Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

V domově pro seniory v Mlékovicích si užili Teplákový den

Mlékovice, 11. 4. 2019 (Clementas)

Netradiční den zažili zaměstnanci a klienti domova pro seniory Clementas Mlékovice. V úterý 9. dubna se v domově, kde žijí lidé trpící Alzheimerem či jiným typem demence, uskutečnil Teplákový den aneb pomozte nám uklidit zahradu. Po úklidu zahrady následovalo společné opékání špekáčků.

Zaměstnanci, ale i někteří senioři a jejich rodinní příslušníci se pustili do úklidu zahrady. Vypleli záhony, sesbírali spadané listí, jehličí, větve i šišky a posekali trávu. Po skončení úklidové části Teplákového dne se všichni sešli u táboráku. „Pochutnali jsme si na špekáčcích a při kytaře, na kterou zahrál jeden z klientů domova, jsme si zazpívali lidové i trampské písničky,“ řekla Marcela Tučníková z Clementas Mlékovice.


Sociální pracovnice a koordinátorka příjmu klientů pózují při úklidu

 


Opékání špekáčků

 

Centrum pro seniory Clementas poskytuje sociální a zdravotní péči pacientům s Alzheimerovou chorobu či jiným typem demence, lidem po cévních mozkových příhodách nebo s omezenou mobilitou. Clementas provozuje domovy v Kolíně a Mlékovicích, připravuje domov v Janovicích nad Úhlavou (Plzeňský kraj).

Domov se zvláštním režimem v Mlékovicích, nedaleko Kouřimi, začal ve zcela nově zrekonstruované budově klienty přijímat v roce 2016. S ohledem na rozšiřování kapacity má domov volnou kapacitu a přijímá nové klienty. I přes kapacitu 250 lůžek je v domově domácí atmosféra a poskytovaná péče přizpůsobená každému klientovi na míru.


 

 

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo