Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Doporučené stravování a režim života po labioplastice

Praha, 12.2.2018 (Mediaunit)

Labioplastika – operace prováděná za účelem redukce velikosti či změny tvaru stydkých pysků – je pro ženy způsobem, jak se zbavit obtíží při sexu, sportu, nošení některých typů spodního prádla či plavek a možností, jak si zvýšit sebevědomí. Plastika stydkých pysků je poměrně často prováděným zákrokem, prováděným buď v lokální, nebo celkové anestezii. Jako při každé jiné operaci je třeba, aby dodržovaly režim daný lékařem. Zatím před operací se omezuje na maximální snahu o vyhnutí se nachlazení nebo a jiným nemocem, po vlastním zákroku je pravidel více. Která to jsou?

 

Hygiena a klidový režim

Pro rekonvalescenci je velmi důležitý klidový režim. Zejména v prvních dnech po operaci by se měly rány chránit sterilními čtverci a zamezit mechanickému namáhání, nevhodné jsou proto např. těsné kalhoty. Významný vliv na úspěšnost hojení má také hygiena. Pro hojení je důležité, aby byly v čistotě a suchém prostředí. Toto je důležité zejména v prvních dnech. Doporučujeme proto vždy po opláchnutí nechat zevní jizvičky zaschnout a na vnitřní nanést desinfekční mast.

 

Lehká a vyvážená dieta

V době po operaci by se měla pacientka snažit o dostatečný přísun tekutin a také vlákniny, neboť je důležité vyhnout se zácpě. Tlak s ní spojený by mohl zvýšit riziko krvácení. Jídelníček je proto vhodné sestavit z lehčích jídel, ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnného pečiva apod. Vyhnout by se pacientky měly smaženým jídlům, tučným mléčným výrobkům ale i hovězímu masu, čokoládě atd.

Dodržování správného režimu po labioplastice je důležitou součástí zákroku a významně přispívá k rychlosti hojení a jeho kvalitě. Cílem každé pacientky je jistě co nejrychlejší návrat ke všem běžným činnostem, cesta k němu vede přes poctivé dodržování pooperačního režimu a všech dalších pokynů lékaře.

 

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo