Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Nemocnice Prostějov koupila nový gastroskop, který je šetrnější

Prostějov 14. května (ČTK) - Šetrnější vyšetření pacientů umožnil nový gastroskop zaváděný do trávicího traktu nosem, který pořídila Nemocnice Prostějov. Do gastroskopu a několika dalších moderních přístrojů pro gastroenterologické oddělení investovala nemocnice zhruba dva miliony korun. Díky novým přístrojům se pacientům dostane rychlejšího a zároveň kvalitnějšího vyšetření trávícího traktu, řekl dnes ČTK primář gastroenterologického oddělení Nemocnice Prostějov Jaroslav Maceček.

Nový gastroskop zaváděný nosem slouží k vyšetření jícnu, žaludku a dvanácterníku. "Tento přístroj má vyšší rozlišení než přístroje předchozí řady a umožňuje nově pohyb špičky endoskopu ve všech směrech. Endoskop, který nahradil dosavadní starší typ nosního gastroskopu, patří mezi nejmodernější endoskopy a je vybaven celou řadou funkcí, které umožňují lepší diagnostiku a léčbu," uvedl Maceček.

Vyšetření novým přístrojem je podle primáře pro pacienta výrazně šetrnější než dříve. Díky kvalitní optice můžou lékaři důkladně prohlédnout sliznice jícnu, žaludku a dvanácterníku. "Vzhledem k malému průměru endoskopu nelze tímto typem přístroje provést všechny zákroky. Zejména složitá odstraňování polypů z různých částí trávicího traktu a velkokapacitní biopsie se provádějí klasickými video-endoskopy nejvyšší řady a trávicí trubici jsme schopni plnit i oxidem uhličitým a vodou, což je daleko šetrnější než plnění vzduchem," podotkl Maceček.

Další novinkou na gastroenterologickém oddělení je speciální přístroj k ošetření krvácení, cévních anomálií a dalších onemocnění trávicího traktu. Nemocnice pořídila i sušící skříň, která všechny endoskopy uchovává ve sterilním prostředí.

"Na našem pracovišti ročně provedeme více než 3000 endoskopických vyšetření a výkonů, přičemž většina endoskopických vyšetření je prováděna ambulantně. Složité zákroky zejména na žlučových cestách provádíme za hospitalizace a k dispozici máme dospávací pokoj s monitorovanými lůžky," řekl Maceček.

Nemocnici v Prostějově má spolu se zdravotnickými zařízeními v Přerově a Šternberku prostřednictvím Středomoravské nemocniční v pronájmu od Olomouckého kraje společnost Agel ocelářského magnáta Tomáše Chrenka. Členem skupiny Agel je také nemocnice v Jeseníku.

beh hj

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo