Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

EK chce snížit ohrožení hormonálního systému lidí

Brusel 7. listopadu (zpravodaj ČTK) - Evropská komise chce co nejvíce snížit vystavení lidí v Evropské unii působení takzvaných endokrinních disruptorů, tedy chemických látek, které mohou narušit činnost hormonálního systému a v důsledku tak negativně ovlivnit zdravotní stav. EK chce ve své nové strategii v této oblasti vycházet striktně z vědeckých poznatků a také přispět k rychlejšímu rozvoji příslušné vědecké základny.

Podle EK bude důležité snižovat možnost toho, aby lidé byli vystaveni podobným látkám především v důležitých životních obdobích jako je těhotenství nebo puberta.

Komisař pro zdraví Vytenis Andriukaitis dnes upozornil, že komise se nyní rozhodla navázat na práci, která už byla odvedena při stanovování kritérií endokrinních disruptorů v rámci nařízení o pesticidech a biocidech, kdy byly použity definice Světové zdravotnické organizace.

Unijní exekutiva dnes oznámila, že v této oblasti hodlá vůbec poprvé celkově prověřit existující právní předpisy, které by mohly být v souvislosti s endokrinními disruptory použity. Kontrola nemá zpochybňovat obecný přístup, který má EU k regulaci chemických látek. Její součástí ale má být hodnocení toho, jestli stávající právní předpisy plní své cíle, kterými je především ochrana lidského zdraví a životního prostředí.

jd šeb

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo