Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Norovirus v okolí olympiády se sportovcům stále vyhýbá

Pchjongčchang 11. února (ČTK) - Počet případů nakažených norovirovou infekcí v okolí olympijských sportovišť v Pchjongčchangu sice stále roste, ale sportovci mezi nimi nejsou. Organizační výbor her dnes upřesnil, že pacientů, mezi nimiž jsou převážně bezpečnostní pracovníci, je momentálně evidovaných 158.

"Máme plnou důvěru v Korejské centrum pro kontrolu nemocí," oznámil šéf lékařského oddělení Mezinárodního olympijského výboru Richard Budgett. "Spolupracují s organizačním výborem na řešení situace. A jsem ohromen tím, jak to dělají," doplnil.

Do obou olympijských vesnic v horách v Pchjongčchangu ani do přímořského Kangnungu se norovirus nedostal. Nákaza se projevuje mimo jiné zvracením, průjmy a křečemi v břiše. Viry mohou být přenášeny kontaminovanou vodou nebo potravinami.

Na loňském mistrovství světa v atletice se v Londýně nakazilo norovirem více sportovců z různých zemí a problémy některé z nich vůbec nepustily na start.

maz gi

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo