Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
Aktuálně

Ministerstvo v dubnu vypíše výzvu pro centra věnující se endometrióze

  • 5 března, 202513 března, 2025
  • by budskap

“Zájemců může být poměrně hodně, ale je potřeba pro ně vychovávat lékaře a specialisty. Těžko říct, kolik těch center bude. Výzvy se ale budou vypisovat opakovaně,” řekl Válek. Ženy podle něj na stanovení diagnózy velmi často čekají dlouho, pomoci by měla právě centra, která se nemoci věnují. Být centrem znamená pro zdravotnické pracoviště i lepší podmínky od zdravotních pojišťoven nebo možnost předepisování takzvaných centrových léků.

Při endometrióze tkáň podobná sliznici dělohy prorůstá do jiných orgánů v břiše a pánvi, což způsobuje bolesti, velmi silnou menstruaci a další zdravotní problémy. “Chirurgická léčba je poměrně komplikovaný zákrok, který se blíží některých onkologickým zákrokům,” dodal Válek. Centralizace péče podle něj prokazatelně vede k lepším výsledkům léčby.

Podle ředitelky pacientské organizace Endo Talks Martiny Sehnoutkové má onemocnění zásadní socioekonomické dopady, nemocné se potýkají s problémy zvládat pracovní život, nezbývají jim síly na volný čas nebo péči o rodinu. Zakladatelka pacientské organizace Misha Lebeda doplnila, že kromě zkrácení doby čekání na diagnózu je cílem organizace také například to, aby pacientky před léčbou měly nárok na zmrazení vajíček, které zachová jejich budoucí plodnost, nebo lepší přístup k lázním a fyzioterapii.

České zdravotnictví

V Česku by mohla od příštího roku vznikat nová…

  • 11 dubna, 2024
  • by budskap

Zdravotně-sociální péči upravuje zákon, který mění normy o sociálních službách, zdravotních službách a zdravotním pojištění. Ministerstvo práce ho předložilo pár dnů před loňskými Vánocemi. Podle Jurečky resort dostal několik stovek připomínek, jejichž vypořádání teď skončilo. Předloha se upravila. Výsledná verze na vládním webu mezi připravovanou legislativou ale zatím není.

“Posíláme návrh zákona dál. V optimistickém scénáři by ho vláda mohla projednat v průběhu prvního či druhého květnového týdne. Chtěli bychom dotáhnout legislativní proces do konce září,” uvedl Jurečka. Norma by měla být účinná od ledna příštího roku.

Sociální služby podporují soběstačnost. Hradí se z dotací, příspěvků na péči, plateb od klientů i z darů. Zdravotní služby a léčba se platí ze zdravotního pojištění. Podle ministrů práce a zdravotnictví zákon umožní propojení zdravotní a sociální péče a nastaví financování.

Po změnách by se měl omezit počet lidí, kteří v léčebnách dlouhodobě nemocných či jiných zdravotnických zařízeních zůstávají ze sociálních důvodů. Ministerstvo práce v podkladech k první verzi zákona uvedlo, že podle kontrol zdravotních pojišťoven je to 15 až 20 procent pacientů. Podle návrhu by po třech měsících měl revizní lékař zdravotní pojišťovny přezkoumat, zda pacient dál potřebuje dlouhodobou zdravotní péči. Pokud by ji mít nemusel, měl by se přesunout do vhodnějšího zařízení či domácí péče. “Dlouhodobá lůžková péče je hrazenou službou nejvýše po dobu 90 dnů, s výjimkou dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče,” stálo v první verzi zákona.

Experti poukazují na to, že domovy či terénní služby chybí a lidé se nemají kam přesunout. Podle zástupců ministerstev se počítá do roku 2029 s přechodným obdobím, kdy by se kapacita sociálních zařízení měla posílit. “Každý poskytovatel by měl od začátku hospitalizace počítat s tím, že bude muset pacienta někam propustit. Měl by se zabývat tím, jestli ho bude mít kam propustit. Těch 90 dnů má na to,” uvedla Venuše Škampová z ministerstva zdravotnictví.

Sociálně-zdravotní služby by mohly poskytovat domovy i zdravotnická zařízení. Musely by k tomu mít registrace a oprávnění. Část svých lůžek by mohly přeměnit na nová sociálně-zdravotní lůžka. Zdravotní péči by hradily zdravotní pojišťovny a sociální služby by si lidé pokrývali z příspěvku na péči. Klienti by si také platili za ubytování a stravu, tedy stejně jako dnes v seniorských domovech či stacionářích, přiblížili zástupci resortů.

Podle původních podkladů k zákonu by vytvoření a vybavení nového zdravotně-sociálního lůžka stálo asi 3,1 milionu korun. V domově by přeměna běžného lůžka na zdravotně-sociální vyšla na 620.000 korun a v léčebně či nemocnici na 150.000 korun.

Návrh zákona s omezením hrazeného pobytu v LDN zveřejnila ministerstva předloni. Tehdy sklidil kritiku. Návrh poté resorty stáhly.

České zdravotnictví

Hrozí nedostatek ambulantních specialistů, píše jejich sdružení vládě

  • 5 února, 202426 února, 2024
  • by budskap

To, o kolik porostou úhrady ze zdravotního pojištění v následujícím roce, může segment zdravotní péče dohodnout přímo se zdravotními pojišťovnami nebo to určí ministerstvo zdravotnictví (MZd) úhradovou vyhláškou. “Ambulantní specialisté měli již pro rok 2023 úhradovou vyhláškou MZd nastavený deficitní systém financování jimi poskytované péče, což ještě více prohlubuje vyhláška MZd platná pro rok 2024,” uvedl jejich předseda Zorjan Jojko v otevřeném dopise.

O úhradách na letošní rok se jednalo loni na jaře, v říjnu pak MZd ve vyhlášce stanovilo, že celkový meziroční růst úhrad bude o 7,8 procenta, v průměru mezi segmenty o šest procent. Zatímco praktičtí lékaři pro děti a dorost podle údajů MZd mají meziroční nárůst o 17,5 procenta, praktičtí lékaři pro dospělé o deset procent. Celkové výdaje na veřejné zdravotní pojištění mají být 508,8 miliardy korun, hospodařit bude se schodkem 53 miliard čerpaným z rezerv z předchozích let.

“V listopadu 2023 proto vedení našeho sdružení vstoupilo v jednání se zdravotními pojišťovnami ve snaze pokusit se alespoň částečně tuto špatnou situaci napravit,” uvedl Jojko. Domnívá se, že situaci jejich oborů ještě zhoršila dohoda premiéra, MZd a zdravotních pojišťoven s protestujícími lékaři z nemocnic. “Jejím důsledkem nebylo nic jiného, než prostý přesun peněz uvnitř systému všeobecného zdravotního pojištění z jiných segmentů, tedy i z našeho, do nemocnic,” píše se v dopise.

U praktických lékařů, zejména těch dětských, ministerstvo jejich větší podporu zdůvodňuje také jejich vysokým průměrným věkem a velkým podílem pracujících seniorů. “Horší či stejně špatnou věkovou strukturu jako praktičtí lékaři mají mezi ambulantními specialisty chirurgové, internisté, pneumologové, alergologové, RHB lékaři, lékaři ORL, dermatologové, ortopedi, neurologové, gastroenterologové, urologové, oftalmologové, psychiatři, kardiologové, endokrinologové a diabetologové, přičemž ostatní obory na tom nejsou nijak významně lépe,” popsal Jojko.

V důchodovém věku je jich podle něj 43 procent ze zhruba 7000 ambulantních specialistů. “Je zcela běžné, že pacienti nemohou sehnat ambulantního specialistu, respektive čekací doby na vyšetření u ambulantního specialisty jsou nejen mimo velká města tři měsíce a delší,” dodal. Zároveň podle něj klesá zájem mladých lékařů o některé obory, například v diabetologii, pneumologii a nefrologii, tedy obory pečující o nemocné s cukrovkou a chorobami plic a ledvin.

České zdravotnictví

NKÚ: Elektronizace zdravotnictví se zpožďuje, lékaři stále nemohou sdílet…

  • 9 října, 2023
  • by budskap

NKÚ zkoumal, jak v letech 2019 až 2022 nakládaly s penězi na elektronizaci zdravotnictví ministerstvo zdravotnictví a ÚZIS. Kontroloval rovněž projekt modernizace informačního systému pražské Nemocnice Na Homolce. “Celkem 159 milionů Kč vynaložených na plnění vybraných strategických cílů elektronizace zdravotnictví k jejich splnění nevedlo,” konstatuje NKÚ.

Kontroloři uvádí, že návrh zákona o elektronizaci zdravotnictví připravilo ministerstvo opožděně a oproti původnímu záměru v pozměněné podobě. Vypustilo například části upravující emergentní záznam, osobní zdravotní záznam a index zdravotní dokumentace. “Nebyla tak naplněna jedna ze základních vizí, a to vize pacientsky orientovaného zdravotnictví,” uvádí NKÚ.

Ministerstvu a ÚZIS se podle kontrolorů nepodařilo dobudovat spolehlivý systém, který by poskytovatelé zdravotních služeb mohli používat pro sdílení dat o konkrétním pacientovi, s výjimkou úzkého segmentu dokumentace sloužící k zajištění a řízení hygienických a protiepidemických činností. Poskytovatelé zdravotnických služeb tak dosud nemají jednotné, bezpečné komunikační prostředí pro sdílení zdravotnických údajů. “Nadále trvá stav, že lékaři nemohou v kritických situacích efektivně získat všechny potřebné a již existující informace o pacientovi,” kritizuje NKÚ, který v soustavném prohlubování zpoždění elektronizace zdravotnictví shledává významné riziko.

Neexistence jednotného prostředí pro sdílení zdravotnické dokumentace má konkrétní dopady i na zdravotnická zařízení. Nemocnice Na Homolce sice vybudovala nový nemocniční informační systém za 91,3 milionu korun, ale vzhledem k neexistenci jednotného prostředí pro bezpečné sdílení nemůže dokumentaci sdílet tak, jak předpokládá zákon o elektronizaci zdravotnictví, uvádí NKÚ.

Ministerstvo zdravotnictví výsledky kontroly NKÚ respektuje a již podniklo kroky k nápravě, sdělil na dotaz ČTK mluvčí resortu Ondřej Jakob. Podle něj je nyní elektronizace zdravotnictví velmi intenzivní a ministerstvo ve spolupráci s ÚZIS pracuje na řadě projektů, které budou brzy realizovány.

Návrh zákona o elektronizaci zdravotnictví ve znění kritizovaném NKÚ předložilo ministerstvo podle Jakoba z časových důvodů ve formě zvyšující jeho šanci na přijetí. “V současné době tak zákon o elektronizaci zdravotnictví představuje první elementární fázi elektronizace zdravotnictví, která umožnila vznik jeho základní infrastruktury a základních centrálních služeb elektronického zdravotnictví, které jsou aktuálně ve výstavbě, a to s využitím prostředků Národního plánu obnovy,” uvedl mluvčí resortu. Dodal, že v legislativním procesu je novela zákona pro další fáze elektronizace

Zpravodaj

Velké investice podle MZd snížení půjčky z EU neohrozí, měla…

  • 25 srpna, 2023
  • by budskap

Stavby nových budov podle Jakoba z půjčky placeny být neměly. “Tyto akce jsou a budou nadále financovány z grantové části Národního plánu obnovy a jsou převážně již v realizaci,” uvedl.

Za zhruba 6,3 miliardy korun, vznikají čtyři nové budovy – dvě v pražské Fakultní nemocnici Motol a další dvě v Brně, ve fakultní nemocnici v Bohunicích a Masarykově onkologickém ústavu. Další dvě miliardy korun bude muset dát na jejich výstavbu stát kvůli spolufinancování. V Motole vznikne nové onkologické centrum a simulační centrum po výuku, v Brně centrum onkologické prevence a infrastruktury pro inovativní a podpůrnou péči a rozšíří se kapacity Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie (CKTCH).

Podporu na lepší diagnostiku a léčbu s pomocí inovativních technologií podle dřívějších informací ministerstva získají také další nemocnice, které se onkologii a hematoonkologii věnují. Asi 200 milionů korun je vyčleněno pro vznik komplexního onkologického centra v Karlovarském kraji, kde dosud chybí. Kolem 200 milionů dostane každá fakultní nemocnice mimo Prahu a FN Motol, po sto milionech Všeobecná fakultní nemocnice, Thomayerova nemocnice a Fakultní nemocnice Bulovka v Praze. Necelých 148 milionů půjde také pro osm krajských nemocnic.

Z půjčky, kterou vláda snížila z původně plánovaných 137 miliard korun na 19 miliard, plánovalo ministerstvo zdravotnictví financovat reformu geriatrie, tedy zdravotnického oboru zabývajícího se zdravotním a funkčním stavem ve stáří. Podobně už z evropských a norských fondů začalo ministerstvo reformovat péči o duševní zdraví.

“Podpora této oblasti je pro ministerstvo zdravotnictví zásadní a odstoupení od půjčky nemá vliv na pokračování snahy ministerstva v této oblasti dále konat. Ministerstvo zdravotnictví nyní řeší další možné zdroje financování plánovaných aktivit, neboť jednou z nich měl být i dotační titul na podporu geriatrické péče,” doplnil Jakob.

Další peníze z Národního plánu obnovy ministerstvo využije také na digitalizaci systému postgraduálního vzdělávání lékařů a další rozvoj onkologických preventivních programů včetně propagační kampaně.

Cílem 3,3 miliardy korun z evropských peněz, které měly směřovat do geriatrie, měla být věší dostupnost a kvalita péče. Nyní mají geriatrická oddělení často pokoje s větším množstvím lůžek, což se ukázalo jako problematické i v první vlně šíření epidemie covidu-19. Kapacity jsou navíc často zcela naplněné.

Členské státy musejí žádost o půjčku předkládat současně s žádostí o změny v už schváleném Národním plánu obnovy. Plán vznikl ke zmírnění dopadů epidemie covidu-19 a nastartování ekonomiky s využitím evropských peněz z Nástroje pro oživení a odolnost EU v letech 2021 až 2027. Půjčky mají splatnost 30 let od data poskytnutí peněz.

České zdravotnictví

Nemocnice zřizují ombudsmany, ministerstvo vydalo pokyn k jejich fungování

  • 19 června, 2023
  • by budskap

“Nejčastějším důvodem zřízení této funkce je usnadnění komunikace mezi pacienty, jejich blízkými a zaměstnanci poskytovatele. Řešení stížností se však napříč poskytovateli může lišit,” uvedli zástupci ministerstva. V některých nemocnicích stížnosti vyřizuje manažer kvality, jinde právní oddělení nebo vedení nemocnice. “Účelem metodického pokynu je, aby stížnosti nebyly formalitou, ale posilovaly roli pacienta ve zdravotnickém systému,” dodalo ministerstvo.

Cílem funkce ombudsmana je zvýšení porozumění mezi pacienty a zdravotníky i zvyšování kvality služeb. “Mezi klíčové principy fungování patří, že ombudsman působí přímo u poskytovatele, zná konkrétní prostředí, má vybudovanou autoritu a důvěru zaměstnanců. Tím může svou práci vykonávat efektivněji,” uvedl v tiskové zprávě náměstek ministra Josef Pavlovic (Piráti).

Podle vedoucí oddělení podpory práv pacientů ministerstva Šárky Lioliové je pokyn vytvořený tak, aby z něj těžily všechny strany. “Pacienti pochopení, zdravotníci ulehčení a poskytovatelé efektivitu. Pokyn vnímáme jako vhodné vodítko ke správnému nastavení funkce nemocničního ombudsmana,” uvedla.

Ministerstvo v pokynu zdůrazňuje, že přestože je ombudsman ve smluvním vztahu s nemocnicí, má postupovat nezávisle. “Poskytovatel zajistí, aby nemocniční ombudsman při výkonu svých úkolů nedostával žádné pokyny směřující k omezení či ohrožení nezávislého výkonu jeho funkce. Poskytovatel tak nezadává nemocničnímu ombudsmanovi pokyny, jakého výsledku má dosáhnout či jak konkrétně vyřizovat stížnost,” píše se v pokynu.

Podle metodiky může dobré fungování nemocničního ombudsmana vést i k tomu, že mají pacienti méně často potřebu své zkušenosti s nemocnicí medializovat.

Aktuálně

Ředitelem Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra bude nadále Kostka

  • 16 února, 202317 února, 2023
  • by budskap

“Prodloužení funkčního období je oceněním práce celého týmu ZPMV. Je zapotřebí vytvořit organizační podmínky pro důležitá rozhodnutí, která čekají celý obor zdravotnictví v následujícím období. Členové správní rady dále ocenili spolehlivé poskytování odborných služeb klientům ZPMV, i způsob vedení v době pandemické krize,” doplnila mluvčí.

V Česku působí sedm zdravotních pojišťoven. Největší z nich je s asi 5,9 milionu pojištěnců Všeobecná zdravotní pojišťovna. Druhou největší je Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, má přes 1,3 milionu klientů a Kostka stojí v jejím čele od podzimu 2015.

 

 

České zdravotnictví

Ministerstvo chce finančně podpořit studium sester, chybí jich 2500

  • 17 února, 2022
  • by andrlovak1

“Diskuse jsme začali už před měsícem a chtěl bych, aby první výsledky těch debat byly do prázdnin,” řekl Válek. Více studentů by pak mohlo být přijímáno zřejmě od roku 2024. V současné době je pro obor Všeobecná sestra potřeba absolvovat tříletý bakalářský studijní obor na vysoké škole nebo tříleté studium na Vyšší odborné škole, kde získá absolvent titul diplomovaný specialista.

 

Podobně předchozí vláda navýšila počty studentů všeobecného lékařství. Od školního roku 2018/2019 měly lékařské fakulty navýšit počty studentů o 15 procent, na 11 let na to dostaly přiděleno 6,8 miliardy korun. Počítalo se i s navýšením platů vyučujících. Na začátku akademického roku 2019/2020 ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) uvedl, že díky přidání peněz fakulty nově přijaly meziročně asi o 20 procent studentů víc, tedy zhruba 340 nových mediků navíc. Ročně jich absolvuje kolem 2500, medicínu studuje kolem 20.000 lidí.

 

Podobně chce Válek postupovat i u vzdělávání sester, podporu chce i pro stomatologii. Současná podoba vzdělávání všeobecných sester na vysokých a vyšších odborných školách má podle něj podporu většiny odborné veřejnosti. Po střední zdravotnické škole bez dalšího studia může absolvent pracovat jako praktická sestra s nižšími kompetencemi.

 

Ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky chce Válek vytvořit podrobnější analýzu nedostatku sester. Podle něj je třeba zjistit, jestli 2500 neobsazených pracovních míst znamená, že za ně potřebnou práci neodvádějí stávající zaměstnanci, kteří jsou proto přetížení.

Proč zdravotní sestry odcházejí ?

Zaměřit se chce i na odchody sester mimo zdravotnictví. “Jenom zvyšování mezd to nevyřeší, je to otázka pracovních podmínek, je to otázka kompetencí,” uvedl. Odmítl ale, že by sestry měly dostávat nové kompetence na úkor lékařů, třeba předepisování léků. Ve zdravotnictví je podle něj prostor i pro nezdravotnické profese, které by sestrám umožnily věnovat se odborné práci, kterou studovaly, a ne třeba administrativě.

 

Zejména na zdravotnickém personálu je velká část boje s pandemií covidu-19. Válek připomněl, že přestože nově nakažených ubývá, stále jsou lidé s covidem-19 ve vážném stavu v nemocnicích. Personál se s tím potýká už dva roky. “Přesvědčit je, aby nám (ze zdravotnictví) neodcházeli, nebude jednoduché,” doplnil.

 

Nový studijní obor Všeobecné ošetřovatelství otevírá v příštím školním roce 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy. Přestože přihlášky se na vysoké školy podávají jen do konce února, jako nový obor je podle děkana Martina Vokurky přijímá až do konce dubna. Přijatých bude 30 studentů. Praxi, která bude tvořit téměř polovinu z více než 4700 hodin studia, budou absolvovat ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN).

 

“Budeme se snažit, aby už při studiu se staly studentky součástí našich týmů. Budeme pevně věřit, že převážná část těchto studentek se stane zaměstnankyněmi naší nemocnice,” uvedla náměstkyně pro nelékařské profese VFN Dita Svobodová. Podle ní v nemocnici chybí aktuálně asi 70 sester. Fakulta zvažuje také navazující studium intenzivní péče pro sestry, případně možnost kombinovaného studia.

Kalendář akcí

Květen

Červen 2025

Červenec
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
30
1
2
3
4
5
6
Červen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
7
8
9
10
11
12
13
Červenec

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
14
15
16
17
18
19
20
Červenec

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
21
22
23
24
25
26
27
Červenec

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
28
29
30
31
1
2
3
Červenec

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Srpen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Srpen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS