Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

S pomocí jeřábu začala v Pardubicích montáž magnetické rezonance

Pardubice 7. ledna (ČTK) - Na radiodiagnostickém oddělení nemocnice v Pardubicích dnes začala montáž moderní magnetické rezonance. Se skládáním jednotlivých těžkých komponentů pomáhal jeřáb. Nové zařízení začne fungovat asi od dubna, uvedl mluvčí nemocnice Kateřina Semrádová.

Zařízení, zatím rozložené na díly, váží stovky kilogramů. Magnetický prstenec má 300 kilogramů. Oddělení již jednu rezonanci má, druhá bude sloužit pro onkogynekologická vyšetření. Volnou kapacitu pak využije pro další pacienty.

"Tato magnetická rezonance má silnější magnetické pole, dvakrát silnější, než máme dosud. Přináší to jiné možnosti zobrazení. Větší detaily zobrazení, případně rychlejší," uvedl primář radiodiagnostického oddělení Leoš Ungermann.

Za zařízení nemocnice dala 48 milionů korun, z části ho platí evropské dotace. Instalace a zprovoznění potrvá týdny. Zařízení bude v nové přístavbě radiodiagnostického oddělení.

Primář očekává, že se díky novému zařízení zkrátí objednací doby z šesti až osmi týdnů na čtyři týdny. "Nicméně budeme limitovaní tím, co nám povolí zdravotnické pojišťovny," dodal Ungermann.

V areálu nemocnice funguje také soukromá společnost Multiscan s obdobnými přístroji. Hlavní náplní společnosti je poskytování zdravotnických služeb v oblasti diagnostiky a léčby onkologicky nemocných. Loni začala s výstavbou nového stacionáře s ambulancemi za 120 milionů korun. Dokončí ho letos na podzim.

jlc hj

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo