Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Ocenění Top Opta získalo pět exponátů, přinášejí nové technologie

Brno 11. března (ČTK) - Pět exponátů, které přinesly na trh inovace v optice, získalo na brněnském veletrhu Opta ocenění odborníků v soutěži Top Opta 2018. Jde například o technologii Luneau Technology Operations, která umožňuje změřit všechny parametry oka tak, aby bylo možné vyrobit brýlové čočky na míru. Dále jsou to inovativní kontaktní čočky firmy Johnson&Johnson či sportovní brýle firmy Optic Fashion. Každý z výrobků přináší pro zákazníky novou kvalitu, řekl ČTK mluvčí veletrhu Jiří Erlebach.

Zmíněný přístroj pro měření oka vystavila společnost Rodenstock a zařadila jej do kategorie technologií v oční optice. Díky technologii DNEye Pro je možné po 118 letech opustit metodu měření podle takzvaného Gullstrandova schematického oka a změřit každé oko individuálně ve všech jeho parametrech. Tím se eliminuje rozptyl chybovosti a každý může mít brýle přesně na své oči a zvyšuje se ostrost vidění.

Dva exponáty dostaly ocenění v kategorii brýlových a kontaktních čoček, jejich úprav a zušlechtění. Johnson&Johnson vyvinul čočku Acuvue Oasys a technologie spočívá ve vylepšené zhuštěné zvlhčující síti. "Zachytává slzy a obsahuje vysoce prodyšný hydratovaný silikon a napomáhá udržovat stabilní slzný film," popsal Erlebach.

Druhým úspěšným v téže kategorii je výrobce Essilor. Na trh uvedl multifokální brýlové čočky Varilux. "Díky technologii získá nositel kvalitnější přechod vidění v oblasti na délku paže a nemusí hledat zónu ostrého vidění," uvedl Erlebach.

Dva výrobci také uspěli v kategorii brýlových obrub a slunečních brýlí. Optic Fashion vystavil sportovní brýle X-Kross, které jsou výjimečné stavebnicovým systémem. "Mají 19 barevných variant obrub a 57 funkčních štítů rozdělených do pěti kategorií podle druhů sportu," řekl Erlebach. Mají i možnost dioptrické korekce.

Společnost Sagitta vystavila výrobek italské firmy Pramaor. Obroučky se inspirovaly obloukem v architektuře, nicméně obroučky podle výrobce nelze interpretovat jako oblouk, ale připomíná spíše zvlněný tvar luku. Obruba je z jediného kusu titanu.

mei gcm

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo