Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Obezita a nadváha postihuje téměř třetinu dětí v ČR

Ostrava, 13. února 2018 (ČPZP) - V České republice roste počet obézních dětí. Nedostatek pohybu má za následek, že obezita a nadváha trápí už skoro třetinu dětí. Nadměrná hmotnost neznamená jen estetický problém, ale i riziko zvýšeného výskytu řady nemocí, které se mohou projevit dříve než v dospělosti. 

Moderní životní styl s rizikovými stravovacími návyky se podepisuje i na dětech. U dětské populace až 10 % dětí trpí obezitou. Nejvíce pak v 5. a 9. roce a váha má tendenci vzrůstat až do 13 let, zejména u chlapců.

Už v raném věku mohou propuknout nemoci srdce a cév, problémy s metabolismem a štítnou žlázou, diabetes, zažívací potíže, kožní či ortopedické vady. Podle Státního zdravotního ústavu se u obézních dětí vyskytuje skolióza, která ovlivňuje celou funkci páteře a ve svých důsledcích může vést k snížení funkce plic. Vadné držení těla je problémem až 42 % všech dětí s vyšší hmotností. Dívky často trápí bolesti hlavy. Obézní dítě může mít také psychické problémy a v důsledku své hmotnosti čelit posměškům svých vrstevníků nebo i vyloučení z kolektivu.

 „Obezita je s kombinací mnoha dalších onemocnění novodobým strašákem. ČPZP si tento nepříznivý vývoj uvědomuje a podporuje klienty v prevenci těchto chronických nemocí. Rodičům, kteří chtějí řešit nadváhu či obezitu svého dítěte, nyní nabízíme příspěvek až 300 korun,“ uvedla tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Příspěvek od ČPZP je možné použít například na úhradu nákladů vynaložených při sestavení jídelníčku u obezitologa, dietologa, praktického lékaře pro děti a dorost nebo nutričního terapeuta za účelem snížení nadváhy a obezity dětí. 

Příspěvek na prevenci obezity je jednou z novinek, s nimiž v letošním roce přišla Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.


Česká průmyslová zdravotní pojišťovna  registruje více než 1,2 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má aktuálně 111 poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní programy plné výhod, slev a bonusů.

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím
Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí
tel.: 599 090 183, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz
aktuální informace na http://www.cpzp.cz
 

 

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo