Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
Aktuálně

Firma Pfizer chce v USA prosadit očkování třetí dávkou, vláda…

  • 12 července, 2021
  • by andrlovak1

Zástupce Pfizeru Mikael Dolsten minulý týden tvrdil, že podle studie firmy se u lidí naočkovaných třetí dávkou zvýšila hodnota protilátek pětkrát až desetkrát ve srovnání s lidmi očkovanými dvakrát.

Fauci řekl, že Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) minulý týden rozhodly dobře, když ujistily, že nepovažují za nutné podávat třetí dávku.”Na základě informací, jež máme k dispozici, nepovažujeme za nutné očkovat třetí dávkou. Neznamená to, že to tak zůstane, provádějí se právě studie toho, zda a kdy by se měla podávat třetí dávka,” prohlásil Fauci.

Ve 320milionových USA má zatím obě dávky vakcíny 48 procent lidí a ve státech s nižší proočkovaností se rychle šíří varianta delta. Ředitelka CDC Rochelle Walenská uvedla, že se vytváří dvojí situace – v proočkované části USA se život vrací do normálu, zatímco v druhé přibývá hospitalizovaných.

Odpor proti vakcinaci

Podle Fauciho je nechuť k očkování u některých lidí nevysvětlitelná, protože studie prokazují prospěšnost vakcín ve smyslu ochrany proti nákaze i hospitalizaci.

Arkansaský guvernér Asa Hutchinson řekl, že v jižních a zemědělských státech je nedůvěra vůči vakcínám větší, protože tam převládá “konzervativní myšlení a skepticismus vůči vládě”.

Člen Sněmovny reprezentantů republikán Adam Kinzinger z Illinois kritizoval odpor některých republikánských kolegů v Kongresu proti vakcinaci. Označil to za “naprosté šílenství” a ty, kdo zneužívají strach z vakcín ke svým politickým cílům, označil za “naprosto klaunské politiky”.

 

Aktuálně

Slovensko začne očkovat ruskou vakcínou Sputnik V proti covidu-19

  • 7 června, 2021
  • by andrlovak1

Na očkování Sputnikem V úřady na pětimilionovém Slovensku vyčlenily pouze osm očkovacích center, po jednom v každém z krajů. Podle ministerstva zdravotnictví se Sputnik V začne v zemi používat postupně, dnes odstartuje očkování zmíněnou vakcínou v Bratislavě a v Žilině, další města se přidají v příštích dnech.

Sputnik V dosud neschválila Evropská agentura pro léčivé přípravy (EMA). Slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv zase k ruské vakcíně nevydal své stanovisko s odvoláním na nedostatek informací od jejího výrobce a v souvislosti s prověřováním vakcíny se Bratislava dostala do sporu s Moskvou. Testy Sputniku V pro Slovensko nakonec provedlo i Maďarsko, které tuto očkovací látku začalo používat letos v únoru jako první členská země Evropské unie.

Dovoz Sputniku V na Slovensko navzdory nesouhlasu části koalice prosadil tehdejší premiér a nynější ministr financí Igor Matovič. V době značného nedostatku vakcín Matovič tvrdil, že až půl milionu obyvatel Slovenska se chce očkovat pouze ruskou vakcínou.

Minulý týden Matovič kritizoval, že Sputnikem V hodlá země očkovat pouze obyvatele ve věku 18 až 60 let. Ministerstvo zdravotnictví reagovalo, že se řídí informacemi od výrobce vakcíny. Úřad ale dostal nové údaje, které analyzuje.

Aspoň první dávku některé z vakcín proti covidu-19 dostalo na Slovensku dosud 1,81 milionu lidí, tedy třetina celkového počtu obyvatel. Země v současnosti používá hlavně vakcíny od firem Pfizer/BioNTech a Moderna. Očkování nových zájemců vakcínou od společnosti AstraZeneca úřady v květnu pozastavily hlavně kvůli nedostatečným dodávkám této očkovací látky.

Výzkumy a studie

Průzkum: Dvě třetiny Čechů by se nechaly naočkovat kvůli…

  • 4 června, 2021
  • by andrlovak1

Některé společnosti motivují své lidi k očkování nabídkou nejrůznějších benefitů, například finančních bonusů nebo volna navíc. Na 31 procent zaměstnanců chce pracovat ze svých domácích kanceláří, dokud nebude v jejich firmě větší proočkovanost, a tudíž bezpečí.

Na 11 procent českých zaměstnanců uvádí, že jim jejich zaměstnavatel očkování aktivně doporučuje. Cílem je dostat provoz do normálu a vyhnout se dalším případným karanténám a lockdownům. Část zaměstnavatelů naopak k této otázce zaujímá zcela neutrální postoj.

“Očkování je aktuálně nejsnazším způsobem, jak vrátit provoz firem do normálu a postavit ekonomiku opět pevně na nohy. Kromě obav z nedostatku personálních kapacit vlivem nařízených karantén by se při dostatečné proočkovanosti zaměstnanců mohly firmy zbavit i logisticky a finančně náročného testování,” uvedl ředitel české pobočky Randstadu Jacek Kowalak.

K očkování zaměstnavatelé v ČR motivují zhruba pětinu zaměstnanců. V mezinárodním srovnání jde však o podprůměrný podíl, globální průměr činí 46 procent. Ti, kteří však již ze strany zaměstnavatele motivováni jsou, mohou v případě očkování dostat například finanční příspěvek několika tisíc korun nebo získat v den očkování placené volno k potřebnému odpočinku a rekonvalescenci.

Očkování se stane pro firmy ještě diskutovanějším tématem ve chvíli, kdy se část zaměstnanců vrátí z home office do kanceláří. I když práce z domova zatím stále převažuje, budou muset zaměstnavatelé v budoucnu dbát na potřeby a obavy svých zaměstnanců. Až 37 procent pracovníků totiž prohlašuje, že se v kanceláři nebudou cítit bezpečně, dokud nebudou očkováni ostatní v jejich okolí. Dalších 31 procent respondentů uvádí, že by raději pokračovali v práci z domova, dokud nedojde k širší distribuci vakcín.

Minimální velikost průzkumu je 800 respondentů. Dotazování pro tuto první vlnu Randstad Workmonitor průzkumu 2021 se uskutečnilo v období od 15. února do 8. března 2021.

 

 

Aktuálně

Sněmovna zřejmě rozšíří hrazení některých dobrovolných očkování z pojištění

  • 20 května, 2021
  • by andrlovak1

Hrazené očkování proti klíšťové encefalitidě my měli mít podle doporučení výboru lidé starší 50 let a proti invazivním meningokokovým infekcím děti do jednoho roku věku místo do šesti měsíců a nově také od dovršení 14. do dovršení 15. roku věku. Změny by se mohly týkat rovněž hrazení očkování proti lidskému papilomaviru a proti chřipce. Proti chřipce mají mít podle podpořené úpravy hrazené očkování i zdravotníci a další odborní pracovníci ve zdravotnictví.

Spor se v dolní komoře vede o postavení pacientských organizací. Zdravotnický výbor podpořil pozměňovací návrh, aby mohly mít výhradně právní podobu spolku. Část opozice prosazuje, aby mohly veřejnost zastupovat také ústavy či obecně prospěšné společnosti, jejichž hlavní činnost spočívá v pomoci pacientům a ochraně jejich práv a zájmů. Sněmovní plénum by mělo tyto úpravy podle stanoviska výboru zamítnout.

Nejzásadnější je ve vládní novele podle dřívějších informací z ministerstva zdravotnictví změna úhrad drahých inovativních léčiv a přípravků na vzácná onemocnění ze strany pojišťoven. Měla by tuto léčbu více zpřístupnit. Zákon upravuje také třeba proces dohodovacího řízení, ve kterém zástupci jednotlivých segmentů zdravotní péče vyjednávají se zdravotními pojišťovnami o úhradách péče na celý rok.

Zdravotní sestry podle novely dostanou pravomoc předepisovat některé pomůcky a praktičtí lékaři nové léky. Předloha také zvyšuje hraniční věk ženy pro hrazené umělé oplodnění o rok na 40 let. Dostupnější péči by mohla přinést pacientům s vážnými ortodontickými vadami, jako jsou rozštěpy a vrozené nebo systémové vady.

Sněmovna by podle doporučení výboru měla novelou upravit právo na přítomnost rodiče při celodenní hospitalizaci dítěte. Naopak by neměla uzákonit dispenzační taxu, tedy odměnu poskytovateli lékárenské péče za výdej léku, a zřejmě ani hrazení těch služeb porodním asistentkám, které ženám v šestinedělí neindikoval lékař.

Aktuálně

Od nedělní půlnoci se k očkování budou moci hlásit lidé…

  • 13 května, 2021
  • by andrlovak1

Až se možnost očkování nabídne i lidem ve věku 16 až 39 let, bude mít stát podle Babiše obrázek o tom, kolik lidí má o vakcinaci zájem. Na základě toho pak také může upravit kampaň na podporu očkování. Už nyní se podle něj připravuje část kampaně, která by měla cílit na mladší lidi. Kdy se očkování otevře pro všechny nad 16 let, premiér neuvedl.

Spojené státy tento týden rozhodly, že vakcínu od společností Pfizer/BioNTech mohou dostat i děti ve věku 12 až 15 let. Dosud byla určena jen pro starší 16 let. Babiš předpokládá, že podobné rozhodnutí brzy padne i na evropské úrovni.

Stát uvažuje o tom, že by do očkování zapojil i firmy. Babiš ale dnes řekl, že je ještě nutné to promyslet, bylo by na to potřeba větších dodávek vakcíny Pfizer.

S podáváním vakcín začali zdravotníci v Česku na konci prosince loňského roku. Ke středečnímu večeru zdravotníci podali přes 3,9 milionu dávek, asi 1,09 milionu lidí už má očkování ukončené. U tří ze čtyř očkovacích látek, které se v Česku používají, je nutné naočkovat dvě dávky.

České zdravotnictví

Praha koupí 3080 vakcinačních sad pro očkování proti covidu

  • 3 května, 2021
  • by andrlovak1

Kromě velkých nemocnic či očkovacích center jsou v registrační systému pro očkování proti covidu zapojeni praktičtí lékaři. Ordinacím ale chybějí vakcinační sady, aby mohly své pacienty očkovat. Proto se magistrát rozhodl je koupit. Každý z lékařů dostane tolik sad, o kolik se stará imobilních pacientů nad 80 let. Náklady na jejich pořízení by neměly překročit 16.000 korun. Za jednu sadu město zaplatí 5,1 koruny.

Vedení města řeší také dodávku vakcín lékařům. “Počítali jsme s tím, že praktičtí lékaři budou využívat vakcínu AstraZeneca, které je velký nedostatek. Takže tam je celá řada zaregistrovaných pacientů, kteří k praktikům chodí a na ty vakcíny se čeká. Není to nic radostného, ale jsme závislí na státních dodávkách. Budeme se teď snažit řešení pro lidi, kteří jsou zaregistrováni,” řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě).

Vedení města schválilo na konci března přidělení sad a dalších ochranných pomůcek svým dvěma lékařským zařízením. Pro Městskou nemocnici následné péče to bylo 20.000 vakcinačních sad, 15.000 jednorázových rukavic a 5000 respirátorů. Pro Městskou polikliniku 7200 vakcinačních sad, téměř tři stovky ochranných štítů, dezinfekci, 2000 overalů a 10.000 respirátorů. Město v uplynulých měsících schválilo také pořízení lednice a boxů pro uchování očkovacích látek.

V Praze bude omezen provoz některých menších očkovacích center, kde k očkování proti covidu-19 využívají vakcínu Moderna. Důvodem je nedostatek této očkovací látky a nízké dodávky těchto vakcín od státu. Dočasně bude omezeno fungování očkovacích míst s kapacitou do tisíce lidí týdně.

Zpravodaj

Avízo, 13.1.: On-line debata vědců o strategii kolem vakcinace…

  • 12 ledna, 202114 ledna, 2021
  • by andrlovak1

13.01 v 17:00h – On-line debata vědců o strategii vakcinace proti nemoci covid-19

Pořádá Seznam Zprávy ve spolupráci s Nadačním fondem Neuron a společností Deloitte. Zúčastní se imunolog Václav Hořejší, expert na infekční nemoci Ladislav Machala, psychiatr Cyril Höschl, hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal nebo ekonom Filip Matějka.

podívejte se zde: https://1url.cz/LzcLd

Pramen: Zdeněk John, zástupce šéfredaktora Seznam Zprávy, tel.: Zdenek.John@sz.cz,ČTK

Zpravodaj

Očkování v českých zemích trvá už 200 let, vymýtilo řadu…

  • 15 prosince, 2020
  • by andrlovak1

Praha 13. prosince (ČTK) – Výběr informací o očkování v českých zemích (v ČR i dalších státech se chystá se očkování proti novému typu koronaviru):

– Očkování proti nemocem má na území dnešní České republiky dlouhou tradici, první plošná vakcinace proti pravým neštovicím začala v habsburské monarchii už v roce 1821. Smrtelně nebezpečnou chorobu se díky tomu podařilo vymýtit. Očkovací programy, které se objevily po vzniku Československa, pak mířily na další nebezpečné infekční nemoci – záškrt, tuberkulózu, tetanus, černý kašel nebo dětskou obrnu. Pravidelné očkování všech dětí proti nim začalo v lednu 1959.

– První rozšířenou vakcínu proti pravým neštovicím (jež v 18. století zabily v Evropě na 60 milionů lidí) vynalezl britský lékař Edward Jenner, který si všiml, že dojičky nakažené kravskými neštovicemi lidskou verzi choroby nedostanou. První pokus s očkováním provedl Jenner v květnu 1796 a zprávy o jeho úspěchu se rychle šířily po Evropě. Již na přelomu 18. a 19. století se očkovalo po celém kontinentu, habsburskou říši a české země jako její součást nevyjímaje.

– Očkovat proti neštovicím, které jen mezi roky 1796 a 1802 zahubily v Čechách na sto tisíc lidí, se začalo už kolem roku 1800. Napoleonské války ale lékařské novince příliš nepřály, počty vakcinovaných – byť očkování bylo pro nemajetné zdarma – se dlouho pohybovaly jen v desítkách tisíc. Už tehdy se ale vyskytly mezi lidmi nepodložené zprávy o škodlivosti očkování, které spolu s rozvratem způsobeným boji a průchody armády zpomalily šíření novinky.

– Přesto bylo povinné očkování v českých zemích oficiálně zavedeno v roce 1812, podle císařského výnosu ho podporovali duchovní, učitelé nebo porodní báby. Z téměř dvou milionů dětí narozených mezi roky 1808 a 1820 byla proti neštovicím očkována téměř polovina, což nemoc výrazně zbrzdilo. I tak se během 19. století objevovaly epidemie pravých neštovic, poslední velké z let 1872 a 1873 podlehlo 43.000 lidí. Do první světové války ale podíl očkovaných postupně klesal až na polovinu.

– Vakcinační program převzalo i nově vzniklé Československo, kde bylo povinné očkování zakotveno zákonem z července 1919. A bylo úspěšné – zatímco v prvním roce po válce se vyskytlo na 10.000 případů pravých neštovic, v dalších pěti letech to bylo celkem jen 2589 a později se vyskytly pouze jednotlivé případy, dovezené z ciziny. Povinné očkování a přeočkování proti pravým neštovicím trvalo až do roku 1980, kdy byla tato nemoc na celém světě vymýcena.

– Očkování proti dalším nemocem začalo po druhé světové válce, nejprve v roce 1946 proti záškrtu, o rok později pak proti tuberkulóze (TBC). Obě nemoci u nás díky tomu prakticky vymizely (záškrt téměř úplně během čtyř let, případů TBC – proti které se zhruba dekádu děti už povinně neočkují – je od 70. let nejčastěji několik stovek ročně). Proti černému kašli se začalo s očkováním v roce 1958 a v případě této nemoci trvalo sedm let, než se nemoc podařilo téměř vymýtit.

– Základ dnešní vysoké proočkovanosti české populace dalo pravidelné očkování dětí, které bylo zahájeno v lednu 1959 a v upravené podobě se praktikuje do dneška. V posledních zhruba dvou dekádách se nicméně objevují hlasy zpochybňující přínosy a bezpečnost očkování, což s sebou přináší i pokles míry proočkovanosti. Přestože odborníci odmítají, že by vakcinace mohla naprosté většině populace uškodit, část rodičů očkování odmítá zcela nebo je odkládá.

– Důsledkem toho je návrat některých dříve téměř vymizelých nemocí, například spalniček. V Československu se proti nim začalo očkovat pravidelně v září 1969 a ještě v roce 2007 dostalo vakcínu zhruba 98 procent dětí do tří let. Poté podíl začal klesat, dostal se až pod 85 procent. Pro zabránění šíření epidemie spalniček je přitom podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nutná proočkovanost alespoň 95 procent dětí ve věku do tří let.

– Kromě povinného programu existuje možnost nechat se očkovat proti řadě dalších chorob, a to jak hrazené ze zdravotního pojištění, tak ty placené pacientem. Známé jsou třeba vakcíny proti klíšťové encefalitidě nebo chřipce (tu je nutné obnovovat každý rok), rozšiřuje se i očkování proti rakovině děložního čípku. Nechat se očkovat je možné také proti hepatitidě A a B, meningitidě, ale také choleře či břišnímu tyfu, což často využívají cestovatelé do exotičtějších lokalit.

Zpravodaj

Vakcína firmy Pfizer má podle konečných výsledků účinnost 95…

  • 18 listopadu, 202019 listopadu, 2020
  • by CRS Webmaster

Washington 18. listopadu (ČTK) – Vakcína proti covidu-19 vyvíjená společností Pfizer ve spolupráci s firmou BioNTech má podle první sady konečných výsledků z poslední fáze testů účinnost 95 procent a žádné vážné vedlejší účinky. Podle listu The New York Times to dnes uvedla farmaceutická firma společně s prohlášením, že se chystá v horizontu několika dní požádat americké úřady o mimořádné nasazení vakcíny v USA.

Podle Pfizeru je účinnost vakcíny stabilní napříč věkovými skupinami a etniky, což by jí otevřelo cestu k použití po celém světě. Účinnost u lidí nad 65 let, kterým ve větší míře hrozí vážné komplikace covidu-19, podle firmy přesahuje 94 procent.

Konečná analýza preparátu přišla jen týden poté, co společnost oznámila účinnost přesahující 90 procent na základě předběžných výsledků testů. V pondělí přitom společnost Moderna oznámila předběžná data pro svou vlastní vakcínu, která ukázala podobný úspěch.

Oba preparáty fungují na novém principu takzvané mediátorové RNA (mRNA) a zvyšují naděje na poražení pandemie, jež si vyžádala úmrtí více než 1,3 milionu lidí po celém světě a nedozírné ekonomické škody. Experti však varují, že bude trvat v nejlepším případě ještě několik měsíců, než se přípravky dostanou v masové míře k většinové populaci.

Podle Pfizeru se těžká forma covidu-19 rozvinula u 170 z celkem 43.000 testovaných osob, z nichž 162 bylo ze skupiny, které byla podána neúčinná látka, takzvané placebo. Jediným vážným vedlejším účinkem, který postihl více než dvě procenta očkovaných, byla únava po aplikaci druhé dávky vakcíny. Ta se dotkla 3,7 procenta lidí. U starších lidí se přitom tyto účinky objevovaly v menší míře.

Americká společnost Pfizer a německá BioNTech uvedly, že se chystají data z testů zaslat také zdravotnickým regulačním úřadům v dalších zemích kromě USA. Výsledky studie rovněž plánují vydat v recenzovaném odborném časopisu.

Společnosti se chystají ještě letos vyrobit až 50 milionů dávek vakcíny, což je dost na naočkování 25 milionů lidí. V příštím roce pak chtějí vyrobit 1,3 miliardy dávek.

Na vývoji covidové vakcíny pracují desítky firem po celém světě. Jako další zřejmě zveřejní výsledky svých testů společnost AstraZeneca, jež spolupracuje s Oxfordskou univerzitou. Ještě letos chce také o svém pokroku informovat firma Johnson & Johnson.

krn mka

Zpravodaj

Pandemie podle německých odborníků obecně zvýší zájem o očkování

  • 11 května, 202018 července, 2020
  • by CRS Webmaster

Berlín 11. května (ČTK) – Pandemie nemoci covid-19 by mohla zvýšit obecný zájem o očkování. Podle agentury DPA to očekávají experti, podle kterých nynější koronavirová krize ukázala, co se stane, když je veřejnost bez jakékoli ochrany vystavena virům. Větší ochotu nechat se očkovat odborníci předpokládají i přes to, že o víkendu v německých městech demonstrovali vedle kritiků karanténních opatření či radikálů i odpůrci vakcinace.

Řada lidí sice toužebně očekává úspěch ve vývoji vakcíny proti koronaviru SARS-CoV-2, demonstrace v Německu ale ukázaly, že ani krize nepřinutila odpůrce očkování protesty pozastavit. Bernd Harder z neziskové Společnosti pro vědecký výzkum paravěd (GWUP), jejímž cílem je podpora vědy a vědeckého myšlení, ale očekává, že pandemie přinutí i mnohé skeptiky důvěřovat očkování. “Protože vidí, jak by mohl vypadat svět bez vakcín,” řekl.

Kritici očkování v Německu vystupují především proti nově zavedené povinné vakcinaci proti spalničkám. Očkování proti tomuto infekčnímu virovému onemocnění musí mít všechny děti před přijetím do školek či škol. Po zavedení karanténních opatření v Německu ale protesty utichly, nyní se ale odpůrci očkování do ulic vrátili.

Na internetu již vznikla petice, která se staví proti údajně předpokládanému záměru nařídit povinné očkování i proti koronaviru, jakmile bude funkční vakcína vyvinuta. Harder petici považuje za další pokračování boje odpůrců plošné vakcinace. “Mají pocit, že nyní bude následovat další krok, že bude povinné očkování proti koronaviru,” uvedl Harder.

Pro mnohé ale pandemie znamená probuzení a vystřízlivění, neboť každý má podle odborníků před očima to, jak viry ohrožují blahobyt, společnost i naši samotnou existenci.

“Můj dojem je, že výrazná většina obyvatel je očkování nakloněna,” řekl imunolog Christian Bogdan, který je členem očkovací komise při Institutu Roberta Kocha.

Pandemie ale v Německu přinutila řadu lidí očkování odložit. Nedávný průzkum ukázal, že odřeknuta na žádost lékařů i zájemců byla zhruba třetina původně plánovaných termínů vakcinace. V nynější situaci se totiž řada lidí snaží návštěvě ordinací vyvarovat kvůli obávám z možné nákazy.

zpt mka

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
28
29
30
1
2
3
4
Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
5
6
7
8
9
10
11
Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
12
13
14
15
16
17
18
Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
19
20
21
22
23
24
25
Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
26
27
28
29
30
31
1
Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS