“Díky výzvě React-EU jsme také pořídili pět ventilátorů pro umělou plicní ventilaci za tři miliony korun. Jedná se o špičkové ventilátory vybavené širokoúhlou obrazovkou s vysokým zobrazením, které kombinuje intuitivní přizpůsobení uživatelského rozhraní s výkonnými pomocnými nástroji a moduly, kdy například jedna z funkcí umožňuje lékařům vyhodnocovat změny stavu plic pacienta a upravovat nastavení podle jeho potřeb. Také jsme doplnili k původním čtyřem ještě další čtyři oxygenerátory pro vysokoprůtokovou kyslíkovou terapii,” uvedla náměstkyně Eva Prášilová.
Za čtyři a půl milionu korun byly pořízeny nové infuzní pumpy a dávkovače, které umožňují přesně dávkovat léčiva a mají jednoduché a intuitivní ovládání.
Téměř čtyři miliony korun šly posloužily monitory životních funkcí s centrálou. “Jedná se o nejvyšší řadu s mnoha nadstandardními funkcemi. Monitory dokáží měřit například stav vědomí, relaxace či srdeční výdej. Zdravotníci s jejich pomocí mohou sledovat metabolická data či monitorovat EEG, sestava obsahuje také systém PiCCO pro invazivní měření parametrů krevního oběhu,” uvedla Prášilová. U každého lůžka je kromě hlavního monitoru k dispozici také transportní monitor, s jehož pomocí zdravotníci sledují pacientův stav například při převozu na vyšetření.
“Veškerá snímaná data každého pacienta jsou uložena v centrále, a jakmile bude zaveden nový nemocniční informační systém, budou se přenášet do něj,” uvedla Prášilov