Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Rekonstrukce psychiatrické kliniky v Brně za půl mld. začne letos

Brno 10. července (ČTK) - Fakultní nemocnice Brno zahájí rekonstrukci psychiatrické kliniky za půl miliardy korun ještě letos. ČTK to dnes řekl mluvčí nemocnice Pavel Žára. Práce potrvají 28 měsíců. Důvodem je špatný technický stav. Náklady z většiny pokryje EU a zbytek státní rozpočet.

Práce zahrnují rekonstrukci budovy a přístavbu dvou částí objektu. "Začne se někdy na podzim v posledním čtvrtletí," uvedl Žára. Rekonstrukce bude za provozu kliniky ve třech etapách. V největší míře bude zachován nynější pavilon G tak, jak byl původně navržený. Rozšíří ho dva nízkopodlažní objekty, takže vznikne uzavřené atrium.

Plně se zachová využití současného objektu. "Po rekonstrukci bude dál vyhovovat pro daný provoz a současně se vytvoří nové kapacity pro zkvalitnění péče," uvedl Žára. Součástí projektu je i řešení dočasného umístění vybraných provozů nebo energetické úspory. Počítá se i s umístěním lůžkových jednotek s vazbou na park.

První podlaží hlavní budovy je podle Žáry téměř v havarijním stavu, je nedostatečná hydroizolace spodní části budovy, okna jsou původní a netěsní, některá nejdou otevírat. Jsou vysoké provozní i energetické nároky. "Téměř havarijní jsou i vnitřní rozvody jako voda, kanalizace a nedostatečně dimenzované rozvody elektřiny," uvedl Žára. Kvalita prostředí má podle něj přitom přímý vliv na úspěšnost léčby.

Z celkových nákladů by 95 procent měla pokrýt evropská dotace a zbylých pět procent ministerstvo zdravotnictví. Klinika má ročně asi 1300 hospitalizací. Nejčastější diagnózy jsou podle Žáry deprese, schizofrenie, stresové a zátěžové situace, ale i poruchy příjmu potravy.

hor hj

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo