EEG záznam z přístroje lze vyhodnotit nejen v běžné pracovní době jako doposud, ale i v nočních hodinách nebo o víkendu. “A to pomocí moderní techniky, kdy je možné se k přístroji připojit přes internet z jakéhokoliv místa notebookem,” uvedla vedoucí lékařka neurologické jednotky intenzivní péče Jana Jankových.
Vyšetření na dálku je možné díky proškolení personálu. V blanenské nemocnici umí přístroj obsluhovat sestry neurologické jednotky intenzivní péče, běžně to vykonává vyškolená laborantka. Nastaveny jsou také příslužby dvou lékařek, které vyšetření zhodnotí. Díky tomu může být co nejdříve zahájena adekvátní léčba.
Elektroencefalograf se používá především k vyšetření pacientů s poruchami vědomí, například při epilepsii, chronickými bolestmi hlavy, po operacích mozku, úrazech hlavy či při degenerativních, zánětlivých nebo onkologických onemocněních. Přístroj funguje na bázi snímání elektrických potenciálů vznikajících činností nervových buněk pomocí elektrod z povrchu hlavy.
Nemocnice Blansko slouží pro region zhruba se 110.000 obyvateli, zřizovatelem je město Blansko. Ročně hospitalizuje přes 3000 pacientů, zaměstnává přes 500 lidí.