Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

FN HK otevřela pro nejmenší svých zaměstnanců dětskou skupinu Fanynka

Hradec Králové, 8.1.2018 (FN HK)

Fakultní nemocnice Hradec Králové otevřela začátkem ledna pro děti svých zaměstnanců dětskou skupinu Fanynka. Kapacita zařízení určeného pro děti ve věku od 12 měsíců do čtyř let je 12 míst. Do skupiny je nyní přihlášených celkem 22 dětí, pět dětí chodí do zařízení denně, ostatní děti přicházejí pouze na kratší dobu dvakrát či třikrát týdně.

Dětská skupina je dalším krokem Fakultní nemocnice Hradec Králové v rozšiřování benefitů pro zaměstnance. Velký zájem o umístění potvrzuje, že zřízení skupiny bylo dobrým rozhodnutím, které mnoha rodičům z řad zaměstnanců usnadní život,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Dětská skupina sídlí v budově č. 29. Nemocnice na její zřízení získala podporu z Evropského sociálního fondu. Základní měsíční poplatek činí 3500 korun, stravné stojí 60 korun denně. Dětem skupina nabízí prostornou hernu s postýlkami a lehátky, součástí je také jídelna a speciálně upravené sociální zařízení.

Nejvíce přihlášených dětí, celkem dvanáct, je ve věku kolem 2,5 roku. Nejmenšímu dítěti je 13 měsíců,“ uvedla vedoucí skupiny Fanynka Radka Polanská. Dětská skupina je v provozu každý den od 6:30 do 16:30 hodin. Od 16:30 do 19:30 nabízí možnost hlídání dětí za 100 korun na hodinu.

Náhodně oslovené maminky si novou službu pochvalují. „Já jsem vznik dětské skupiny v nemocnici rozhodně uvítala. Dcera, které je 13 měsíců, tu je zatím na jeden den v týdnu a já si připravuji půdu na postupný návrat do zaměstnání,“ řekla jedna z maminek, která pracovala jako odborný pracovník v laboratoři.

Spokojená se vznikem skupiny je také lékařka, která svou šestnáctiměsíční dcerku nechává ve školce jeden den v týdnu a pracuje na částečný úvazek. „Vznik dětské skupiny je skvělý. Škoda jen, že podobná možnost nebyla už u mých dvou starších dětí,“ řekla s úsměvem.

Více informací je možné najít na https://www.fnhk.cz/detskaskupina

 

 

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo