Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
České zdravotnictví

Až tři pacienty denně operují ve svatoanenské nemocnici v Brně…

  • 18 února, 202528 února, 2025
  • by budskap

FNUSA se do tuzemského pilotního projektu robotické chirurgie zapojila v roce 2005, o rok později brněnští odborníci s pomocí robota operovali prvního pacienta. Do roku 2013 se uskutečnilo bezmála 600 zákroků, avšak následně nemocnice i z ekonomických důvodů program opustila. Přístroj za 80 milionů korun loni koupila díky dotaci. Po zaškolení s ním lékaři operují přibližně od léta, dnes jej využili třeba při odstranění nádoru ledviny u starší ženy.

“Snažíme se ledvinu zachovat a odstranit jen tumor a bezpečný lem v okolí tkáně. Robotický systém nám v tom výrazně pomáhá. Umožňuje až desetinásobné zvětšení, zatímco u laparoskopie je tak dvojnásobné, trojnásobné. Operatér také vidí 3D obraz v HD kvalitě a dva nástroje kopírují pohyb rukou. Zároveň pedálem ovládá kameru a naviguje si ji tam, co potřebuje vidět. Když kameru ovládá asistent, ne vždy dokáže hned reagovat na potřeby chirurga,” uvedl Dolan. Výhodou je i menší fyzická náročnost pro operatéra, čímž se šetří nedostatkový personál.

Díky tomu, že přístroj umožňuje přesnou chirurgickou práci, snižuje riziko chyb a poškození okolních tkání, z něj výrazně těží i samotní pacienti. Metoda znamená nižší riziko infekcí a krvácení, menší jizvy i snazší rekonvalescenci. “Pacienti jdou často třeba na čtvrtý den domů,” dodal Dolan.

Osvojit si ovládání robota nicméně není jednoduché. Konzoloví chirurgové, tedy ti, kteří robota přímo řídí od ovládací konzole, museli před získáním certifikace strávit desítky hodin u virtuálního trenažéru. Tam se zdokonalovali v jemné motorice, odezvě a možnostech při ovládání robota. Později tréninkovými nástroji uvnitř fantomu břicha operovali třeba pomeranč. Dolan připouští, že mnozí z těch, kteří robota využívají, by si dnes už jen těžko zvykli na práci bez něj.

Nemocnice usiluje o rozšíření operativy pro léčbu refluxních onemocnění a brániční kýly a také pro gynekologickou jednodenní chirurgii. Důležité je získání akreditace a dohoda se zdravotními pojišťovnami.

Aktuálně

IKEM za posledních 10 let provedl 15 transplantací všech…

  • 5 prosince, 202412 prosince, 2024
  • by budskap

“Multiviscerální transplantace je extrémně náročný výkon. Umožňuje zachránit pacienty, u nichž jiné léčebné metody selhaly,” řekl přednosta Kliniky transplantační chirurgie IKEM Jiří Froněk. Vedl tým, který před deseti lety poprvé operoval pana Bartoloměje, jehož autoimunitní onemocnění jater si vyžádalo výměnu žaludku, slinivky, sleziny, jater a tenkého střeva. “Kdybychom operaci neprovedli, zbývalo by mu jen několik měsíců života,” dodal Froněk.

Transplantace tenkého střeva patří mezi technicky nejnáročnější zákroky, což potvrzuje i lékař Michal Kudla. “Tenké střevo je největším imunitním orgánem těla. Obsahuje bakterie a další mikroorganismy, což zvyšuje riziko odhojení,” řekl. Chybí také spolehlivé laboratorní metody, které by monitorovaly funkci transplantovaného orgánu.

Úspěch operací závisí na úzké spolupráci multidisciplinárního týmu. Při multiviscerální transplantaci se zapojují dva anesteziologické týmy a desítky dalších odborníků. Velkou výzvu podle odborníků představuje také pooperační péče, která zahrnuje nutriční podporu a intenzivní sledování rizika infekcí a rejekce štěpu, tedy odmítnutí imunitního systému přijmout transplantovaný orgán.

Náklady na tyto operace dosahují milionů korun, což z nich podle ředitelky IKEM Heleny Rögnerové činí jednu z nejdražších zdravotnických intervencí. “Tyto zákroky provádíme jen ve výjimečných případech, kdy není jiná možnost,” řekla. Multiviscerální transplantace se pohybují v nákladech mezi šesti až devíti miliony korun.

“Multiviscerálních transplantací jsme provedli 15. V evropském měřítku je to pozoruhodné číslo, protože jde o velmi vzácné zákroky,” řekl Froněk. Na čekací listině je nyní dalších sedm pacientů. Někteří jsou ze Slovenska, kde takový program nemají.

Lékař Jacques Pirenne z Univerzitní nemocnice v Leuvenu, který s institutem dlouhodobě spolupracuje, řekl, že tým IKEM je jedním z mála na světě, kterým se podvedlo úspěšně transplantovat i břišní stěnu. “Včasné zařazení pacientů, multidisciplinární týmy, institucionální podpora a mezinárodní spolupráce jsou klíčem k dalšímu zlepšování výsledků,” dodal.

České zdravotnictví

Lékaři: Plastická chirurgie je primárně léčebný obor, nejen estetický

  • 25 listopadu, 2024
  • by budskap

Mezi největší skupinu pacientů kliniky patří onkologičtí pacienti. Nejčastěji se lékaři na klinice věnují komplexní chirurgii prsou a kožním nádorům. Jednu z dalších velkých skupin tvoří například pacienti po operaci kýly, jímž rekonstruují břišní stěnu. S válečnými zraněními se v současnosti lékaři setkávají převážně na zahraničních misích.

Molitor se humanitární mise poprvé zúčastnil v roce 2008 s organizací GICAM (Groupe International Chirurgiens Amis de la Main), což je mezinárodní skupina chirurgů, kteří se zaměřují na chirurgii rukou. “První misi jsme absolvovali v Sieře Leoně těsně po ukončení brutální občanské války. Pokud povstalci muže a chlapce na dobytém území nezabili, tak jim alespoň zmrzačili ruce, aby je vyřadili z boje,” popsal. Typickým příkladem zranění, se kterým se setkávali, byl mladík s useknutou pravou rukou v zápěstí a na levé ruce měl přeříznuté šlachy a nervy.

Historicky se k rekonstrukční chirurgii přidala estetická chirurgie ve 30. letech minulého století. V soukromém sektoru patří k nejlukrativnějším medicínským oborům a podporuje takzvanou zdravotní turistiku, kdy lidé za zákroky často cestují do zahraničí. Podle přednosty v Česku každoročně roste počet estetických zákroků o 20 procent. Nicméně míní, že estetická chirurgie má i svou léčivou povahu.

“Dá se říct, že estetická chirurgie je psychochirurgie. Neřešíme u pacienta pouze vzhled, ale i jeho pocit a jak se sám vnímá nebo jak se hodnotí. Troufnu si říct, že estetická chirurgie léčí. Jako lékař vždy léčíte nějaký komplex člověka,” uvedl Molitor. Estetických výkonů se na celém světě provede zhruba 50 milionů ročně. Podle Molitora je cílem estetické chirurgie, aby byl pacient tzv. spokojen ve svém těle.

Lékař Ondřej Měšťák z Kliniky plastické chirurgie 1. LF UK řekl, že pokroky v oboru plastické chirurgie nejsou na první pohled tak revoluční jako v některých jiných oborech. “Na klinice se dlouhodobě zabýváme přenosem tukové tkáně, využitím mezenchymálních kmenových buněk pro regeneraci poškozených tkání nebo experimentálním transplantacemi lymfatickým uzlin,” popsal.

Lékaři se shodli, že teoreticky je plastických chirurgů dostatek, neboť zájem je ze strany studentů medicíny i od lékařů ve specializovaném vzdělávání. Upozornili však, že atestovaní plastičtí chirurgové mohou na klinikách v nemocnicích scházet z důvodu jejich brzkého odchodu do privátní sféry po složení specializační zkoušky.

České zdravotnictví

Zlínská nemocnice otevřela Centrum pro jednodenní chirurgii a gynekologii

  • 31 října, 2024
  • by budskap

“Jednodenní péče v chirurgii je moderním trendem, chceme jít soudobou medicínou,” uvedl Hrdý. V centru se budou provádět malé výkony, které je možné dělat v režimu jednodenní péče. “Umožní nám to zvýšit počet výkonů, aby se zkrátily čekací doby. Také nám to uvolní ruce na centrálních operačních sálech, které jsou primárně pro velké výkony za dlouhodobé hospitalizace,” řekl Hrdý.

Původní zákrokový sálek se přestavěl na plnohodnotný aseptický operační sál se zázemím. V centru je dospávací pokoj se sesternou, denní místnost pro zdravotníky i ambulance pro přijímání pacientů. Kapacita stacionáře je sedm lůžek, celková kapacita centra je až 12 pacientů za den.

Při jednodenní chirurgii pacient přichází do nemocnice k plánované operaci v den výkonu a odchází nejpozději 24 hodin po zákroku. “Jednodenní chirurgie se týká miniinvazivních a operačních zákroků menšího rozsahu. Největší výhodou je minimalizace stresu z delšího pobytu v nemocničním prostředí, snížení rizika nozokomiální nákazy, urychlení rekonvalescence i zkrácení doby pracovní neschopnosti. Je třeba zdůraznit, že léčebné výsledky jsou při jednodenní chirurgii zcela srovnatelné, jako když pacient standardně pobývá v nemocnici,” uvedl člen představenstva KNTB Marcel Guřan.

Centrum bude zpočátku využívat oddělení gynekologie, traumatologie a neurochirurgie. “V příštím roce bychom chtěli přidružit výkony oddělení ortopedického a chirurgického,” řekl Hrdý.

Gynekologové tam budou provádět řadu výkonů v celkové anestezii i bez anestezie. “Například odstranění přednádorových změn na děložním čípku, hysteroskopii, což je diagnostika patologií sliznice děložní, nebo kyretáže dutiny děložní za léčebným i diagnostickým účelem,” uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení KNTB Vladimír Kalist. Traumatologové využijí centrum například pro artroskopie ramena či kolena, neurochirurgové pro operace karpálního tunelu.

České zdravotnictví

Příbramská nemocnice bude využívat robotický operační systém

  • 25 července, 202425 července, 2024
  • by budskap

“Pro naši krajskou nemocnici, ale i pro celé středočeské zdravotnictví je to velký krok. Robotické operace představují budoucnost naší medicíny a zásadně pomohou příbramským zdravotnickým expertům při péči o pacienty. Jde o pokročilý systém pro laparoskopickou operativu, který bude nemocnice využívat především při urologických, chirurgických a gynekologických výkonech,” uvedl hejtmančin náměstek pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

Příbramská nemocnice usilovala o robotickou chirurgii delší dobu a před několika dny získala doporučující stanovisko od přístrojové komise na ministerstvu. Právě to je zásadní pro jednání se zdravotními pojišťovnami kvůli nasmlouvání výkonů v robotické chirurgii.

Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada věří, že nenastanou mimořádné události, které by mohly projekt odsunout. Nemocnici nyní čeká projektování, porovnání nabídek pomocí výběrového řízení a proškolení operačních týmů. “Jsem přesvědčen, že během roku 2025 odoperujeme první pacienty pomocí tohoto robotického systému. Ze zkušeností z jiných nemocnic víme, že zhruba za rok se dá vše stihnout,” dodal Holobrada.

Aktuálně

Benešovská nemocnice letos dokončí nový centrální příjem a dostaví chirurgii

  • 2 února, 2024
  • by budskap

Práce na výstavbě začaly v únoru 2022, s úplným dokončením se počítá letos v září. Staví se metodou Design and Build, tedy navrhni a postav. První část v přístavbě byla zkolaudována na konci loňského roku, dělníci nyní pracují hlavně v interiérech.

Od 5. února budou podle Mrvy postupně vybaveny všechny urologické ambulance a spuštěna urologie, otevře se i nové sonografické pracoviště. Zároveň by měl být funkční spojovací koridor mezi pavilony chirurgie a interny, aby se mohli převážet pacienti komfortně mezi oběma budovami. “Od 19. února začne provoz urgentního příjmu a na to bude koncem února a začátkem března navazovat spuštění provozu ortopedických ambulancí,” dodal Mrva.

Stavbaři také probourají zdi mezi novou přístavbou a původním chirurgickým pavilonem. Tím vzniknou dvě chodby a obě části se propojí – přízemí chirurgického pavilonu se zprůchodní s urgentním příjmem. Pokračovat pak budou stavební práce na druhé i třetí fázi projektu. Půjde o další patra přístavby, kde ve druhé etapě vzniknou nové chirurgické oddělení a centrální vstupní pavilon se vstupní recepcí, multifunkčním konferenčním sálem a lékařskou knihovnou. Nakonec přijde na řadu ORL se spánkovou laboratoří. Jakmile to počasí dovolí, budou pokračovat zahradnické práce.

Benešovská nemocnice má spádovou oblast se 120.000 obyvateli, v turistické sezoně je to až čtvrt milionu lidí. Poskytuje péči pacientům z Benešovska, z Votic, Vlašimi, Sedlčan, Sázavy a jejich okolí a z okresů Praha-východ, Praha-západ a Tábor.

Tisková zpráva

Novinky v medicíně: unikátní léčba srdce, nové lasery i touha po větším…

  • 7 prosince, 2023
  • by budskap

PRAHA, 6. PROSINCE 2023 – Podle indexu zdravotní péče respektované instituce Euro Health Consumer Powerhouse se Česká republika v letošním roce umístila na 14. příčce. Ze sousedních zemí má lepší zdravotní péči jen Německo. K dlouhodobé kvalitě zdejší zdravotní péče přispívají také inovativní metody, které čeští lékaři často poskytují jako jedni z mála v Evropě.

OČNÍ CHIRURGIE ZASE O KROK DÁL

Oční chirurgie patří vůbec k nejrychleji se rozvíjejícím medicínským oborům, ta česká platí za světovou špičku. Řada zákroků se právě v tuzemsku provedla vůbec poprvé na světě. Čeští lékaři očekávají, že i rok 2024 přinese řadu novinek. „Nejnovější inovací oční chirurgie je úprava dioptrií umělé nitrooční čočky uvnitř lidského oka. Laserem je možné umělé čočce v oku změnit dioptrie nebo dokonce jednoohniskovou umělou čočku v oku změnit na takzvané multifokální, aby člověk nepotřeboval žádné brýle ani do dálky, ani na čtení. První takovéto operace na světě proběhly v České republice na naší klinice. Česká oftalmologická pracoviště pracují s nejmodernějšími lasery, které byly teprve nedávno vyvinuty a schváleny do klinické praxe. Česko tak patří mezi první země světa, kde těmito lasery začali být léčeni pacienti. Mezi ně patří například VisuMax 800 od firmy Zeiss a Atos od společnosti Schwind. Laser VisuMax 800 by měl být v roce 2024 navíc schválen pro použití pro operace hyperopie neboli dalekozrakosti metodou Relex Smile. Těchto zákroků bylo na naší klinice provedeno v rámci klinické studie nejvíce na světě,“ řekl Pavel Stodůlka, světově uznávaný oční chirurg a přednosta sítě očních klinik Gemini.

Rozvoj zdravotnictví ale brzdí složitá legislativa. „Aktuálním tématem oční medicíny je rovněž léčba presbyopie neboli vetchozrakosti, která je lidově nazývána také „nemoc dlouhých rukou”, protože pacienti musí čtený text dávat co nejdále od očí. První operace vetchozrakosti na světě metodou Relex Smile byla v letošním roce provedena na naší klinice. Na její uvedení do praxe si však budeme muset počkat asi pět let. Schvalování nových lékařských zákroků je totiž díky nové evropské legislativě tak dlouhé, komplikované a drahé, že výrazně zpožďuje zavádění nových operací do praxe,“ vysvětlil Pavel Stodůlka.

NADĚJE PRO KARDIAKY

Česko patří také mezi inovátory v oblasti kardiologie a čeští pacienti se příští rok dočkají unikátní terapie. Ischemická choroba srdeční, globálně nejčastější příčina úmrtí, naléhavě potřebuje revoluční léčbu. Tu vidí odborníci v Cardiac Shock Wave Therapy (CSWT), která může zmírnit symptomy závažné nemoci a zlepšit kvalitu života pacientů. Technologie kardio fokusované rázové vlny pro tuto terapii existuje v Evropě zatím jen v pár kusech. V Česku je prozatím jediný přístroj. „První a jediný přístroj v Česku máme na naší klinice. Jde o podstatně silnější a větší přístroj než dosud známé radiální a fokusované rázové vlny využívané k rehabilitaci a urychlení hojení. CSWT je neinvazivní, bezpečná a bezbolestná terapie využívající technologii nízkoenergetické kardio fokusované rázové vlny, která dokáže stimulovat růst a tvorbu nových cév ve špatně zásobeném srdečním svalu. Tím ve svém důsledku může zabránit vzniku infarktu,“ představil novinku ředitel FYZIOkliniky Zdeněk Bílek.

V Německu, Švýcarsku nebo Japonsku je CSWT už zavedenou metodou v boji proti ischemické chorobě srdeční. Čeští pacienti budou mít tuto možnost léčby k dispozici poprvé od nového roku. „Terapie je vhodná pro pacienty s diagnostikovanou ischemickou chorobou srdeční, zejména ty s přítomností anginy pectoris a sníženým průtokem krve koronárními arteriemi. Je účinná po operaci bypassu, urychluje hojení operovaných cév a je vhodná i pro pacienty s prvním stupněm anginy pectoris, kteří chtějí předejít infarktu myokardu. Aplikace rázové vlny je cílená přesně na ischemické oblasti srdce, kde podporuje tvorbu nových kapilár, zlepšujících cirkulaci a metabolismus. Po tříměsíční terapii, která zahrnuje tři léčebné cykly po čtyřech týdnech (první týden proběhnou tři aplikace a následují tři týdny ‚odpočinku‘), dochází k trvalé obnově cévního systému. Přístroj pro terapii CSWT uvedeme do praxe od roku 2024, už nyní máme desítky zájemců o kardio ošetření,“ popsal Zdeněk Bílek.

TRENDY V PLASTICKÉ CHIRURGII

V zahraniční konkurenci si obstojně vede i česká estetická medicína. V Československu coby první zemi na světě byla plastická chirurgie v roce 1939 uznána jako samostatný medicínský obor. Československá plastická chirurgie se tak dostala na špičkovou úroveň o generaci dříve než ve většině rozvinutých zemí. A svůj vysoký standard drží dodnes i díky inovativním zákrokům. Mezi trendy pro rok 2024 bude mimo jiné i zvětšování pozadí. „Kulaté, pevné pozadí se stává symbolem přitažlivosti dnešní doby a tento trend se dostává i do Česka. Tvar a velikost hýždí lze do jisté míry tvarovat usilovným cvičením. Důležitým faktorem je však i genetická dispozice, kterou ovlivnit nelze. Stejně jako je tomu u prsou, k augmentaci hýždí slouží silikonové implantáty. Ty se od sebe liší velikostí i tvarem tak, aby výsledný efekt odpovídal přání klienta. Na klinice nabízíme novou, efektivnější techniku. Jejím primárním benefitem je umístění implantátu kompletně pod sval ze dvou krátkých řezů. To zajistí, že ani při aktivním stylu života nehrozí deformace tvaru, vysunutí implantátu výše nebo naopak jeho pokles,“ popsal Petros Christodoulou, plastický chirurg kliniky Medicom Clinic, největšího soukromého pracoviště plastické a estetické medicíny v České republice.

České zdravotnictví

Blanenská nemocnice rozvíjí estetickou medicínu a chirurgii ruky

  • 20 listopadu, 2023
  • by budskap

“Medicína se dnes obecně hodně specializuje. Je to logické, když někdo dělá i náročnější úkony pravidelně, získá v tom rutinu. Stejné je to i s chirurgií ruky,” uvedl Holoubek. “Ruka je anatomicky poměrně bohatý aparát, jen zápěstí obsahuje deset kostí, 20 kloubních ploch a 26 vazů. K tomu spoustu cév a nervů. Není tolik lidí, kteří by se tomu věnovali, přitom když člověku chybí 20 procent pohybu kotníku, mnohdy své omezení nevnímá, ale když necítí prst nebo mu chybí kvalitní úchop, padají mu věci z ruky,” dodal.

Léčení poranění rukou je výrazně závislé na následné rehabilitaci. Po úrazech tvoří i polovinu výsledku. S tím je spojená spolupráce pacienta. “S ohledem na to je někdy třeba i řešení úrazu jiné. Náročnější operace vyžadují následnou péči půl roku i rok. Mám pacienta, který řekl, že potřebuje co nejdřív pracovat a raději bude bez prstu. I poranění šlachy budu řešit jinak u člověka, který hraje na housle nebo dělá těžkou manuální práci. Individualizovaný přístup je u specialistů nasnadě a záleží i na tom, jaké nároky na fungování daných částí těla pacienti mají,” míní.

V ambulanci týdně ošetří okolo 30 lidí. Obecně vnímá to, že třeba úžinových syndromů, jakou je syndrom karpálního kanálu, nebo artrotických postižení, přibývá. Vysvětluje si to stárnutím populace. “Zatímco před 20 lety se šedesátníci brali jako staří lidé, dnes jsou velice aktivní a mají vysoké nároky na své tělo. Požadavky na vyšší kvalitu života v pozdějším věku stoupají a myslím, že do budoucna to bude ještě citelnější,” poznamenal.

Holoubek se v Blansku částečně věnuje i kosmetickým a estetickým výkonům. Největší zájem je o plastiku očních víček a další drobné úpravy v oblasti obličeje. Jeho hlavním působištěm je ale několik let Fakultní nemocnice Brno, kde pracuje na klinice popálenin a plastické chirurgie. Tam se na rozdíl od Blanska může věnovat mikrochirurgii a provádět i rekonstrukce větších tkáňových celků. Jde třeba o náhradu konkrétní části těla po onkologických operacích, kdy musí lékaři část těla odebrat. Pokud to nejde vyřešit jiným způsobem, musí na těle najít tkáňovou jednotku, což může být kost, sval, kůže, vypreparovat ji a přenést do daného místa, kde ji našijí, napojí na všechny cévy, nervy a podobně. Takové operace trvají i celý den.

Zpravodaj

Australští lékaři vyoperovali ženě z mozku živou, osmicentimetrovou hlístici

  • 29 srpna, 202330 srpna, 2023
  • by budskap

Pacientkou byla 64letá žena z Nového Jižního Walesu, která byla poprvé hospitalizována na začátku roku 2021 poté, co ji tři týdny trápily bolesti břicha a průjem. Po těchto symptomech se přidal suchý kašel, horečka a noční pocení a do roku 2022 přibyla také zapomnětlivost a deprese.

Tehdy ji lékaři z místní nemocnice poslali do Canberry, kde magnetická rezonance mozku zjistila anomálii vyžadující chirurgický zákrok. Neurochirurgové ovšem rozhodně nečekali, že onou abnormalitou bude stále ještě se kroutící červ.

Pacientka žije v oblasti poblíž jezera, kterou obývají krajty kobercové. Přestože s hady nikdy nepřišla přímo do styku, často chodila k jezeru sbírat rostliny na vaření včetně čtyřboče rozložité, která se používá jako náhrada špenátu.

Lékaři a vědci soudí, že se larva parazita mohla dostat v trusu krajty na rostliny, a do těla pacientky tak pronikla přímo po kontaktu s rostlinami, anebo po jejich požití.

Prevence a léčba

Kroměřížská nemocnice chystá přístavbu pro chirurgické ambulance

  • 9 srpna, 2022
  • by andrlovak1

“V tuto chvíli zpracováváme pro nultou fázi projektovou dokumentaci. Půjde o severní přístavbu východního křídla budovy A, v níž získají v přízemí prostory chirurgické ambulance včetně urgentního příjmu, do prvního patra se přemístí oční oddělení, které zde získá i vlastní operační sál,” uvedla provozní náměstkyně Hana Příleská.

 

Přístavba bude vedle magnetické rezonance, která byla dokončena v roce 2019. Díky přístavbě bude možné začít s postupnou rekonstrukcí a přístavbou západního křídla budovy A. “Tuto akci připravujeme ve spolupráci se Zlínským krajem, který je zakladatelem naší nemocnice. Rekonstrukcí a přístavbou západního křídla dojde v úvodních etapách hlavně k řešení nejpalčivějšího problému nemocnice, kterým je stav a kapacita centrálních operačních sálů a navazujících provozů,” uvedla Příleská. Pro příští desetiletí jsou v plánu čtyři etapy přístavby budovy A.

 

Nemocnice se zabývá také umístěním provozního zázemí. Pro tyto účely plánuje výstavbu budovy R. “Stavbou provozní budovy nemocnice vyřeší především definitivní umístění serverovny jakožto důležitého a citlivého bodu nemocnice. Tento krok nejen zvýší kybernetickou bezpečnost, ale umožní efektivní napojování rekonstruovaných zdravotnických provozů na nemocniční síť,” uvedla předsedkyně představenstva nemocnice Lenka Mergenthalová.

 

Dokončení budovy R umožní demolici budovy C, která je v havarijním stavu. “Dosud je zde umístěna zaměstnanecká jídelna, několik ambulancí, knihovna, část administrativy a zejména serverovny v rámci IT oddělení. Pro stavbu budovy R v současné době nemocnice žádá Zlínský kraj o odkoupení pozemku,” uvedla mluvčí.

 

Navigace pro příspěvky

1 2

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
28
29
30
1
2
3
4
Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
5
6
7
8
9
10
11
Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
12
13
14
15
16
17
18
Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
19
20
21
22
23
24
25
Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
26
27
28
29
30
31
1
Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS