Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
České zdravotnictví

Vsetínská nemocnice zrekonstruovala zázemí lékárny v poliklinice

  • 14 října, 2024
  • by budskap

Výdejní a prodejní část lékárny v poliklinice se modernizovala před šesti lety, nyní se rekonstrukce týkala laboratoří, skladů a prostorů pro personál. “Opravovaly se jak morálně, tak technicky zastaralé konstrukce a povrchy, měnily se například podlahové krytiny, koncové prvky elektroinstalací, instalovaly se podhledy, repasovaly dveře, upravovaly kanceláře, sociální zařízení i denní místnosti zaměstnanců,” uvedl provozní náměstek Filip Holzmüller. Práce zahrnovaly i opravu nákladní rampy. Náklady byly přes dva miliony korun.

Modernizace také zlepšila pracovní prostředí v laboratoři i skladování zboží. “Hodně se povedla modernizace přípravny léčiv, pracovny magistrů i vedoucího laboranta, zasedací místnosti i denní místnosti s koutkem pro přípravu kávy či čaje. Kromě podlah a podhledů s kvalitnějším osvětlením byla většina prostor vybavena novým nábytkem, včetně boxů pro skladování zdravotnických pomůcek,” uvedl vedoucí lékárny Tomáš Svoboda.

Lékárna slouží nejen veřejnosti, je také logistickým uzlem pro dodávku léků, zdravotnického materiálu a prostředků zdravotnické techniky určených pro všechna oddělení nemocnice, praktické i odborné lékaře. “Úloha nemocniční lékárny je specifická, její zisk je využíván k dalšímu rozvoji nejen lékárny, ale i celé nemocnice,” uvedla mluvčí.

Aktuálně

V Rumburku začala stavba laboratoří, zpozdila se i kvůli digitalizaci

  • 8 října, 2024
  • by budskap

“V rámci zpracování projektu došlo k několika nezbytným úpravám na základě požadavků orgánů veřejné správy, zásadní bylo dojednání situování heliportu na vytipovaném městském pozemku a následné zapracování do dokumentace,” uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní Jakub Komárek. Doplnil, že dvouměsíční zpoždění zapříčinila i digitalizace stavebního řízení, která vykazuje nedostatky. “Což vedlo k nebývalému zahlcení stavebních úřadů, a tak i řadě problémů pro stavební úřady a stavebníky,” řekl Komárek.

Jedním z důvodů výstavby modulárních buněk v rumburské nemocnici bylo opuštění nevyhovujícího a vzdáleného pavilonu v Podhájí. Pacientům i personálu se tím zkrátí trasa z nemocničního areálu do laboratoří. Modulární stavba zajistí profesionální provoz laboratoří až do přestěhování do nového pavilonu vedle budovy chirurgie, kde bude i oddělení urgentního příjmu, centrální operační sály, jednotka intenzivní péče a lékárna.

Po přestěhování laboratoří se podle Komárka uvolní prostor pro další přestavbu. Projekt například počítá s modernizací administrativní budovy v areálu nemocnice či polikliniky v Jiráskově ulici. “Projektová dokumentace pro záměr rekonstrukce administrativní budovy je již hotová a současně se dokončuje projektová dokumentace na modernizaci polikliniky, která bude finalizována v průběhu listopadu 2024,” uvedl předseda. Na projekt naváže příprava veřejné zakázky.

Modulární stavby pro přesun laboratoří by měly být hotové v březnu 2025. Náklady se odhadují zhruba na 22,7 milionu korun.

Soud před pěti lety rozhodl o úpadku rumburské nemocnice. V roce 2020 ji od insolvenční správkyně za 63 milionů korun koupil Ústecký kraj. Od 1. července 2021 spadá pod společnost Krajská zdravotní. Nemocnice se spádovou oblastí zhruba pro 50.000 lidí žijících ve Šluknovském výběžku z personálních a finančních důvodů není samostatným odštěpným závodem, je detašovaným pracovištěm ústecké Masarykovy nemocnice.

České zdravotnictví

V nemocnici v Teplicích začala dostavba urgentního příjmu a jeho modernizace

  • 1 října, 2024
  • by budskap

Počet lůžek na urgentním příjmu se zvýší z původních tří na sedm. Tato lůžka jsou kompletně vybavená infuzní a monitorovací technikou, jsou na nich pacienti do té doby, než zdravotníci rozhodnou o dalším postupu léčby. Personál bude mít nové zázemí v podobě pracovny lékařů, šaten a sesterny.

Součástí prací je podle Roubíčkové modernizace stávající budovy, která zahrnuje upgrade technického vybavení a zázemí. Přibude přístavba s přístupovou rampou pro bezbariérový vstup, prostor příjmu pacientů stavaři modernizují, upraví také venkovní plochu včetně komunikací pro urgentní příjem.

Některá oddělení budou po dobu dostavby přemístěna do pavilonu J. Týká se to pohotovosti pro dospělé, ambulance lékařské pohotovosti, převazové chirurgické ambulance a čekáren. “Naším cílem je, aby se stavební práce dotkly chodu oddělení co nejméně a pacienti i personál se v průběhu stavby cítili komfortně,” uvedl ředitel teplické nemocnice Tomáš Hrubý.

Pavilony s novými urgentními příjmy letos Krajská zdravotní otevřela ve svých nemocnicích v Děčíně a Teplicích. Nový urgentní příjem s heliportem plánuje v Rumburku na Děčínsku.

České zdravotnictví

V kolínské nemocnici dokončují modernizaci pavilonu E, kde sídlí…

  • 16 září, 2024
  • by budskap

Oční ambulance by podle ředitele nemocnice Petra Chudomela mohly být v provozu v prosinci. “Záleží na dodavatelích, mají dlouhé dodací lhůty, ale všechno máme vysoutěžené. Jakmile vybavení přijde, oddělení se stěhuje,” uvedl Chudomel.

Pavilon E bude mít dva operační sály, recepci, ambulantní část s čekárnami, sedmilůžkové oddělení se čtyřmi pokoji a denní stacionář pro deset pacientů s malou šatnou a hygienickým zázemím. Vedle dalších stavebních úprav má pavilon získat nové napojení nadzemním můstkem s pavilonem D.

Pavilon postavený před druhou světovou válkou původně sloužil pro pacienty s infekčními nemocemi. Vedle pavilonu, kde sídlí administrativa, tak šlo o poslední nezmodernizovaný objekt v areálu kolínské nemocnice.

Oční oddělení po dobu oprav dočasně poskytuje péči na jiných místech, dětská ambulance byla přemístěna na polikliniku v centru města, další poradny do prostor po přístroji magnetické rezonance v pavilonu R. Oční operace zdravotníci provádějí na pracovišti v Kutné Hoře.

V kolínské nemocnici začaly v červenci rovněž práce v administrativně správní budově, mimo jiné vznikne i nový sklad. “Zde řešíme jak nedostatek skladového zázemí, tak nedostatek místa pro nemocniční archiv a ještě vybudujeme administrativní zázemí pro příslušné oddělení,” uvedl Chudomel. První etapa prací má být hotová na jaře příštího roku, předpokládané náklady jsou zhruba 100 milionů korun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučené články

Některé pražské nemocnice zvažují modernizaci čistírny odpadních vod

  • 4 července, 2024
  • by budskap

Zařízení v krčské nemocnici doplňuje další stupeň čištění k těm, které již zajišťovala dosavadní ČOV. Podle zástupců nemocnice je hlavním cílem investice ochrana zdrojů pitné vody a odstraňování zbytků léčiv z odpadních vod, což je důležité pro předcházení vzniku odolnosti bakterií vůči antibiotikům. Nemocnice na modernizaci za asi 25 milionů korun získala dotaci z tzv. norských fondů.

Podobné zařízení zvažuje i největší pražská nemocnice v Motole. “Oproti FTN není areál FN Motol odkanalizován do jednoho místa a denní produkce odpadních vod je téměř trojnásobná. Je zřejmé, že bez dotace nebude možné odstraňování zbytků léčiv v odpadních vodách nemocnice realizovat,” uvedla nicméně mluvčí Miroslava Mikasová. Dodala, že nemocnice se bude zajímat o provozní náklady nové technologie ve FTN a na základě jejich zhodnocení určí, zda lze taková zařízení financovat z rozpočtu nemocnice.

Na Bulovce se s ohledem na největší kliniku infekčních chorob v zemi ČOV zaměřuje především na dekontaminaci vody s pomocí chloru. Mluvčí zařízení Eva Stolejda Libigerová nicméně ČTK sdělila, že nemocnice plánuje v souvislosti s rekonstrukcí kanalizace i modernizaci čistírny a při přípravě neopomine ani technologii na odstranění zbylých léčiv z odpadních vod. “Prozatím je však celková rekonstrukce v přípravné fázi a v tuto chvíli nejsem schopna sdělit konkrétnější termín,” dodala mluvčí.

Zpravodaj

Nemocnice Boskovice kvůli rekonstrukci medicinálních plynů omezila péči

  • 25 října, 2023
  • by budskap

“V době od 25. října do 15. prosince budeme poskytovat pouze akutní operační péči, plánované operace musíme kvůli rekonstrukci medicinálních plynů odložit,” uvedl Kavka. Medicinální plyny, jako je kyslík, oxid dusný, entonox a další, jsou v nemocnici používány při léčebných procesech na operačních sálech i na pokojích pacientů. Důvodem rekonstrukce je zkvalitnění poskytované péče a modernizace technického vybavení.

“Už jsme opravili zázemí skladu, záložní stanice a hlavní zdroj média v areálu nemocnice. Celková modernizace plynů a instalace nové medicínské technologie pro jednotku intenzivní péče a centrální operační sály vyjde na 20,1 milionu korun. Nemocnice zaplatí 8,4 milionu a částku 11,7 milionu uhradí město. Projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,” dodal Kavka.

Nemocnice také za poslední rok díky dotačnímu titulu React EU modernizovala přístrojové vybavení. Za 46 milionů korun pořídila 29 nových přístrojů pro operační sály, intenzivní péče, gynekologie a porodnictví, vnitřní lékařství a laboratoře. Nemocnice Boskovice funguje pro spádovou oblast okresu Blansko, tedy zhruba pro 110.000 obyvatel. Lékaři v ní ročně provedou kolem 320.000 ošetření.

České zdravotnictví

NKÚ: Elektronizace zdravotnictví se zpožďuje, lékaři stále nemohou sdílet…

  • 9 října, 2023
  • by budskap

NKÚ zkoumal, jak v letech 2019 až 2022 nakládaly s penězi na elektronizaci zdravotnictví ministerstvo zdravotnictví a ÚZIS. Kontroloval rovněž projekt modernizace informačního systému pražské Nemocnice Na Homolce. “Celkem 159 milionů Kč vynaložených na plnění vybraných strategických cílů elektronizace zdravotnictví k jejich splnění nevedlo,” konstatuje NKÚ.

Kontroloři uvádí, že návrh zákona o elektronizaci zdravotnictví připravilo ministerstvo opožděně a oproti původnímu záměru v pozměněné podobě. Vypustilo například části upravující emergentní záznam, osobní zdravotní záznam a index zdravotní dokumentace. “Nebyla tak naplněna jedna ze základních vizí, a to vize pacientsky orientovaného zdravotnictví,” uvádí NKÚ.

Ministerstvu a ÚZIS se podle kontrolorů nepodařilo dobudovat spolehlivý systém, který by poskytovatelé zdravotních služeb mohli používat pro sdílení dat o konkrétním pacientovi, s výjimkou úzkého segmentu dokumentace sloužící k zajištění a řízení hygienických a protiepidemických činností. Poskytovatelé zdravotnických služeb tak dosud nemají jednotné, bezpečné komunikační prostředí pro sdílení zdravotnických údajů. “Nadále trvá stav, že lékaři nemohou v kritických situacích efektivně získat všechny potřebné a již existující informace o pacientovi,” kritizuje NKÚ, který v soustavném prohlubování zpoždění elektronizace zdravotnictví shledává významné riziko.

Neexistence jednotného prostředí pro sdílení zdravotnické dokumentace má konkrétní dopady i na zdravotnická zařízení. Nemocnice Na Homolce sice vybudovala nový nemocniční informační systém za 91,3 milionu korun, ale vzhledem k neexistenci jednotného prostředí pro bezpečné sdílení nemůže dokumentaci sdílet tak, jak předpokládá zákon o elektronizaci zdravotnictví, uvádí NKÚ.

Ministerstvo zdravotnictví výsledky kontroly NKÚ respektuje a již podniklo kroky k nápravě, sdělil na dotaz ČTK mluvčí resortu Ondřej Jakob. Podle něj je nyní elektronizace zdravotnictví velmi intenzivní a ministerstvo ve spolupráci s ÚZIS pracuje na řadě projektů, které budou brzy realizovány.

Návrh zákona o elektronizaci zdravotnictví ve znění kritizovaném NKÚ předložilo ministerstvo podle Jakoba z časových důvodů ve formě zvyšující jeho šanci na přijetí. “V současné době tak zákon o elektronizaci zdravotnictví představuje první elementární fázi elektronizace zdravotnictví, která umožnila vznik jeho základní infrastruktury a základních centrálních služeb elektronického zdravotnictví, které jsou aktuálně ve výstavbě, a to s využitím prostředků Národního plánu obnovy,” uvedl mluvčí resortu. Dodal, že v legislativním procesu je novela zákona pro další fáze elektronizace

Zpravodaj

Modernizace chirurgických oboru FN H.Králové za 4 mld.Kč má…

  • 17 května, 2023
  • by budskap

Ve druhé polovině letošního roku chce mít nemocnice podle Hermana aktualizovanou realizační projektovou dokumentaci a být připravena vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby.

Herman řekl, že odborníci projektovou dokumentaci dopracovávají, mění se lokalizace některých technologických prvků, což vede k úspoře nákladů stavby. Některé technologie nebudou v suterénu nového objektu. “Suterén tak bude zmenšen, což povede k úspoře asi 70 milionů korun. Projektová dokumentace by měla být dopracovaná na přelomu června a července, poté budeme realizovat výběrové řízení na zhotovitele stavby,” řekl ČTK ředitel nemocnice.

Vypsání soutěže na stavební firmu bude podle něj záviset na tom, jestli nemocnice získá od státu dotaci ve výši, která odpovídá zdražení projektu v souvislosti s nárůstem cen energií, prací a dalších položek. “Odhadované náklady na výstavbu nového objektu a rekonstrukci toho stávajícího jsou celkem 4,3 miliardy korun. Ze strategického programu vlády by mělo jít 70 procent uznatelných nákladů a 30 procent z našeho rozpočtu. Ministerstvo je vstřícné, zřejmě i v rámci nedávno zveřejněného úsporného balíčku probíhají jednání na ministerské úrovni o tom, jak se se současnou situací vyrovnají. Ministerstvo zdravotnictví a financí se nyní musí dohodnout, jak bude tento program pokračovat. My budeme připraveni,” uvedl Herman.

Podle něj nemocnice změnami, které nyní provádí v projektu, vyčerpá všechny možnosti, jak ušetřit. “Další úspory už nejsou možné,” řekl ČTK.

Projekt počítá s přístavbou k Pavilonu akademika Bedrny a jeho modernizací. Tím vznikne v areálu nemocnice jeden z největších operačních traktů v Česku. V první etapě stavbaři vybudují přístavbu, kam se přestěhuje provoz a kapacita nynějšího pavilonu, aby mohl podstoupit rekonstrukci. Cílem je v novém komplexu dvou bloků soustředit všechny chirurgické obory nemocnice.

Aktuálně je termín dokončení celé akce plánován na první pololetí roku 2028.

FN HK je největším zdravotnickým zařízením ve východních Čechách, pracuje v ní více než 5000 zaměstnanců a má více než 40 zdravotnických pracovišť. Ročně je tu hospitalizováno přes 40.000 pacientů, v posledních letech je zhruba 27.000 z nich operováno. Fakultní nemocnice Hradec Králové nabízí pacientům téměř 1400 lůžek.

ku hj

Aktuálně

Hradecký kraj v pátek zahájí modernizaci rychnovské nemocnice za 880…

  • 15 března, 2023
  • by budskap

“Předpokládaný harmonogram výstavby je rok 2023 až 2025, celkové náklady jsou 880 milionů korun. V polovině roku 2025 bychom měli mít rychnovskou nemocnici dostavěnou a zmodernizovanou. Co se týče zajištění zdravotnické péče, tak pacientů se práce nedotknou, z hlediska uživatelského komfortu ano,” řekl hejtman Martin Červíček (ODS). Podle něj se v areálu po dobu prací například změní systém parkování.

Na projekt kraj dostane dotaci 300 milionů korun z ministerstva pro místní rozvoj, kterou rozloží do dvou let. Letos obdrží kraj 200 milionů korun a v roce 2024 zbylých 100 milionů korun. Většina těchto prostředků půjde na samotnou stavbu. Z dalších dotačních programů získá kraj na vybavení asi 130 milionů korun.

Stavební práce spočívají ve vybudování nového pavilonu urgentního příjmu, tedy pětipodlažní přístavby pavilonu dětského oddělení, interny, gynekologie a porodnice, takzvaného DIGP. V přístavbě pavilonu DIGP bude také zázemí pro záchrannou službu, sanitáře, zobrazovací metody, ambulance chirurgické, ortopedické, interní se zázemím nebo oddělení odběrů. Projekt počítá i s rekonstrukci tří podlaží současného objektu DIGP, především hlavního vstupu do objektu. Obě budovy budou propojeny, čímž vznikne jeden multifunkční celek.

Vznikne také nový objekt medicinálních plynů, energocentrum, projekt počítá i s úpravou zpevněných ploch, komunikací a inženýrských sítí a vybudováním více než 200 parkovacích míst.

Podle vedení kraje je dostavba a modernizace rychnovské nemocnice klíčovým projektem pro další rozvoj regionu. Nemocnice spadá pod Oblastní nemocnici Náchod a zajišťuje zdravotnickou péči oblasti s více než 80.000 obyvateli. Modernizace rychnovské nemocnice je jednou z nejdůležitějších investic v rozvoji průmyslové zóny Solnice-Kvasiny na Rychnovsku, kde působí automobilka Škoda Auto, uvedl kraj. Od modernizace nemocnice si slibuje i to, že sníží zatížení Fakultní nemocnice Hradec Králové, kam velká část obyvatel Rychnovska za zdravotní péčí dojíždí.

Kraj má nemocnice v Trutnově, Jičíně, ve Dvoře Králové nad Labem a v Náchodě, pod který spadá i rychnovská nemocnice.

Prevence a léčba

Nemocnice v Krnově za více než čtyři mil. modernizuje magnetickou…

  • 29 března, 2022
  • by andrlovak1

Po úpravách se až o třetinu zkrátí čas jednotlivých vyšetření. Magnetická rezonance navíc bude upravena tak, že její součástí budou také prsní cívky, díky kterým může magnetická rezonance sloužit i k mamologickému vyšetření.

 

“V posledních letech je celosvětový významný posun v diagnostice onemocnění prsu na magnetické rezonanci jak v rámci určení celkového rozsahu onemocnění, tak stanovení odpovědi na onkologickou léčbu či v samotném preventivním vyšetřování. Zřejmě je otázkou pár let, kdy dojde i k velkým změnám v oblasti samotného screenigu a magnetická rezonance u části populace žen se zde stane metodou první volby,” uvedla primářka pracoviště magnetické rezonance Romana Kaplanová.

 

Magnetickou rezonanci nemocnice uvedla do provozu na počátku dubna 2019, o přístroj usilovala téměř deset let. Podle ředitele nemocnice Ladislava Václavce se zdravotnickému zařízení ale opakovaně nepodařilo získat souhlas přístrojové komise ministerstva zdravotnictví.

 

“Ministerští úředníci a členové komise nám žádost neustále vraceli s tím, že magnetická rezonance v Krnově není třeba. Nebrali v potaz více než tříměsíční čekací dobu pro pacienty z okresu Bruntál ani velkou dojezdovou vzdálenost do Ostravy či Olomouce,” uvedl Václavec. Souhlas se nakonec podařilo získat až v roce 2017. Pro magnetickou rezonanci bylo potřeba postavit zázemí, jehož vybudování přišlo na 26,5 milionu korun a přístroj stál dalších 32 milionu korun. Výstavbu nového objektu a pořízení přístroje hradil Moravskoslezský kraj, který je zřizovatelem zdravotnického zařízení. Za tři roky fungování má za sebou přístroj přes 10.000 vyšetření u pacientů z Krnovska, Bruntálska, Jesenicka i Opavska. Magnetická rezonance byla původně součástí RDG oddělení, ale od roku 2020 se stala samostatným pracovištěm.

 

“Vyšetření u nás týdně absolvuje až 80 pacientů, což je oproti srovnatelným pracovištím bezmála dvojnásobný počet. Čekací lhůta se u nás pohybuje okolo dvou měsíců. Ale akutní vyšetření lze domluvit individuálně,” doplnila Kaplanová. Většinu pacientů tvoří lidé s onemocněním nervové soustavy nebo měkkých tkání, v poslední době ale roste počet urologických a onkologických pacientů. “Výhodou magnetické rezonance je možnost velmi podrobného vyšetření. Dokáže odhalit i malé nediagnostikovatelné nádory a léze, které nezachytí CT ani sono vyšetření. Navíc u nich lze zjistit i jejich povahu – zda vyžadují léčbu, nebo se jedná o benigní útvar, který bude dále sledován,” uvedla Kaplanová.

Navigace pro příspěvky

1 2

Kalendář akcí

Květen

Červen 2025

Červenec
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
30
1
2
3
4
5
6
Červen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
7
8
9
10
11
12
13
Červenec

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
14
15
16
17
18
19
20
Červenec

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
21
22
23
24
25
26
27
Červenec

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
28
29
30
31
1
2
3
Červenec

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Srpen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Srpen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS