Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Novoměstská firma Medin vybudovala novou kalírnu

Nové Město na Moravě (Žďársko) 7. září (ČTK) - Novoměstský výrobce lékařských nástrojů Medin vybudoval novou kalírnu, dnes ji ukázal novinářům. Hlavní součástí investice za 33 milionů korun je vakuová kalicí pec. Podle generálního ředitele Milana Ettela tím byl završen cyklus investic do modernizace výroby. Společnost během pěti let s podporou evropských dotací věnovala na inovace zhruba 200 milionů korun.

Kalírnu bylo nutné rekonstruovat, protože původní pec se porouchala a nebylo možné ji opravit. Ve firmě pracovala nepřetržitě 28 let a byla už za hranicí životnosti. "Řešili jsme, zda nahradit pouze samotnou pec, nebo obnovit celou kalírnu. S ohledem na prostorové uspořádání jsme se rozhodli pro komplexní rekonstrukci," řekl ČTK výrobní ředitel Michal Steinvald.

Dodavatelem kalírny je česká společnost Ecosond. Technologie sestává z vakuové kalicí pece s kalením do oleje, průmyslové pračky a popouštěcí pece. Podle zástupce společnosti Václava Hoška je vakuová pec francouzské výroby unikátní svým pracovním prostorem o rozměrech 900 krát 900 krát 1200 milimetrů. "Umožňuje tepelné zpracování vsázek s velkým objemem," řekl Hošek. Společnost Medin podle Steinvalda využívá kapacitu kalírny z 20 procent. Zbytek kapacity nabízí strojírenským firmám v okolí.

Akciová společnost Medin se zabývá vývojem, výrobou a distribucí lékařských nástrojů a implantátů. Závod vznikl v roce 1949 jako Chirana, jejím nástupcem se česká společnost Medin stala v roce 1992. Řadí se mezi největší výrobce zdravotnické techniky v Evropě. Mezi finální výrobky patří například náhrady kloubů, kostní šrouby a dlahy, nástroje pro laparoskopii a stomatologii. Podíl ruční práce na výrobcích je i přes moderní strojové vybavení kolem 50 procent.

Medin má zhruba 440 zaměstnanců, z toho 300 ve výrobě. Roční obrat se pohybuje kolem 310 milionů korun. Hospodaření v roce 2016 skončilo podle výroční zprávy se ziskem 17,1 milionu korun před zdaněním.

bjr dvd

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo