Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Češi dokončili v Papui-Nové Guinei nemocnici, úvěr dostali od ČS

Praha 12. září (ČTK) - České firmy s partnery z dalších zemí, zejména Rakouska, dokončily v Goroce v Papui-Nové Guinei stavbu nemocnice, na kterou získaly od České spořitelny a její mateřské rakouské banky Erste Group Bank úvěr 1,4 miliardy korun. Obě banky poskytnou úvěr také na další projekt v této zemi, a to modernizaci a přestavbu nemocnice ve městě Wewak za více než miliardu korun. Úvěry v obou případech pojistila státní Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). ČTK to dnes sdělil její mluvčí Josef Jirkal a mluvčí ČS Filip Hrubý.

Hospodářské noviny uvedly, že konsorcium českých a rakouských firem slavnostně otevře dokončenou nemocnici ve městě Goroka dnes.

Hlavním dodavatelem nemocnice byla společnost VAMED Health Projects CZ, která patří do stejnojmenné rakouské skupiny a která bude mít na starosti i přestavbu zastaralé nemocnice Boram General Hospital v Wewaku. V první fázi tam bude modernizována porodnice, školka a postnatální oddělení, poté bude následovat stavba ambulance, pohotovosti, chirurgie i operačních sálů.

Podle Jirkala EGAP celkově pojistil export nemocnic a poliklinik do různých částí světa ve výši přes 13 miliard korun. České firmy staví nemocnice a polikliniky s podporou EGAP vedle Papui-Nové Guineje také v Gabonu, Ghaně nebo Laosu. EGAP u jednotlivých transakcí vyžaduje český podíl minimálně 50 procent. Poté, co je nemocnice či poliklinika uvedena do provozu, české firmy mnohdy zajišťují také následný servis, doplnili mluvčí.

ktp jw

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo