Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Zubní pohotovost bude na Nymbursku v jednotlivých ordinacích

Nymburk 10. července (ČTK) - O víkendech a státem uznaných svátcích budou zubní pohotovost na Nymbursku zajišťovat zubní lékaři ve svých ordinacích, vždy maximálně tři hodiny v každém dni. Zubní pohotovost se tak nebude poskytovat centrálně pouze v nemocnici. Stejný model chce kraj do budoucna zavést v téměř všech okresech. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

Středočeský kraj bude službu spolufinancovat paušální částkou ve výši 1000 korun na hodinu provozu ordinace lékaře. Na druhé pololetí roku 2018 tak Středočeský kraj počítá s celkovou dotací lékařům podílejícím se na lékařské pohotovostní službě na Nymbursku ve výši maximálně 180.000 korun.

Zubní pohotovost je letos organizovaná a spolufinancovaná ve čtyřech nemocnicích založených Středočeským krajem, konkrétně v Mladé Boleslavi, Kladně, Kolíně a Příbrami. Ve svých ordinacích pak pohotovost poskytují lékaři na Rakovnicku, kde se tento model osvědčil.

"Systém centrální pohotovosti vnímáme jako přežitý. Je problematické vymáhat účast lékařů a rozumíme nevýhodám, které služba v centrální ordinaci pro zubaře přináší. Proto bychom chtěli i do budoucna uvažovat o zavedení modelu služby ve vlastních ordinacích na území celého kraje s výjimkou okresů Praha-východ a Praha-západ," řekl radní Robert Bezděk (ANO).

Někteří lékaři navrhovali omezení zubní pohotovosti pouze na soboty, podle Bezděka by to ale vedlo k přetěžování služeb na místech, kde se v neděli slouží.

bns hj

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo