná.

“Údaje z Národní referenční laboratoře pro diagnostiku syfilis Státního zdravotního ústavu ukazují, že pacientů s tímto onemocněním stále stoupá a rok 2020 v tomto nárůstu byl bohužel dokonce rekordní,” uvedla Hana Zákoucká, vedoucí oddělení sexuálně přenosných nemocí SZÚ.

Nemoc podle odborníků postihuje všechny věkové kategorie, ve vinohradské nemocnici se v současnosti léčí i patnáctiletý školák.

Podle dat SZÚ výskyt nemoci syfilis v Česku stoupá s výjimkou jednoho případu od roku 2012. Před devíti lety odborníci evidovali 420 nových případů ročně.

Syfilis je specifické chronické onemocnění. Neléčený syfilis může po čase vážně poškodit prakticky všechny orgány, nejčastěji kůži, kosti, srdce, mozek a míchu. V pozdějších stadiích může vést k duševním poruchám a smrti.

Zpravodaj

Experti hledají příčinu záhadného onemocnění v Indii

  • 8 prosince, 2020
  • by andrlovak1

Dillí 8. prosince (ČTK) – Indičtí zdravotní experti zkoumají, co mohlo vést k úmrtí jednoho člověka a hospitalizaci více než 400 dalších lidí ve státě Ándhrapradéš v posledních několika dnech. Zprávy o záhadném onemocnění se v indickém tisku objevily o víkendu. Nákaza koronavirem již byla vyloučena.

Podle jednoho z představitelů vládnoucí Indické lidové strany (BJP), citovaného zpravodajským serverem BBC News, předběžné výsledky testů odhalily velké množství olova a niklu v krvi postižených.

Podle agentury Reuters indické úřady rovněž zkoumají, zda potíže pacientů nemohla způsobit otrava chlorovanými uhlovodíky, které se užívají jako pesticidy a k hubení hmyzu, ačkoli v mnoha zemích je jejich užívání zakázáno či omezeno.

Během víkendu bylo do nemocnic v zasažené oblasti přijato více než 300 lidí s příznaky jako zvracení, bolesti hlavy, ztráta paměti, omdlévání či epileptický záchvat. V pondělí bylo hospitalizováno 150 osob a desítky dalších dnes. Většina z nich se již mohla vrátit do svých domovů, 45letý muž ale zemřel.

Virovou infekci krevní testy nepotvrdily a podle ministerstva zdravotnictví státu Ándhrapradéš, jehož experti oblast navštívili, není na vině ani znečištění vody či vzduchu. Poslanec Indické lidové strany Narasimha Ráo nicméně v textové zprávě zaslané místním novinářům uvedl, že testy odhalily v krvi postižených přítomnost těžkých kovů, včetně olova a niklu. Stejný poslanec předtím na twitteru zmínil možnost otravy chlorovanými uhlovodíky.

 

Zpravodaj

WHO chce v Evropě místo plošných uzávěr přesně cílené kroky

  • 15 října, 2020
  • by CRS Webmaster

Kodaň/Praha 15. října (ČTK) – Epidemická situace v Evropě je velmi znepokojivá, není však stejná jako na jaře a budou-li všichni striktně dodržovat protikoronavirová opatření, bude možné za několik týdnů sledovat zlepšení. Myslí si to šéf evropské pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) Hans Kluge. Na dotaz ČTK uvedl, že opatření mají být cílená a časově omezená a mají zohledňovat i na vedlejší důsledky, mimo jiné sociální i psychické. Národní lockdowny, tedy plošná omezení volného pohybu a ekonomického života, přitom Kluge označil až za krajní možnost.

“Pandemické časy nemusí nutně znamenat temné časy,” zahájil dnes online tiskový brífink Kluge. “Jsme v bezprecedentních časech,” dodal s tím, že podle průzkumu jeho pobočky je už víc než polovina lidí z restrikcí unavená. Podle Klugeho je také třeba hledat nové způsoby, jak být štastný.

Vlády mají podle Klugeho rovněž lidem při přijímání restrikcí proti šíření koronaviru ukázat empatii a vést s nimi sociální dialog. Dodal, že je třeba brát ohledy i na psychické důsledky opatření, včetně možného domácího násilí i vlivu na psychiku dětí. Připomněl také, že pandemie, která trvá už od března, znamená velkou zátěž pro zdravotníky.

Šéf evropské pobočky WHO zdůraznil, že se kvůli covidu-19 nesmí zapomínat na jiné vážné nemoci, jako je rakovina či kardivaskulární onemocnění.

Jako klíčová opakovaně zmínil systematické nošení roušek, časté mytí rukou a zejména dodržování sociálních rozestupů. Pochválil omezování počtů lidí na veřejnosti, které v posledních týdnech zavedla řada evropských zemí. Vyzval všechny, aby tato opatření striktně dodržovali.

Kluge varoval, že situace je vážná, opakovaně ale řekl, že není stejná jako v březnu. “Ačkoliv máme dva až třikrát více případů nákaz denně než v dubnu, stále máme pětkrát méně úmrtí,” řekl. Připomněl, že v Evropě nyní přibývá na sto tisíc případů nákazy denně a za poslední týden tu přibylo nejvíce nakažených od počátku pandemie (téméř 700.000). Dodal ale, že se dělá i více testů.

Šéf evropské pobočky WHO dnes konstatoval, že počet potvrzených případů koronavirové infekce v Evropě překročil sedm milionů, přičemž poslední milion přibyl za posledních deset dní.

“Virus se nezměnil. Nestal se ani více, ani méně nebezpečným,” zdůraznil Kluge. Nicméně dodal, že místo jarních lockdownů jsou nyní na místě stupňovaná a cílená opatření.

nob zdp jd

Navigace pro příspěvky

1 2 3

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
28
29
30
1
2
3
4
Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
5
6
7
8
9
10
11
Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
12
13
14
15
16
17
18
Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
19
20
21
22
23
24
25
Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
26
27
28
29
30
31
1
Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS