Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Nemocnice Písek otevírá nový pavilon laboratoří

Písek 8. března (ČTK) - Nemocnice Písek otevírá nový pavilon Q určený pro laboratoře. Výstavba objektu stála 100 milionů korun a náklady na nové vybavení činily dalších 82 milionů korun. V pavilonu budou oddělení klinické biochemie, klinické mikrobiologie a hematologicko-transfuzní oddělení. Tato pracoviště doposud sídlila v pavilonu mimo areál nemocnice. ČTK to řekl její ředitel Jiří Holan.

"Výrazně se nám tím usnadní práce. Nový pavilon je napojen na nemocniční monoblok, což znamená, že vzorky z laboratoří se dostanou na určená místa takzvanou suchou cestou a nebude je muset někdo přenášet venkem," uvedl Holan.

Objekt bývalých laboratoří podle něj zatím zůstává prázdný. V budoucnu by v něm však mohlo vzniknout oddělení paliativní péče a v další části by měli ordinace privátní lékaři.

Výstavba třípodlažního pavilonu trvala necelý rok. Pořízení přístrojů pro laboratoře stálo podle Holana 82 milionů korun, 85 procent z částky byla dotace z Evropské unie. "Pavilon jsme také zcela nově vybavili. Nábytek a provozní zařízení pro personál stál zhruba pět milionů korun," řekl ředitel.

Zřizovatelem písecké nemocnice je Jihočeský kraj, který na stavbu uvolnil 60 milionů korun. "Nemocnice Písek je důležitým zdravotnickým zařízením v rámci kraje, protože vedle českobudějovické nemocnice zajišťuje klíčové medicínské obory, včetně dětské chirurgie, neonatologie, iktového programu pro pacienty s mozkovou mrtvicí," řekla jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).

rek kš

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo