Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
Tisková zpráva

Češi si péči praktických lékařů pochvalují a důvěřují jim

  • 16 června, 202526 června, 2025
  • by budskap

Ženy však méně důvěřují zdravotnímu systému

 

Praha, 16. 6. 2025 – Až 96 % chronicky nemocných Čechů má pozitivní zkušenost s péčí svého praktického lékaře. Vyplývá to z dotazníkového šetření, kterého se zúčastnilo 4 136 pacientů ze 110 ordinací napříč celou Českou republikou. Do projektu PaRIS se spolu s Českem zapojilo dalších 18 států Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. V průzkumu, který mapoval zkušenosti pacientů s primární péčí, se Česká republika jeví jako nadprůměrná – na úrovni Švýcarska a Austrálie, přitom patří mezi země s mnohem nižšími výdaji na zdravotnictví. Vyniká především v oblastech, kde pacienti hodnotili své fyzické i psychické zdraví a celkovou životní pohodu. Naopak mírně podprůměrných výsledků dosáhlo Česko v oblastech elektronizace dat a důvěry ve zdravotní systém – zejména u žen.

PaRIS je první mezinárodní projekt svého druhu, který mapuje zkušenosti pacientů a výsledky péče právě z jejich pohledu. Podle odborníků jde o dosud nejrozsáhlejší sběr těchto dat v České republice. Průzkum ukázal, že mezi pacienty staršími 45 let, kteří navštěvují praktické lékaře, má více než 80 % alespoň jedno chronické onemocnění, například cukrovku. Data ukazují, že drtivá většina takto nemocných pacientů je u praktického lékaře spokojená. Za nadprůměrný v porovnání s dalšími zkoumanými státy lze označit také vztah mezi pacientem a praktickým lékařem. Z dat vyplývá, že až 78 % dotazovaných důvěřuje svému lékaři v primární péči. „Vidíme, že lidé, kteří mají dlouhodobý vztah se svým praktickým lékařem, mají lepší zkušenosti s péčí. V Česku je 75 % lidí registrováno u stejného praktického lékaře déle než 5 let, což je výrazně více než průměr v dalších zkoumaných zemích,“ vysvětluje doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., ze Společnosti všeobecného lékařství (SVL) ČLS JEP, který je národním projektovým manažerem programu PaRIS v Česku.

Přestože si Česko v celkovém výzkumu vedlo velmi dobře, výsledky ukázaly rozdíly ve vnímání péče podle pohlaví, vzdělání a výše příjmů. Žena se základním vzděláním a minimální mzdou je se svou léčbou spokojená méně než dobře zajištěný muž s vysokoškolským titulem. „Musíme se zamyslet, proč tomu tak je, a hledat způsoby, jak to do budoucna změnit. Průzkum ukazuje, že ženy navštěvují lékaře častěji, ale své zdraví hodnotí hůř a mají menší důvěru ve zdravotní systém. Podobný trend vidíme i v dalších zkoumaných zemích,“ říká doc. Seifert. Více než 40 % dotazovaných pacientů také uvedlo, že nedokáží svůj zdravotní stav dostatečně řídit – tedy nemají dostatek informací ani sebedůvěry k tomu, aby mohli aktivně pečovat o své zdraví. „Určitě je třeba pracovat na zdravotní gramotnosti obyvatel a jejich zapojení do péče. Pro nás lékaře jsou tyto informace mimořádně cenné, protože nám dávají detailní přehled o tom, jak pacienti vnímají své zdraví a péči o něj. Nyní budeme data vyhodnocovat a porovnávat se zahraničními výsledky,“ uzavírá doc. Seifert. V 19 zemích, které jsou členy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, se do projektu zapojilo přes 100 000 pacientů a 1 500 ordinací praktických lékařů. Česká republika přispěla 110 dotazníky vyplněnými praktickými lékaři a 4 136 jejich náhodně vybranými pacienty.

České zdravotnictví

ČR a Slovensko se podle ministrů dohodly na spolupráci v oblasti…

  • 16 srpna, 202427 srpna, 2024
  • by budskap

“Velmi děkuji paní ministryni za debatu ohledně dovozu léků, vývozu léků a zlepšení dostupnosti léků pro pacienty v České republice a ve Slovenské republice. Shodli jsme se na společných postupech. Jsem nesmírně rád, že se podařilo dotáhnout prakticky k podpisu smlouvu o příhraniční spolupráci, což je velmi dobrá zpráva pro řadu občanů, kteří bydlí podél našich společných hranic,” řekl Válek.

Připravovaná rámcová smlouva se bude vztahovat na přeshraniční spolupráci zdravotnických záchranných služeb. Ministr dodal, že spolupráce českých a slovenských lékařů jakož i obou zemí v zdravotnické oblasti je na vysoké úrovni.

Jednání se podle českého ministerstva zdravotnictví dotklo také vlivu vnitrostátních opatření na dostupnost léčiv v Evropské unii. Podle ministerstva některé členské státy EU, zejména Německo, v rámci snah zajistit dostatek léčiv přikročily k jednostranným národním opatřením. Slovenské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že Bratislava zvažuje vlastní opatření pro vytváření potřebných zásob léků.

Válek při jednání za potřebné označil umožnit přeshraniční výměnu eReceptů mezi Českem a Slovenskem. “Již nyní má pacient možnost vyzvednout léky na český eRecept v Polsku, Chorvatsku, Španělsku, Estonsku a Lotyšsku. Připravujeme, aby to bylo možné i v dalších zemích. Velmi bychom ale uvítali, pokud by se také Slovensko zapojilo do přeshraniční výměny eReceptů. Vzhledem k počtu českých občanů cestujících denně na Slovensko, nebo zde trvaleji pobývajících, by možnost využívat tuto službu výrazně zkvalitnila a zjednodušila jejich život,” uvedl ministr.

Slovenská strana uvítala debatu o možném rozšíření systému přeshraniční lékárenské péče o oblast elektronického předepisování léků. “Co se týče podpory domácích výrobců léků, historicky z pohledu výrobních míst byly Slovensko a Česká republika propojené a navzájem se doplňovaly v portfoliu léků, které v dnešní době nejčastěji vypadávají z trhu,” uvedla v prohlášení Dolinková. Vyslovila se pro obnovení tohoto typu výroby v obou zemích s cílem dosáhnout větší dostupnost léků pro pacienty.

Aktuálně

Kvůli ptačí chřipce bylo loni nutné v ČR vybít na…

  • 23 ledna, 202224 ledna, 2022
  • by andrlovak1

Ptačí chřipka se do ČR vrátila loni v lednu po necelém roce, několik případů se předtím naposledy vyskytlo v lednu a únoru 2020, a to i v komerčním chovu na Pardubicku. V červenci 2020 pak Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE) oficiálně uznala ČR za zemi bez ptačí chřipky. O půl roku později se ale ptačí chřipka vrátila. Nejprve byla potvrzena u dvou uhynulých labutí na rybníku na Písecku, ještě do konce loňského ledna se ale objevilo ohnisko v malochovu drůbeže na Táborsku a choroba se dále rozšířila. Zprvu zasáhla jen malé chovy, veterináři tak většinou nařídili utracení maximálně desítek či několika málo stovek ptáků.

Rozšíření onemocnění

Na jaře se ale onemocnění rozšířilo také do chovů kachen firmy Perena, která je postižena i nyní, a to v Královéhradeckém a Středočeském kraji, celkem jich bylo loni zasaženo devět. V březnu bylo vybito 75.000 ptáků ze zařízení, kde firma chovala takzvané rodičovské kachny, které nesou vejce, z nichž se líhnou kachňata. Koncem března ptačí chřipka zasáhla velkochov slepic v Kosičkách na Královéhradecku. Ačkoli byla nákaza zjištěna v chovu asi 63.000 mladých slepic, které ještě nesnášejí vejce, v jedné hale bylo utraceno i dalších 111.500 nosnic, kde se nemoc neprokázala.

V loňském roce se ptačí chřipka postupně rozšířila do chovů ve většině krajů, celkem bylo nutné v ČR ve velkochovech vybít na půl milionu kusů drůbeže. V červenci sice ČR zažádala o uznání statusu země bez výskytu ptačí chřipky, který získala 1. září, ovšem tato situace nevydržela dlouho. Už koncem září se zhruba po čtyřech měsících ptačí chřipka v ČR znovu prokázala. Celkem bylo v loňském roce objeveno pět desítek ohnisek ptačí chřipky, od malochovů s několika kusy drůbeže až po chovy se stovkami tisíc ptáků, kteří museli být utraceni (někdy uhynuli ještě předtím sami). Šíření ptačí chřipky pokračuje i letos, zatím se objevila ve čtyřech menších chovech, nyní postižený, pátý chov je zatím letos největší.

Koncem září 2021 byl také v ohnisku ptačí chřipky v Trhových Dušníkách na Příbramsku prokázán nebezpečný podtyp viru označovaný jako H5N1, který je potenciálně přenosný na člověka. Nákaza tímto virem se tak v ČR potvrdila po více než 14 letech.

Utracení dvakrát více ptactva

Loni bylo utraceno zhruba dvakrát více ptáků než při ptačí chřipce v letech 2007 a 2017, kdy nemoc ČR také výrazně zasáhla. V roce 2007 byla nemoc objevena v chovech na Orlickoústecku kolem Vysokého Mýta. Kvůli třem ohniskům ptačí chřipky bylo tehdy vybito více než 171.000 kusů drůbeže ve velkochovech. O deset let později veterináři nařídili usmrcení třeba více než 30.000 kusů drůbeže ve dvou chovech firmy Zephyr Františkovy Lázně na Chebsku. Zhruba o 20.000 kachen přišla firma Blatenská ryba v Blatné na Strakonicku, 17.000 kachen bylo utraceno ve Vlachově Březí na Prachaticku a 10.000 kusů drůbeže v Moravském Krumlově a v Ivančicích na jižní Moravě.

Ptačí chřipka je virové onemocnění zvířat, zejména ptáků, ale vyskytla se už i u prasat, psů a koček. Z volně žijících ptáků postihuje nejčastěji labutě a divoké kachny, které jsou přenašeči nemoci již několik staletí a virus pro ně není tak nebezpečný jako pro drůbež. Z třicítky druhů virů ptačí chřipky jsou často smrtelné dva, nakažená zvířata mají dýchací potíže, trpí ztrátou chuti a hynou do dvou dnů. Existuje i lehčí forma, kdy má drůbež jen opelichané peří a snáší méně vajec.

Ptačí chřipku, která byla známá již v 19. století pod jménem ptačí mor, způsobují chřipkové viry typu A. Zvláště nebezpečný podtyp viru nese označení H5N1. Na člověka se virus z ptáků přenáší jen zřídka, má pak ale vysokou úmrtnost – nepřežije více než polovina nakažených. Poprvé byl zaznamenán ve Skotsku v roce 1951. U člověka byla tato chřipka poprvé diagnostikována v Hongkongu v roce 1997. Opětovně se vir objevil v prosinci 2003 v Jižní Koreji.

Lidé se ptačí chřipkou mohou nakazit přímým kontaktem s infikovaným ptákem. Největší riziko hrozí při zabíjení drůbeže, jejím škubání nebo při dalším zpracování masa. Zatím nebyla prokázána přenositelnost choroby z člověka na člověka. Příznaky u lidí jsou podobné jako u klasické chřipky, mohou se ale objevit i ty méně časté: například zánět spojivek, zápal plic či ztížené dýchání. Antivirotika, jako například Tamiflu, mohou průběh nemoci zmírnit a zkrátit.

Situace v ČR

V ČR se první případ viru ptačí chřipky H5N1 (tento kmen Světová zdravotnická organizace spojuje se stovkami úmrtí lidí po celém světě za poslední dekádu) objevil v roce 2006 u labutě nalezené nedaleko Hluboké nad Vltavou. Virus H5N1 začal nejprve v roce 2003 decimovat drůbež v Asii, odkud se infekce rozšířila do Evropy, na Blízký východ a do Afriky. Větší potíže ale chovatelům drůbeže v ČR způsobil v letech 2007 a 2017 jiný podtyp, H5N8, u něhož ovšem nebyl dosud zaznamenán přenos na člověka.

pvl gcm

Tisková zpráva

Covid ovlivnil transplantace v České republice

  • 11 února, 202111 února, 2021
  • by CRS Webmaster
Sorry, but you do not have permission to view this content.
Zpravodaj

Očkování v českých zemích trvá už 200 let, vymýtilo řadu…

  • 15 prosince, 2020
  • by andrlovak1

Praha 13. prosince (ČTK) – Výběr informací o očkování v českých zemích (v ČR i dalších státech se chystá se očkování proti novému typu koronaviru):

– Očkování proti nemocem má na území dnešní České republiky dlouhou tradici, první plošná vakcinace proti pravým neštovicím začala v habsburské monarchii už v roce 1821. Smrtelně nebezpečnou chorobu se díky tomu podařilo vymýtit. Očkovací programy, které se objevily po vzniku Československa, pak mířily na další nebezpečné infekční nemoci – záškrt, tuberkulózu, tetanus, černý kašel nebo dětskou obrnu. Pravidelné očkování všech dětí proti nim začalo v lednu 1959.

– První rozšířenou vakcínu proti pravým neštovicím (jež v 18. století zabily v Evropě na 60 milionů lidí) vynalezl britský lékař Edward Jenner, který si všiml, že dojičky nakažené kravskými neštovicemi lidskou verzi choroby nedostanou. První pokus s očkováním provedl Jenner v květnu 1796 a zprávy o jeho úspěchu se rychle šířily po Evropě. Již na přelomu 18. a 19. století se očkovalo po celém kontinentu, habsburskou říši a české země jako její součást nevyjímaje.

– Očkovat proti neštovicím, které jen mezi roky 1796 a 1802 zahubily v Čechách na sto tisíc lidí, se začalo už kolem roku 1800. Napoleonské války ale lékařské novince příliš nepřály, počty vakcinovaných – byť očkování bylo pro nemajetné zdarma – se dlouho pohybovaly jen v desítkách tisíc. Už tehdy se ale vyskytly mezi lidmi nepodložené zprávy o škodlivosti očkování, které spolu s rozvratem způsobeným boji a průchody armády zpomalily šíření novinky.

– Přesto bylo povinné očkování v českých zemích oficiálně zavedeno v roce 1812, podle císařského výnosu ho podporovali duchovní, učitelé nebo porodní báby. Z téměř dvou milionů dětí narozených mezi roky 1808 a 1820 byla proti neštovicím očkována téměř polovina, což nemoc výrazně zbrzdilo. I tak se během 19. století objevovaly epidemie pravých neštovic, poslední velké z let 1872 a 1873 podlehlo 43.000 lidí. Do první světové války ale podíl očkovaných postupně klesal až na polovinu.

– Vakcinační program převzalo i nově vzniklé Československo, kde bylo povinné očkování zakotveno zákonem z července 1919. A bylo úspěšné – zatímco v prvním roce po válce se vyskytlo na 10.000 případů pravých neštovic, v dalších pěti letech to bylo celkem jen 2589 a později se vyskytly pouze jednotlivé případy, dovezené z ciziny. Povinné očkování a přeočkování proti pravým neštovicím trvalo až do roku 1980, kdy byla tato nemoc na celém světě vymýcena.

– Očkování proti dalším nemocem začalo po druhé světové válce, nejprve v roce 1946 proti záškrtu, o rok později pak proti tuberkulóze (TBC). Obě nemoci u nás díky tomu prakticky vymizely (záškrt téměř úplně během čtyř let, případů TBC – proti které se zhruba dekádu děti už povinně neočkují – je od 70. let nejčastěji několik stovek ročně). Proti černému kašli se začalo s očkováním v roce 1958 a v případě této nemoci trvalo sedm let, než se nemoc podařilo téměř vymýtit.

– Základ dnešní vysoké proočkovanosti české populace dalo pravidelné očkování dětí, které bylo zahájeno v lednu 1959 a v upravené podobě se praktikuje do dneška. V posledních zhruba dvou dekádách se nicméně objevují hlasy zpochybňující přínosy a bezpečnost očkování, což s sebou přináší i pokles míry proočkovanosti. Přestože odborníci odmítají, že by vakcinace mohla naprosté většině populace uškodit, část rodičů očkování odmítá zcela nebo je odkládá.

– Důsledkem toho je návrat některých dříve téměř vymizelých nemocí, například spalniček. V Československu se proti nim začalo očkovat pravidelně v září 1969 a ještě v roce 2007 dostalo vakcínu zhruba 98 procent dětí do tří let. Poté podíl začal klesat, dostal se až pod 85 procent. Pro zabránění šíření epidemie spalniček je přitom podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nutná proočkovanost alespoň 95 procent dětí ve věku do tří let.

– Kromě povinného programu existuje možnost nechat se očkovat proti řadě dalších chorob, a to jak hrazené ze zdravotního pojištění, tak ty placené pacientem. Známé jsou třeba vakcíny proti klíšťové encefalitidě nebo chřipce (tu je nutné obnovovat každý rok), rozšiřuje se i očkování proti rakovině děložního čípku. Nechat se očkovat je možné také proti hepatitidě A a B, meningitidě, ale také choleře či břišnímu tyfu, což často využívají cestovatelé do exotičtějších lokalit.

Zpravodaj

Ochota očkovat se proti covidu-19 je v ČR nižší než…

  • 10 prosince, 2020
  • by andrlovak1

Bratislava 10. prosince (zpravodaj ČTK) – V Česku byla letos na podzim nakloněna očkování proti nemoci covid-19 menší část populace než je průměr za devět zkoumaných zemí střední a východní Evropy a západního Balkánu. Vyplývá to z nejnovější analýzy, kterou slovenská nevládní organizace Globsec vypracovala na základě sondáží ze září a října.

Podle průzkumu by se nechalo proti covidu-19 očkovat 35 procent obyvatel Česka. Ze zkoumaných zemí největší ochotu k očkování vyjádřili Maďaři a Rumuni (shodně 45 procent populace), na opačné straně žebříčku skončili Bulhaři (23 procent). Na Slovensku by pro očkování bylo 36 procent obyvatel. Průzkum se uskutečnil také v Polsku, Srbsku, Černé Hoře a Severní Makedonii. V průměru by se v celém regionu nechalo očkovat 37 procent obyvatel.

Ochota očkovat se je podle Globsecu vyšší u lidí, kteří důvěřují státním institucím. V průměru za zkoumané země se chtějí nechat očkovat zejména lidé nad 65 let, kteří patří v souvislosti s koronavirovou nákazou k nejohroženější skupině, a také obyvatelé ve věku 18 až 24 let.

První vakcína proti covidu-19 pro použití v Evropské unii by mohla být schválena na konci letošního roku. V Česku by se s ní podle ministra zdravotnictví Jana Blatného mělo začít očkovat do šesti až osmi týdnů od schválení.

Zhruba třetina (36 procent) Čechů podle sondáže Globsecu věří konspirační teorii, že covid-19 je podvrh s cílem manipulovat společnost. Stejný názor až 43 procent obyvatel Srbska a Černé Hory, ale jen zhruba pětina Maďarů.

Průzkumy veřejného mínění se podle Globsecu v jednotlivých zemích uskutečnily shodně na reprezentativním vzorku 1000 respondentů.

Adrian Bobok jd

Zpravodaj

Ministr Vojtěch: ČR má 35 pacientů s koronavirem, dnes přibyli…

  • 9 března, 20203 srpna, 2020
  • by CRS Webmaster

Praha 9. března (ČTK) – Česko má 35 pacientů s nákazou novým koronavirem, testy nově potvrdily infekci u tří lidí. Jedním z nich je zhruba dvanáctiletý chlapec. Na svém twitteru to dnes odpoledne oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

“Máme hlášeny tři nové případy,” uvedl ministr. Nákazu u dvou pacientů potvrdili experti Nemocnice Na Bulovce. Chlapec, který se narodil v roce 2008, má rodinnou vazbu s jiným nakaženým. Ten se předtím vrátil z Itálie. Dalším novým pacientem je muž, který se narodil v roce 1975. Ten pobýval v Lombardii. Chlapce i muže poslali lékaři do domácí karantény.

Třetím případem je žena ze Zlínského kraje, která se narodila v roce 1978. Byla na dovolené v italském Trentinu.

V posledních dnech za den přibývalo v Česku šest či sedm nových pacientů. Většina z nich se nakazila při pobytu v Itálii. Část infikovaných má vazbu na americký Boston. Tam se konala mezinárodní konference, které se zúčastnili i lidé z Česka. Na několik dalších pacientů se nákaza přenesla v Česku.

Podle ministra má nemoc COVID-19 u pacientů mírný průběh. Většina z nich je v domácím léčení. Ministerstvo nařídilo lidem, kteří se od soboty vrátili či se budou teprve vracet z Itálie, aby se hlásili svým praktickým lékařům. Ti je musí poslat do dvoutýdenní karantény. Za dnešek sociální správa dostala kvůli karanténě zhruba tisícovku e-neschopenek.

ktk jw

Zpravodaj

Maláčová: MPSV eviduje tisícovku e-neschopenek kvůli karanténě

  • 9 března, 202018 července, 2020
  • by CRS Webmaster

Praha 9. března (ČTK) – Sociální správa dnes dostala zhruba tisícovku elektronických neschopenek kvůli nařízené karanténě pro lidi, kteří se vrátili z Itálie. Za dnešek ministerstvo práce eviduje asi 13.000 e-neschopenek, což je průměrný počet. Novinářům to dnes před jednáním vlády řekla šéfka resortu Jana Maláčová (ČSSD). Lékaři by měli lidem v karanténě vypisovat pětidílný tiskopis, využít mohou ale i e-neschopenky.

Maláčová řekla, že elektronický systém funguje bez problémů. “Máme za dnešek 13.000 e-neschopenek, takže jsme zhruba na standardním průměru, vyšší částky neevidujeme,” uvedla. Lékaři by měli v e-neschopence do kolonky profese zapisovat slovo “karanténa”. “Víme zhruba o 1000 případech, kde je použita,” dodala Maláčová.

Podle pátečního nařízení ministerstva zdravotnictví se musí všichni obyvatelé Česka, kteří se od soboty vrátili či vrátí z Itálie, ohlásit svému praktickému lékaři. Ten je pak musí poslat do dvoutýdenní karantény. Týká se to i cizinců, kteří v Česku žijí přechodně či trvale. Zaměstnanci v karanténě mají nárok na náhradu mzdy. V prvních dvou týdnech jim zaměstnavatel má platit 60 procent základu příjmu. Náhradu odměny mají dostat i ti, kteří pracují na dohodu. Pokud by karanténa trvala déle než dva týdny, lidé s nemocenským pojištěním by pak pobírali nemocenskou.

Lékaři by měli těm, které pošlou do karantény, vypisovat pětidílné tiskopisy. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) doktory ale informovala o tom, že jí mohou posílat místo papírových formulářů e-neschopenky. Kromě slova “karanténa” uvedou do příslušných políček k diagnóze kód Z209 pro kontakt s neurčenou přenosnou nemocí a také nestanoví žádné vycházky. S člověkem se dohodnout i na způsobu doručení průkazu pacienta. Ten je možné si vyzvednout až po skončení izolace. Zaměstnavatelé dostanou informace o pracovníkově karanténě stejně, jako získávají zprávy o jeho nemoci a pracovní neschopnosti.

Lékař může vyplňovat ale také pětidílné propisovací potvrzení o karanténě. Pracovník by měl dostat postupně tři části tiskopisu. “Jelikož je v současné situaci žádoucí zamezit pobytu pojištěnce ve vnějším prostředí, je možné, aby mu příslušné díly papírového tiskopisu byly vydány i následně,” uvedl v dopise lékařům ústřední ředitel ČSSZ František Boháček. Podle něj pracovník ale musí bez průtahů o své izolaci informovat zaměstnavatele, který si může informaci ověřit u příslušné okresní sociální správy.

Podle vlády se v době vydání nařízení o dvoutýdenní karanténě v Itálii nacházelo asi 16.500 Čechů.

opm rem jzf ktk mal

 

 

Kalendář akcí

Květen

Červen 2025

Červenec
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
30
1
2
3
4
5
6
Červen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
7
8
9
10
11
12
13
Červenec

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
14
15
16
17
18
19
20
Červenec

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
21
22
23
24
25
26
27
Červenec

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
28
29
30
31
1
2
3
Červenec

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Červenec

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Srpen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Srpen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS