Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Kvůli bakterii odolné antibiotikům uzavřena v Bukurešti porodnice

Bukurešť 30. listopadu (ČTK) - Rumunské zdravotnické úřady dnes dočasně uzavřely jednu z porodnic v hlavním městě Bukurešti. Rozhodnutí podle agentury AP padlo poté, co byly v této nemocnici v poslední době u 13 novorozenců zjištěny bakterie velmi odolné vůči lékům.

Ministerstvo zdravotnictví upřesnilo, že porodnice v bukurešťské čtvrti Giulešti zastavila příjmy, protože u novorozenců byla diagnostikována bakterie zlatý stafylokok, rezistentní vůči antibiotikům. Nemocnice k tomu sdělila, že zrušila desítky porodů císařským řezem plánovaným na příští týden. Těhotné ženy potřebující tuto porodní operaci budou předány do péče jiným nemocnicím v hlavním městě.

Ministerstvo rovněž informovalo, že 17 novorozenců z giulešťské porodnice bylo nedávno přijato do dětské nemocnice Grigorea Alexandrescua kvůli testům, jež mají určit příčinu jejich zdravotních problémů.

Úřad veřejného zdraví v souvislosti s tímto případem sdělil, že u 11 pracovníků porodnice v Giulešti bylo zjištěno, že jsou přenašeči zlatého stafylokoka. Tyto osoby byly dočasně z tohoto zdravotnického zařízení staženy a podstupují odpovídající léčbu.

Zlatý stafylokok se zhruba u třetiny lidské populace přirozeně vyskytuje v kůži či ve sliznicích, přičemž nevyvolává žádné symptomy. Bakterie často způsobuje různé infekce v rozsahu od mírných zánětů kůže a měkkých tkání až po život ohrožující sepse (otravy krve) se selháváním orgánů.

mik hej

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo