Mezi těmi, co se o zdravý životní styl zajímají, převládají podle autorů průzkumu mladší lidé a ženy. “Tento trend může souviset s větší odpovědností žen za rodinné stravovací návyky a péči o zdraví celé domácnosti. Jsou to také častěji ženy, které rozhodují o výběru zdravotní pojišťovny pro všechny členy rodiny,” uvedli. Naopak téměř polovina mužů odpověděla, že je téma zdravého životního stylu nezajímá.
Výraznější sklon k vyhledávání informací o zdraví mají také lidé s vysokoškolským vzděláním, autoři to dávají do souvislosti s jejich schopností vyhledávat kvalitní zdroje informací a větším povědomím o zdravotních rizicích. Větší zájem o problematiku uváděli také lidé, kteří zároveň pravidelně docházejí na preventivní prohlídky.
Nejčastějším zdrojem informací o zdravém životním stylu je rodina a přátelé, následovaná sociálními sítěmi. Každý čtvrtý oslovený pak čerpá informace hlavně z televize.
Češi také podle průzkumu považují za velmi důležité, aby se se zásadami zdravé životosprávy seznámily i děti. Více než čtvrtina respondentů se domnívá, že primárním zdrojem informací by pro děti v tomto případě měla být škola. Téměř dvě třetiny dotázaných se ale shodly na tom, že by edukaci měla zajistit hlavně rodina.

Moderní technologie pro hlídání kondice a životního stylu využívají tři pětiny populace. Nejčastěji jsou to chytré hodinky (náramky) a aplikace v mobilním telefonu. Lidé nejčastěji sledují počet kroků či kilometrů, které denně ujdou či uběhnou, a energetický výdej při sportovních činnostech. K často sledovaným hodnotám patří i kalorický příjem, který si hlídá každý pátý uživatel moderních technologií pro zdraví.
Průzkumu se loni v listopadu zúčastnilo 1000 respondentů starších 18 let.