Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Strakonická nemocnice získá trenažér vyvinutý vědci v NASA

Strakonice 11. září (ČTK) - Strakonická nemocnice za přibližně 100 milionů korun modernizuje některá svá pracoviště. Jde například o oddělení radiodiagnostické a rehabilitační péče, gastroenterologické centrum a laboratoře. Nemocnice získá mimo jiné antigravitační trenažér chůze, který vyvinuli vědci v americkém vesmírném středisku NASA. Přístroj pomáhá pacientům po úrazech a operacích nohou. Novináře o tom informovala v tiskové zprávě Barbora Benešová ze společnosti G-Project.

"Pacient je během cvičení nadnášen vztlakem vzduchu. Přístroj umožňuje simulovat chůzi s odlehčením až 80 procent hmotnosti. Zjednodušeně řečeno dosáhneme toho, že u stokilového pacienta je došlap dvacet kilogramů, což významně snižuje zatížení kloubů," uvedl primář oddělení léčebné rehabilitace strakonické nemocnice Zbyněk Hrdlička.

Pacienti by antigravitační trenažér měli začít využívat od října. Přístroj připomíná uzavřený běžecký trenažér, který funguje na základě rozdílu tlaku vzduchu.

Rehabilitační oddělení strakonické nemocnice využije každoročně přibližně 3500 pacientů. Třetina z nich se léčí s případy, kdy lze antigravitační trenažér za zhruba dva miliony korun využít. Jde o jedinou nemocnici v Jihočeském kraji, která toto zařízení bude mít.

rek hj

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo