Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Zlínský kraj navýší kapacitu zdravotnických škol, personál chybí

Zlín 9. února (ČTK) - Zlínský kraj navýší od září kapacitu prvních ročníků denního studia oboru zdravotnický asistent na dvou zdravotnických středních školách. Přibude 60 míst, sdělila dnes ČTK mluvčí hejtmanství Renata Janečková. V nemocnicích dlouhodobě chybí personál.

"Tak, jak se Zlínský kraj snažil v minulých letech zaujmout děti a mládež pro studium technických oborů, což rozhodně přineslo efekt, nyní si uvědomujeme nutnost napřít pozornost také k oborům zdravotnickým a ošetřovatelským. Souvisí to s celospolečenskou poptávkou po těchto profesích," uvedl krajský radní Petr Gazdík (STAN).

Kapacita se v příštím školním roce zvýší na zdravotnických školách, ve Zlíně a Vsetíně. V kraji jsou čtyři střední zdravotnické školy, také v Kroměříži a Uherském Hradišti. Celkem se v kraji v září otevře devět tříd oboru zdravotnický asistent.

V kraji je 67 středních škol, které nabízejí 121 oborů. Kraj zřizuje 47 škol.

jmk

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo