Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
  • Akce
  • Vstup pro odborníky
Zpravodaj

Volební den v USA přinesl přes 90.000 nákaz koronavirem

  • 4 listopadu, 2020
  • by CRS Webmaster

Washington 4. listopadu (ČTK) – Spojené státy v den letošních voleb zaznamenaly přes 90.000 nových nákaz virem SARS-CoV-2 a více než 1000 úmrtí spojených s nemocí covid-19. Uvádí to dnes univerzita Johnse Hopkinse (JHU) i deník The New York Times (NYT), přičemž první zdroj hlásil 91.500 infekcí a 1134 mrtvých. Denní bilance jsou opět výrazně vyšší než ty z minulého úterka, v USA dál rostla i vytíženost nemocnic.

Počty nových nákaz byly na začátku týdne na vzestupu ve většině amerických států, přičemž nejhorší zůstávala situace v částech středozápadu. V Severní Dakotě, která má necelý milion obyvatel, v úterý přibylo skoro 1200 nakažených a 16 mrtvých. Klíčový volební stát Wisconsin, kde žije skoro šest milionů lidí, ohlásil přes 6000 nově odhalených nákaz a 62 úmrtí způsobených koronavirem.

V celých USA se infekce od začátku šíření potvrdila u bezmála 9,4 milionu lidí, což je nejvyšší bilance ze všech zemí světa. Počet obětí epidemie covidu-19 podle JHU narostl na 232.635.

Ačkoli americký prezident Donald Trump epidemii vykresluje jako převážně překonaný problém, vývoj hlavních statistik je pro jeho zemi nepříznivý. “Počty případů (nákazy) v USA dosáhly alarmujících nových rekordů… Úmrtí, byť jsou stále výrazně pod maximy z jara, na konci října přibývala v průměru tempem nad 800 denně, což je mnohem více, než kolik bylo hlášeno na začátku července,” shrnuje NYT.

Iniciativa The COVID Tracking Project, která mapuje i další statistiky, eviduje nárůst počtu hospitalizovaných pacientů s covidem už nad 50.000. Nad touto hranicí byl její součet naposledy na začátku srpna.

Pandemie byla pochopitelně jedním z hlavních témat kampaně před letošními americkými volbami, přičemž průzkumy ukazovaly, že voliči v této souvislosti více než Trumpovi důvěřují jeho demokratickému vyzyvateli Joeu Bidenovi. Při čerstvém dotazování provedeném agenturou Edison Research uvedlo 50 procent respondentů, že boj proti koronaviru se v USA vyvíjí poměrně špatně (16 procent) nebo velmi špatně (34 procent). Podle 48 procent dotázaných si země vede velmi nebo poměrně dobře.

lex jd

Zpravodaj

Prymula: Část pacientů s covidem by se mohla přesunout do…

  • 7 října, 2020
  • by CRS Webmaster

Praha 7. října (ČTK) – Část hospitalizovaných pacientů s covidem-19 by se podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) mohla z nemocnic přesunout do hotelů. Mělo by jít o lidi, kteří nepotřebují zdravotní péči, pouze čekají na umístění do sociálních zařízení. Cílem navrhovaného opatření je zvýšit volné kapacity nemocnic pro akutně nemocné s koronavirem. Prymula to dnes řekl rádiu Impuls. Podle ministerstva zdravotnictví je v Česku hospitalizováno 1387 nakažených koronavirem. Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) zajistí pro tento účel kapacity po celé zemi, řekl ČTK její prezident Václav Stárek.

Přesun do hotelů by se měl týkat dominantně takzvaných sociálních hospitalizací, uvedl ministr. “Lidí, kteří nepotřebují péči a vlastně jen čekají na umístění do sociálních zařízení,” vysvětlil. Přestěhování těchto lidí do hotelů by podle Prymuly neznamenalo jakýkoliv problém s poskytováním péče a vzhledem k malé obsazenosti hotelů by to bylo výhodné pro obě strany.

Ve druhé polovině října může být podle Prymuly takový požadavek na kapacity nemocnic, že bude nutné výrazně omezit výkony, které jsou plánované. “Je tedy logicky lépe, když uvolníme kapacitu s osobami, která tam jsou skutečně ze sociálních důvodů,” uvedl v rádiu Impuls.

AHR podle Stárka jednala o zmíněné možnosti v úterý. K dispozici by měly být kapacity většinou těch hotelů, které jsou nyní uzavřené. Pro nemocné s covidem budou vyhrazeny hotely po celé republice, většinou ve velkých městech. Jakou konkrétní kapacitu bude vláda požadovat, případně od kterého data bude třeba, Stárek neuvedl. V ČR od března do současnosti zůstalo podle AHR mimo provoz deset procent hotelů. V Praze o dočasném uzavření do konce roku kvůli nedostatku hostů však uvažuje 47 procent hotelů, v regionech se jedná o 30 procent.

Budování provizorních či polních nemocnic ministr zatím odmítá. “My se snažíme uvolnit dostatečnou kapacitu v rámci stávajících zařízení,” řekl.

Na začátku října Prymula uvedl při interpelacích ve Sněmovně, že zhruba dvě pětiny lidí s covidem-19 v nemocnicích nemá skoro žádné klinické příznaky a jejich onemocnění je naprosto nezávažné. V nemocnicích jsou lidé s covidem například kvůli tomu, že nemohou zůstat v zařízeních sociální péče, vyplynulo z Prymulova vyjádření. V těchto zařízeních je totiž podle ministra složité vytvořit takové podmínky, aby nenakazili zdravé klienty.

V ČR je podle údajů ministerstva zdravotnictví 1387 hospitalizovaných s koronavirem, stav 326 z nich je těžký. Počet nakažených v nemocnicích v posledních týdnech výrazně roste. Od začátku října jich přibylo 359, za celé září zhruba 860.

dto jif snm mha

Zpravodaj

V ČR přibylo v pololetí 119 lidí s HIV, stejně jako před…

  • 28 července, 2020
  • by Lucie Fílová

Praha 28. července (ČTK) – Nákaza virem HIV byla v pololetí v Česku nově prokázána u 119 lidí, což je stejně jako před rokem. Mezi novými případy ale přibylo žen a cizinců s dlouhodobým pobytem v zemi. Žen bylo v porovnání s průměrem prvních pololetí uplynulých pěti let dvakrát více a zastoupení cizinců mezi nově diagnostikovanými dosáhlo nejvyšší pololetní hodnoty z posledních deseti let. V tiskové zprávě to dnes uvedla Národní referenční laboratoře pro HIV/AIDS Státního zdravotního ústavu.

Podle laboratoře ale mohla zjištěná data ovlivnit koronavirová nákaza, kvůli které zejména v březnu a dubnu ubylo testování na HIV. Nejvýrazněji se to týkalo dárců krve nebo plasmy.

Od počátku sledování od října 1985 odborníci evidovali 3709 lidí žijících v ČR s infekcí HIV, přičemž loni testy prokázaly nákazu u 222 lidí. Podle statistiky laboratoře se u 695 nakažených rozvinula nemoc AIDS, se kterou zemřelo 320 lidí. Letos zemřelo 17 HIV pozitivních, z toho devět s nemocí AIDS a osm z jiné příčiny.

Nákaza HIV byla v letošním pololetí zjištěna u 98 mužů a 21 žen a z celkového počtu nově prokázaných případů jich 55 připadlo na cizince s dlouhodobým pobytem v ČR. Téměř dvě pětiny nových případů je z Prahy a zhruba desetina z Jihomoravského a Středočeského kraje.

Zástupci referenční laboratoře uvedli, že mezi nově zachycenými případy bylo v porovnání s předchozími lety dvojnásobně více lidí, konkrétně 36, kteří o tom, že jsou HIV pozitivní, věděli. Podle nich to byli většinou cizinci dlouhodobě žijící v zemi a mnozí z nich v době, kdy byl kvůli koronaviru omezen pohyb, vyhledali zdravotnická zařízení zřejmě z důvodu, aby získali léky, které si dříve zajišťovali v zahraničí.

Česko nicméně patří dlouhodobě k zemím s nižším výskytem nákazy. Zástupci neziskových organizací i lékaři ale poukazují na to, že strach z nemoci opadl a lidé se před ní přestávají chránit. Často spoléhají i na moderní léčbu, díky níž mohou žít výrazně déle. Experti zdůrazňují, že i když současná terapie má méně vedlejších účinků, je stále nepříjemná a nemoc nevyléčí.

Vir HIV napadá lymfocyty v krvi a ve střevě, které jsou nezbytné pro imunitu. Jejich množství po nakažení do zhruba šesti týdnů prudce klesne. Pak se propad zastaví a situace se zlepší. Postupně ale tento typ bílých krvinek znovu ubývá, což může trvat i osm let. Po nich obvykle nemoc AIDS propuká. Bez léčby nemocní do několika let umírají.

ktp mal

 

Zpravodaj

Mimo ČR se v červenci pravděpodobně nakazilo 19 lidí covidem-19

  • 15 července, 2020
  • by CRS Webmaster

Praha 15. července (ČTK) – Mimo ČR se za prvních třináct červencových dní pravděpodobně nakazilo 19 lidí, u kterých byl v tuzemsku nově diagnostikovaný covid-19. Po třech nákazách je zřejmě ze Slovenska a USA, dvě z Británie, Švédska a Chorvatska. Nakažení přijeli také z Ekvádoru, Peru, Španělska, Portugalska, Maďarska, Srbska nebo Ruska. Vyplývá to ze statistik, které na webu zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví. Za stejnou dobu přibylo v ČR 1284 nakažených.

“Inkubační doba onemocnění covid-19 se pohybuje v rozmezí dva až 14 dní, průměrně pět a šest dní, ale setkáváme se i s případy, kdy se první příznaky objevily až na konci inkubační doby. Z tohoto důvodu nelze s jistotou určit místo a čas nákazy, zejména v situaci, kdy neznáme zdroj, tedy nevíme, zda-li byla osob v kontaktu s potvrzeným případem,” okomentovalo statistiky ministerstvo zdravotnictví.

Mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyové ČTK v pondělí sdělila, že počty importovaných případů bude resort zveřejňovat zřejmě každý týden. “To, že je v některé oblasti zvýšený výskyt, samo o sobě neznamená, že se v dané lokalitě člověk nakazí. Existuje tam pouze vyšší riziko, že přijde do kontaktu s někým, kdo je nemocný,” uvedlo dále ministerstvo.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) o víkendu v médiích řekl, že jde o jednotky případů. Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška jsou čísla zatím zanedbatelná. Je podle něj v budoucnu možné, že se objeví v Česku ohniska, která budou se importovanými případy souviset.

Česko hodnotí podle míry rizika evropské země a jednou týdně zveřejňuje jejich aktualizovanou mapu. V kategorii s vysokým rizikem nákazy zůstává z členských zemí EU dál jen Švédsko. Po návratu z Černé Hory a Srbska musí Češi ode dneška absolvovat test na covid-19, nebo nastoupit do dvoutýdenní karantény. V posledních dnech se hovořilo také o rostoucím počtu nových případů v Chorvatsku a Bulharsku, což jsou oblíbené destinace Čechů pro letní dovolenou, situace se tam už ale podle ministerstva uklidňuje.

 

Pravděpodobná místa nákazy Čechů covidem-19 mimo ČR:

ZeměPočet nákaz z dané země
Slovensko, USA3
Velká Británie, Švédsko, Chorvatsko2
Ekvádor, Španělsko, Maďarsko, Peru, Portugalsko, Srbsko, Rusko1

zdroj: MZČR

van mal

Zpravodaj

Latinská Amerika eviduje už 2,1 milionu nakažených koronavirem

  • 23 června, 202018 července, 2020
  • by CRS Webmaster

Brasília 23. června (ČTK) – V Brazílii přibylo za poslední den 21.432 lidí, u nichž se potvrdil koronavirus SARS-CoV-2; je to více než o den dříve, kdy ministerstvo zdravotnictví oznámilo 17.459 nových případů. Celkem už tato největší země Latinské Ameriky zaznamenala na 1,1 milionu nakažených, z nichž 51.271 zemřelo, z toho 654 za poslední den. Nové údaje zveřejnilo v noci na dnešek ministerstvo zdravotnictví. Brazílie eviduje více než polovinu z 2,1 milionu nakažených v Latinské Americe, kde už také v souvislosti s covidem-19 registrují téměř 100.000 úmrtí.

Brazílie je druhou nejhůře postiženou zemí v nynější pandemii po Spojených státech, kde se dosud podle americké Univerzity Johnse Hopkinse potvrdilo na 2,3 milionu nakažených a přes 120.000 úmrtí s covidem-19. Světová zdravotnická organizace (WHO) v pondělí připomněla, že brazilské statistiky jsou nižší než skutečnost, protože země provádí málo testů.

Vrchol epidemie přitom experti v Brazílii, která je s 210 miliony obyvatel největší zemí Latinské Ameriky, očekávají až v červenci.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro nemoc covid-19 od počátku pandemie zlehčuje a odmítá omezení pohybu lidí či uzavření obchodů a restaurací kvůli koronaviru, která zavedly jednotlivé státy této federace. V pondělí vyzval guvernéry, aby urychlili uvolňování těchto omezení, aby se znovu rozjela ekonomika. Bolsonaro také řekl, že reakci světa na pandemii považuje za přehnanou.

“Žádám guvernéry a starosty Brazílie, aby, samozřejmě zodpovědně, začali otevírat obchod, protože nové informace, které přicházejí z celého světa i od WHO, včetně omylů, ukazují, že reakce na tuto záležitost byla možná trochu přehnaná,” řekl v rozhovoru s médii v pondělí Bolsonaro.

Experti očekávají, že Brazílie letos zažije kvůli pandemii nejhorší pokles ekonomiky v historii. Odhadují, že hrubý domácí produkt (HDP) klesne o 6,5 procenta.

Brazilská vláda koronavirová omezení odmítá, ale tento týden prodloužila o další dva týdny uzavření země pro cizince a posílila ochranu hranic.

Druhou nejhůře zasaženou zemí koronavirem v Latinské Americe je Peru, kde se potvrdilo už na 257.500 nakažených, což je šestý nejvyšší počet na světě. Za poslední den ale Peru zaznamenalo nejnižší denní přírůstek nakažených od 11. května, když v pondělí přibylo 2511 potvrzených nakažených. Vrchol epidemie zažila tato třicetimilionová země 31. května, kdy za den evidovala 8805 nově nakažených.

Třetí nejvyšší počet nakažených koronavirem SARS-CoV-2 registruje v regionu Chile, které je už sedmou nejhůře postiženou zemí světa v této pandemii a v neděli předstihlo i Itálii a v pondělí Španělsko. Jihoamerický stát s 19 miliony obyvatel zaevidoval už na 247.000 nakažených, z toho 4608 přibylo v pondělí a 5607 v neděli.

Nový denní rekord nakažených zaznamenalo v pondělí argentinské hlavní město, kde v metropolitní oblasti Buenos Aires přibylo na 2150 potvrzených nakažených a kde proto úřady uvažují o znovuzavedení úplné karantény. Rekordní nárůst nových případů nákazy zaznamenala v pondělí také Bolívie, kde za den přibylo 1105 potvrzených nakažených, čímž počet dosud evidovaných případů v této zemi vzrostl na 25.493.

nob lcm

Zpravodaj

Ve světě přibývá nakažených, v Evropě se omezení zmírňují

  • 27 května, 202018 července, 2020
  • by CRS Webmaster

Moskva/Brasília/Washington 27. května (ČTK) – Spojené státy, Brazílie, Rusko, Mexiko či Peru dnes ohlásily další tisíce potvrzených případů nákazy koronavirem a stovky až tisíce dalších mrtvých s nemocí covid-19. V Evropě pokračuje zmírňování restrikcí, nové kroky k uvolňování ohlásilo Bulharsko a Polsko. Evropská komise se chystá v rámci pokrizové obnovy evropských ekonomik poskytnout členským zemím Evropské unie 750 miliard eur, tedy více než 20 bilionů korun. Dvě třetiny z této částky mají být přímé platby, zbylých 250 miliard úvěry, sdělily ČTK zdroje obeznámené s návrhem předsedkyně EK Ursuly von der Leyenové.

Brazílie za posledních 24 hodin zaregistrovala dalších 16.324 případů nákazy a 1039 úmrtí. Jedná se o vyšší bilanci, než v předchozí den, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví. Jihoamerická země s 210 miliony obyvatel dosud potvrdila 391.222 případů nákazy, z čehož 24.512 pacientů zemřelo. V počtu nakažených Brazílii celosvětově překonávají pouze Spojené státy, kde se infekce potvrdila už u 1,67 milionu lidí.

Brazílie je nejhůře zasaženou zemí v Latinské Americe. Peru, které je podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) s bezmála 130.000 nakaženými na druhé příčce na kontinentu, za uplynulý den zaregistrovalo rekordní přírůstek 5772 nových infekcí a 159 dalších úmrtí.

Ve Spojených státech, které jsou co do počtu obětí i nakažených nejhůře zasaženou zemí světa, od propuknutí pandemie zemřelo 98.875 lidí z celkového počtu bezmála 1,7 milionu nakažených. Křivky údajů ale klesají: USA třetí den za sebou podle JHU registrují méně než 700 nových úmrtí v souvislosti s covidem-19.

Rusko ohlásilo 161 úmrtí po nákaze koronavirem za uplynulých 24 hodin, čímž celkový počet úmrtí dosáhl 3968. O den dříve krizový štáb oznámil 174 úmrtí, což byl rekord, ale dnešní údaj je druhý nejvyšší od počátku pandemie, uvedla agentura TASS.

Německo za uplynulý den zaznamenalo 362 nových případů nákazy, dalších 47 pacientů v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Vyplývá to z údajů Institutu Roberta Kocha. Denní bilance zemřelých se v porovnání s předchozím dnem drží na zhruba stejné hodnotě, infikovaných je méně. Nejhůře zasaženou spolkovou zemí je i nadále s Českem sousedící Bavorsko.

Polský premiér Mateusz Morawiecki oznámil, že od soboty 30. května bude možné vyjít do otevřeného veřejného prostoru bez roušek, ty ale zůstanou povinné v obchodech, kostelech a podobně. Od 6. června se otevřou kina, divadla, masážní salony, solária, posilovny a fitness.

msk šeb

Zpravodaj

V Dole Darkov má 120 zaměstnanců a 12 jejich příbuzných…

  • 22 května, 202018 července, 2020
  • by CRS Webmaster

Ostrava 22. května (ČTK) – V souvislosti s hromadnou nákazou covidem-19 v Dole Darkov na Karvinsku hygienici aktuálně evidují 120 nakažených horníků a 12 jejich příbuzných, u nichž je hotovo epidemiologické šetření. Celkem mají hygienici ale okolo 150 pozitivních testů, jenže některé nakažené horníky stále dohledávají. Nemocní jsou i čtyři Poláci a Slovák. Hygienici budou při plošných testech kvůli koronaviru v Dole Darkov testovat 2400 lidí. Původně se mluvilo o tom, že o víkendu se bude testovat zbývajících zhruba tisíc zaměstnanců. Testy už začaly a potrvají do pondělí. ČTK to dnes řekla krajská hygienička Pavla Svrčinová.

“S testy už se začalo, čekali jsme na vyfárání a začínali jsme tam už v 04:30. Nakonec těch zaměstnanců je skoro 2400. Dneska se dělá 250 až 300 testů, v sobotu se bude dělat 700 a v neděli 500 a v pondělí se dodělá zbytek. Potrvá to čtyři dny,” uvedla Svrčinová

Mezi nakaženými cizinci jsou pendleři, jde o Poláky. Nakažený Slovák v Česku žije delší dobu. Hygienikům při dohledávání kontaktů komplikuje práci skutečnost, že se s některými horníky nemohou spojit a nemají na ně potřebné kontakty.

“Sháníme ještě některé pozitivní horníky, na které nemáme telefon. Je to prostě zoufalství. Nakažení Poláci jsou pendleři, ale Slovák tu bydlí dlouhodobě u sestry,” uvedla Svrčinová. Podle ní bylo 40 procent nakažených horníků zcela bez příznaků. U dalších byla jediným příznakem únava, což pro ně ale nebylo varovným signálem, protože mají fyzicky náročnou práci. “Mám pocit, že nemáme žádného hospitalizovaného. Pro nás je největší riziko to, že se pohybují a mohli by nakazit někoho, kdo je z té citlivé skupiny,” uvedla Svrčinová.

Mezi rodinnými příslušníky byl například pozitivně testován i horníkův syn, jenž navštěvuje ZŠ Generála Svobody. Školní skupina 13 dětí i dvě učitelky musely do čtrnáctidenní karantény. Školu čeká dezinfekce, první stupeň ale v pondělí může otevřít. Podle Svrčinové hygienici řešili například i případ učitelky mateřské školy z Karvinska, která si od jednoho z nakažených nechala něco opravit a také se nakazila. “Celé oddělení školky se bude muset dezinfikovat,” uvedla Svrčinová.

Mluvčí OKD Naďa Chattová řekla, že testování se týká pouze zaměstnanců Dolu Darkov včetně úpravny Darkov a některých povrchových zaměstnanců. “Odebereme vzorky lidem, kteří přijdou na směnu a výsledky budeme mít dříve, než zaměstnanci opět nastoupí na směnu další,” uvedl výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Mluvčí uvedla, že tým lidí OKD nepřetržitě připravuje seznamy a podklady nutné pro testování. Zaměstnanci se tak předpokládaný čas odběru dozvídají s jednodenním předstihem. “Provoz Dolu Darkov během víkendového testování omezíme na nezbytné minimum tak, aby byla zajištěna bezpečnost této lokality,” uvedl ředitel provozu OKD David Hájek.

Pro Důl Darkov platí přísná opatření. Při vstupu si musí každý pracovník vydezinfikovat ruce a projít před termokamerou. Společnost zajistila pro všechny zaměstnance dezinfekční prostředky a roušky. Pro důlní pracovníky platí povinnost nosit respirátory, rukavice a ochranné brýle. Třikrát denně se dezinfikují společné prostory, šatny, výdejny a další místa. Na dolech se denně dezinfikují dopravní nádoby a vozy po dopravu zaměstnanců. Zaměstnanci z Dolu Darkov se nepřesouvají na jiná pracoviště. V karvinských dolech pracuje zhruba 8400 lidí.

Martina Helánová vpl dr

 

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
28
29
30
1
2
3
4
Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
5
6
7
8
9
10
11
Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
12
13
14
15
16
17
18
Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
19
20
21
22
23
24
25
Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
26
27
28
29
30
31
1
Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.:
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS