Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Hradecký kraj na stipendia přilákal 39 budoucích lékařů

Hradec Králové 11. ledna (ČTK) - Do zatím posledního kola stipendijního programu Královéhradeckého kraje pro studenty medicíny se přihlásilo 39 mediků, kteří by měli v roce 2019 posílit stavy lékařů v kraji. Dosud kraj na stipendia do kraje přilákal 52 lékařů. Za to, že se medik po vystudování zaváže v daném oboru nejméně čtyři roky pracovat v kraji, může dostat stipendium až 150.000 korun. ČTK to sdělil Dan Lechmann z tiskového oddělení hejtmanství. V hradeckém kraji chybějí desítky lékařů různých specializací.

Stipendia kraj medikům poskytuje od roku 2015 prostřednictvím Zdravotnického nadačního fondu. Pro akademický rok 2017/2018 dal kraj do fondu 5,5 milionu korun. Fond nabízí stipendia pro 14 lékařských oborů s největším nedostatkem lékařů. Jedenáct oborů má stipendium 120.000 korun, u tří mimořádně potřebných oborů stipendium činí 150.000 korun. Jde o vnitřní lékařství, obor anesteziologie a intenzivní medicína a pediatrii.

"Pro současné kolo stipendijního programu fond přijal 39 žádostí. Všichni žadatelé splnili požadované podmínky a v roce 2019 tedy v kraji přibude 39 nových lékařů. Vzhledem k tomu, že stipendisté budou pracovní smlouvy uzavírat až po ukončení akademického roku, není zatím známo, u kterých poskytovatelů zdravotních služeb na území kraje budou působit," uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

O jednorázové stipendium mohou žádat studenti lékařských fakult s předpokládaným ukončením studia v příslušném akademickém roce, pro který je dané kolo stipendijního programu vypsáno. Od roku 2015 kraj dal na stipendijní program 13 milionů korun, výsledkem je 52 nových lékařů pracujících v různých regionálních zdravotnických zařízeních.

ry kš

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo